bugün

üniversite öğrencisinin bu sene mezun olup işsiz kalacağını bildiğinden çözüm arayışı içine girmesidir. 1000 tl birikmiş parası olan birine ne gibi tüyolar verirdiniz...
(bkz: spekülasyon)
borsa hakkında bilgisiz ise giderken yedek don götürmesi önerilir.
öncelikle sapması düşük kağıtlara girmelidir.
1000 lira ile girilebilecek 2 iş vardır. ilki şans oyunları, ikincisi forex.

Edit: Limonu unuttuk...
hatadır.

hatanın sebebi: şimdi borsa 73 bin seviylerinde seyrediyor. bir iki ay önce not artırımı beklentisi ile gelen rüzgar imkb yi yaklaşık %15 yukarı taşıdı. yani beklenti artık satın alındı. bundan sonra not artırımı gelse dahi dah fazla yukarı gitmez yeni bir beklentinin oluşması lazım.

2013 dünya genelinde çok da iyimser beklenti yok türkiye özelinde de not artırımı beklentisi var. o satın alınmışken 73 den hedef neresi 90 mı olacak 2013 te? tabiki olmayacak.

1000 lira ile çeyrek altın alıp düğüne saklamak daha iyidir. 1000 lira ne lan! komisyona yetmez o para.
Borsa oynayacaksan, ihtiyacın olmadığı parayı oynayacaksın. ihtiyacı olduğu parayı yatırıp oynayanlar genelde batırıp borsadan ayrıldılar. ihtiyacı olmayan parayı oynayanlar, kaybetseler de zamanla kaybettiklerini toparlarlar ve akıllıca oynarlarsa karlarına kar katarlar.
Sanıldığı kadar para getirmiyor gaza gelmeyin.
En az 1 ay borsa ile ilgili kaynakları araştırın yoksa siz borsa ya değil borsa size girebilir.
Anlamam hiç.para tuzağı bence.
30 kuruştan 50k Sinpaş almıştım 3,5 lira olunca sattım. Şu anda sağlam analiz kasıyorum 100k giricem. Ytd!
girilecekse de mutlaka ihtiyacınız olmayan parayla girilmelidir.
Kullanıcı profili;

%90 kıroyum ama para bende ve cahil cühala topluluk.
%9 mafya ve bağlantıları
%1 eğitimli bilgili yatırımcı.
bi girmemiz olay. bi de şuanki durumumuz :D:D.
kenarda köşede azıcık birikimi olan ve bu birikimin enflasyon karşısında erimemesini temenni edenlerin yapması gerekendir. köşede var 30 bin lira param. bu paraya ev arsa alıp satamazsın, araba al sat yapamazsın, dükkan açıp ticarete atılamazsın. vadeli mevduata yatırayım desem o da enflasyon karşısında eriyip gidiyor. mecbur aldık lotları sabah akşam endeksi takip ediyoruz.