bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  bir insanla ilişkilerinizde araya mesafe koymak istiyorsanız yapmanız gereken eylemlerden biri.diğeri için (bkz: borç almak).
  çünkü insanlar arası ilişkilerde araya maddi mevzuatlar girdi miydi hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır. insanın doğasında vardır bu.
  1 ... bikereindiroeli
 2. 2.
  verilen borç miktari ile araya giren mesafe doğru orantılıdır.
  1 ... tongue fu
 3. 3.
  "borç verirsen hem dostunu hem paranı kaybedersin." shakespeare ın söylediği çok doğru söz.
  5 ... urla
 4. 4.
  borç veren adam malın önde gidenidir. buraya yazıyorum tarihe not düşsün. veren hep gelip okusun. okudukça haklılığıma evet deyip pekiyi pek güzel butonuna basıp gitsin.

  edit: tarih beni hep haklı çıkardı. gelen artıyı bastı. demek ki borç veren adam bir şekilde mallığının bedelini ödüyor.
  8 ... cenaze kaldiricisi adem
 5. 5.
  unutun siz o parayı.üzerine bir bardak buz gibi su iyi gider.
  ... lilyum10
 6. 6.
  bir daha geri alamamaktır. en yakın arkadaşınıza borç verirsiniz, üniversiteye başlarsınız ayrı şehirlerde. sevgilisinin gazına gelip size tavır yapıp iletişimi koparır. borcunun da üstüne yatar. borç yiğidin kamçısıdır tabi.
  1 ... sessiz adam
 7. 7.
  parayı çöpe atıyormuş hissi ile vermek gerekmektedir. ben birine borç veriyorsam o paraya gitti gözüyle bakarım arkadaş yoksa stres yapıyorum yahu. bak orospu çocuğu gene yarına salladı. bunlar babadan oğula nesil herhalde.
  1 ... cagrilik kontor
 8. 8.
  doğru insana verilince bumerang gibidir geri döner yanlış insana verilirse ucurtma gibidir uzaklaştıkça uzaklaşır.
  1 ... butcedogrusu
 9. 9.
  yapılabilecek en büyük yanlış bir esnafa borç vermektir. hele öğrenci veya memursanız. bir kere esnafın hayat teorisi bambaşkadır. günü kurtarma derdinde olup savsaklamaktan hiç gocunmaz. kendi aralarında böyledir zira ki bu yüzden esnafın esnafa borç konusunda güvenmediği aşikardır. zaten öğrenci veya memur olduğunuzu da bilir, ona göre kayıtsız davranır. ne de olsa bunlar garibandır, işin çakallığını bilmezler mantığıyla sürekli aksatırlar ve borç veren kişiyi zorda bıraktığı gibi para düşkünü muamelesine bile tabi tutarlar.

  sonuç: (bkz: aman diyim)
  ... morhuzunlufirtina
 10. 10.
  yanlış insana verildiğinde ızdıraptır o yüzden hiç geri beklemeyin uzakta durun hatta bu noktadan sonra yüzünüzü katiyen ekşitmeyin birde söz verilen sürenin üzerinden aylar geçip istediğinizde bile sanki küfür etmişcesine algılayıp size kızarlar en siniri bozan o olur. ya direkt vermeyeceğim deyin (veremiyeceğim değil ) yada veridiğinizde istemeyin unutun.

  doğru insana verildiğinde ise yine hiç beklemeyin zaten illa ki verecektir o parayı size .

  yani anlayacağınız unatabileceğiniz parayı borç verin.
  2 ... sevmeyi arayan adam