bugün

oruç gereksizmiş dediğine göre. yarın bayramı deden kutlayacak demi köftehor!...
dinle alakasının olmadığını düşündüğüm yazar. *
büyük ihtimalle, değer verilen insanlara tutunmak için çılgınca bir çaba sarfederken bir yandan da kaybetme korkusundan kaçınmak için önemsizleştirmeye çalışırsınız. yalnızlık duygularını uzaklaştırmak için çevrenizi insanlar ile doldurursunuz, hatta sevmediğiniz yada anlaşamadığınız insanları bile kabul edersiniz. insanlarla olan ilişkilerde strese yol açan olaylar, maddi zorluklar, ilişkide yaşanan problemler vs genelde hastalığı daha da kötüleştirir

belirtileri
1.idealleştirme ile aşağılama arasında sürekli değişen bir ilişki
2.tehlikeli boyutlarda kendine güven eksikliği ve dengesizlik
3.ruh halinde sürekli ve büyük değişimler.
4.aşırı ve yoğun öfke
5.kızgın ve saldırgan patlamalar
6.ayrılıkta yada kayıp anında panik duygusu
7.sürekli olarak kendini boş hissetme
ne yazık ki bendede kişilik bozukluğu olduğuna kanaat getirilmiş ve karmama yazılmış.
sözlüğe göre ben, admin pskiyatr mı demiyorum... kişilik bozukluğu olmasında, sınırımın bozulduğu yer sadece sözlük olsun...
zerrin özerin ben borderlinem ben borderlinem diyip durması nedeniyle ulen neymiş bu borderline diye araştırdığım sonrada o ilginç kahkahalarının nedeni bundanmıs diye sebeplendirdiğim rahatsızlıktır.bi öyle bi böyle halidir.
mevkim.
(bkz: borderline kişilik bozukluğu)

ivedi şekilde psikiyatri tedavisine yönlendirilmelidir.
kimlik karmaşası ve tutarsız kendilik algısı, kişiler arası ilişkide zorluk, sallantılı ancak yoğun ilişkiler, boşluk ya da basınç duygularının yoğunluğu, kronik öfke ve intihar girişimleri, dürtüsellik, yalnız kalmaya dayanamama, aşırı sosyalleşme ihtiyacı ve tekrar geri çekilme, cinsel yaşamda kaos, terk edilmeye karşı aşırı duyarlılık, kişileri ya da durumları geçici olarak tümden iyi ve tümden kötü ilan etmeyle karakterize kişilik bozukluğu.
(#9124704)

taraf gazetesi okuyanları vatan haini ilan etmiştir .an itibariyle vatan haini olduğunu öğrenen bendenizi gözyaşlarına gark etmiştir .
yetişkin görünümlü ergen olma halinin psikolojik bozukluklar literatüründeki adıdır...

hakkında kapsamlı bir yazı için;

(bkz: YAKIN OLMAK iÇiN UZAK DUR BENDEN - BORDERLiNE)
http://www.aktuelpsikoloj...tikel.php?artikel_id=1185
çok ileri bir kişilik bozukluğudur.
karmamda yazan kelime. Henüz Ne olduğunu belirleyemedim. Yetkililerden bilgi istiyorum. iyi bir şey mi, kötü bir şey mi olduğunu anlayamadığım karma.
kişilik bozukluğu.
belirtileri:
1. idealleştirme ile aşağılama arasında sürekli değişen bir ilişki
2. tehlikeli boyutlarda kendine güven eksikliği ve dengesizlik
3. ruh halinde sürekli ve büyük değişimler.
4. aşırı ve yoğun öfke
5. kızgın ve saldırgan patlamalar
6. ayrılıkta yada kayıp anında panik duygusu
7. sürekli olarak kendini boş hissetme.
düz mantık dersi alabileceğimiz düz yazar.
kişilik bozukluğu hastalığıdır. kişi çocukluğunda yaşadığı olaylardan etkilenerek bu hastalığa yakalanır. sevdiği birini kaybetme, terkedilme korkusudur. ancak bu aşırı şekilde yaşanır. yaygın bir hastalık olarak kabul edilir. bir de fransız yapımı borderline adında, bu hastalığı son derece iyi işlemiş güzel bir film adıdır.
annesi ruh hastası olduğundan ananesinin yanında yaşamak zorunda kalan ve ilişkileri konusunuda izlerken ruh sağlığınızı bozacak kadar dengesizce yaşayan kiki adında bir borderline kadının hayatını anlatan bir filmdir.
scorpions un gaz parçasıdır.
Duygularda, insan ilişkilerinde, davranışlarda dengesizlik ve aşırı kaybetme korkusu... yani borderline dir efendim. *~
istanbul yeşilyurt'a açılmış bir cafe/bar. hoş bir yer.
psikolojik bir rahatsızlığın adıdır. arada kalmak olayıdır.
psikolog bir arkadaşım, cemaatten ayrılan gençlerin sıkça yaşadığı bir rahatsızlık olduğunu söylemişti.
cemaate etiyle sütüyle bağlı gençlerin, gördükleri bir hatadan ya da yılmışlığın ve kullanılmışlığın vermiş olduğu rahatsızlıktan dolayı cemaatten çıkmak istediklerinde yaşadıkları psikolojik travma.
an itibariyle gördüğüm karmam.
benim olduğum karma sınıflarından herhangi biri.
malign-benign ayrımı net yapılamayan arada kalan tümörleri sınıflandırmada kullanılan kelime.
ne ki la bu dediğim moderatorun bana layık gördüğü karma degerim. Gerçi uzun süredir eksideydim, şükür ki bundan kurtuldum. Oh be dünya varmış. Borderline de şükür.
şuanki karma sınıfım. google'a yazdım ne anlama geliyor bakmak için; kişilik bozulukluğu hastalığı çıktı. test vardı yanında bir de yaptım 30'da 30 çıktı, kesim borderline'ım sözlük haklıymış. *