bugün

ing. bomba etkisi yaratan şey, sürpsiz anlamına gelir.

ayrıca taş gibi, bomba hatunlar için de kullanılır.

(bkz: blonde bombshell)
nu metal grubu; powerman 5000 grubunun cok saglam hit parcalarindan birisidir

http://www.youtube.com/watch?v=rU-8sZ0iPw4
jean harlow'un 1933 yılında başrolünü oynadığı filmde yayılmış bir terim olsa gerektir.
http://www.imdb.com/title/tt0023825

aynı bir diğer durum için (bkz: baby doll)
artı yağmuruna tutan sevimli yazar.

nick değiştirmiş galiba.
yeni nickinle sözlükte iyi eğlenceler.
Victoria secret parfüm ismi.
Sanırım kendisi bir kız.

Saldırıııııııın.
görsel
Temmuz sonu uygun mu nikah tarihi için?
yabancı bir forumda bir yazı yazarken bu sözcüğü çok aradıydım da bulamadıydım. "bombshell". Yazara gelecek olursak; 2 dakika içinde artılanan yaklaşık 20 entry'im karşısında bana "bombshell" yaşatmış yazardır. ona da iyi yazmalar diliyoruz.
iyi yazar..
C i c i k u s a yazan yazar. Bir çay için bence. Hadi ilk Nikah hediyeniz benden olsun.*
victoria secret'ın en güzel en kalıcı ve en çekici parfümü.
çok feyizli bi abla.
görsel
özenti kız kokusu alıyorum, itici.
allah allah, koca sözlük de tek ben mi merak edip izledim diye şüphe ettiren filmdir.

https://www.imdb.com/titl...394270/?ref_=nv_sr_srsg_0

Detaylara bakın yukarıdan kim oynuyor falan, zaman kaybetmeyeyim. ama sol frame i işgal edesi bir sürü hatun boy gösterdiği için tek başına izlenir zannediyordum. anladığım kadarıyla konu hatunların güzelliği değil, yer aldıkları sahnelerin müstehcenlik derecesiyle bağlantılı. naparsın, canlandırmaya kalksan mide kaldırmaz, birkaç kariyer söner giderdi. ama bahsini ediyorsun, kimse umursamıyor. nasıl iş anlamadım, gerçekten.

bugüne kadar hakkında en az konuşulan en iyi film oscar ı almış film (bkz: spotlight) tı. sahi izlediniz mi onu? duydunuz mu hatta? başrolde oynayan ekip avengers dan geri kalmayacak kadar meşhur, hatta 1-2 tanesi de var. neyle ilgili derseniz, çoluğa çocuğa din eğitimi vermesi için okullarına gönderilen din hocalarının taciz ve tecavüzüne uğramış çocukların hikayesini yazmak isteyip hayatları kararan bir yerel gazetenin çalışanlarını anlatıyor. evet evet, çoluğu çocuğu... bak tam ifadesiyle yazsam kötü hissediyorum adamlar yapmış, ama açıklamaya kimsenin maçası yemiyor. evet birkaç ay sonra ensar skandalı da patlamıştı bizim ülkede, neden duymamış olduğunuza bir sebep olabilir mi sizce?

neyse, gidip izleyin sonra devam edelim demeyeceğim ama yazdıklarım sizi dumura uğratmış ise izleyin. bombshell de benzer durumun iş hayatındaki yansıması. ve evet herkesin yanına kar kalmış, kalmaya devam ettiğini de izlediğiniz bir film. çünkü bulunduğu yere gelmek için neler neler feda etmiş, nelerini vermiş insanlar var dediğinizde şaka yollu saptırdığınız yer var ya. o gerçek ve o gerçeğin içinde yaşamış olanları da ah canım diyerek geçiyoruz.

ben özel sektörde çalışıyorum, özel sektörde çalışmak için eğitim gördüm ama açıkçası beni uzaktan süzüp bi salınıver yavrım modunda bakıp beni taciz eden bir herifle değil dirsek teması çalışmayı, aynı havayı soluduğumdan utanırım. ki şişman, göbekli, kıllı erkek halimle korktum o kadar söyleyeyim. film içerisinde geçen;
--spoiler--
tek tip kıyafet giydirirler çünkü farklı ve eşsiz olduğunu hissetmeni istemezler
--spoiler--

ifadesini çok çarpıcı buldum. artık kıyafet konusunda katı şirketlerin temelinde yatan anlayış konusunda elimde yeni veri var. devam edelim.

dolayısıyla hikaye çoğumuzun farkında olarak veya olmadan burun buruna olduğu bir ahlaksızlığı, insanın derin duygularına dokunarak ilerliyor. bence genel olarak başarılı. yansıtma noktasında eksikleri olabilir, film oscar a göz kırpmaktan, bir ihtimal murdoch'lar ve fox kanalının tepkisini çekmekten kaçınmaya çalışmış olabilir, bilemiyorum. ama hikayeyi iyi aktarıyor demeliyim. makyaj konusunda marjinal işler çıkmış. hikayenin başlangıçta anlatıcısı ve esas karakteri megan kelly i kim oynuyor diye baktığımda aktristi bulamadım; ta ki imdb de isimden charlize theron a yapılan muazzam makyajı fark edene kadar. orjinal karakterlerle john lithgow ve nicole kidman ın filmdeki hallerini karşılaştırırsanız durumu anlarsınız. bu arada filmin esas bombası lithgow un oscar adaylığı alamaması dramdır; her ne kadar yardımcı oyuncu sırası yıldızlar geçidi ise de ben tüm hepsinden iyi oyunculuk izledim ve komedi filmleri geçmişi yoğun bu adama örü yettiği kadar en ama en kötü karakterleri oynatmak yapımcıların temel görevi olmalı. <3 trinity killer reyiz <3

şaşırdım arkadaş, kimsenin umrunda değil. ha insanlar canı derdinde sen oturup bu filmi mi izledin derseniz de, o zaman salgınların yayılmasında libido kontrolü olmayan veya libidosu önde seyrederken karlılık, verimlilik, ilkeler vs. den bahseden ikiyüzlü sapıkların rolünün ne olduğunu da bir düşünün bari oldu mu? hadi koronasız günler efem.
Yarısına kadar tahammül edebildiğim, geri kalanını hızlı hızlı ileri sararak 10 dakikada bitirdiğim feminist carlaması film.

Güzelliklerini ve cazibeleri kullanarak iş dünyasında yükselen kadınların, gücü ele geçirdikten sonra onları oraya getiren erkeklere savaş açmalarını konu alıyor. Amerika'da yayılan metoo hareketinden nemalanmaya çalışmış ama başrol oyuncularının seçimi çok çok kötü olmuş.

Sibel kekilli'nin ahlak bekçisi kesildiği bir film düşünün. Yahu başroldeki kadınlardan biri gençliğindeki çıplak sahneleriyle ünlü oldu, şimdi ben bunun feminist tavırlarına nasıl inanayım.

Spotlight veya the post ile karşılaştırılamaz. Karşılaştırılması teklif dahi edilemez.

Notum 3/10.
iyi bir film diyebilir miyim bilemem ama kesinlikle yapılması iyi olmuş dediğim film. Oyunculukları ve makyajları dışında çokça beğenmedim ben.

Fox news kanalı yöneticisi roger ailes'in taciz ettiği spikerlerinin ve muhtelif kadın çalışanlarının yaşadıklarının konu edildiği filmde, tacize uğrayan kadınların bu iğrenç isteklere boyun eğerek ve susarak belli bir kariyer elde ettikten, yahut kovulduktan sonra bu durumu dile getirmeleri bana çok da etik gelmedi açıkçası. Öyle ya; Buna boyun eğmeyip direnen veyahut çekip giden kadınların bu sözümona mağdur kadınlardan bir farkı olmalı fikrimce.

Vaktinde Önlenebilme şansı varken susup göz yumduğun bir kötülüğün, artık zarar görmeyecek bir duruma geldiğinde dile getirilmesi ve sana yapılmış olması insanı mağdur yapar mı bilemedim? Abd Kapitalizminde iş ahlaki bu kadar derinleşebiliyor ve anlam kazanabiliyor anladığım kadarıyla.

Yine de yapılmış olması ve sinema tarihinde böyle bir ifşanın bulunması anlamlı.

Velhasılıkelam; Deleuze ve guattari'nin de dediği gibi kapitalizm erkek bilinçaltının dışavurumudur.
nicole kidman, charlize theron, margot robbie ve bir çok ünlü ismin başrolde olduğu gerçek olaylara dayanan bir film. Ünlü fox news kanalında yaşanan taciz skandalını konu ediniyor ve the mourning show ile benzerlikler göstermekte. Her şey hızlı ilerlediği için ve konu abd'yi ilgilendirdiği için sıkıcı olabiliyor, bunu oyuncu kadrosu da kurtarmıyor malesef . Anlatım ve oyuncu performansları açısından the morning show daha iyi.
Charlize theron adlı oyuncuyu ilk defa gördüğüm ve diksiyonunun beni her kelimesiyle etkilediği film. Hızlı ilerlemesi sayesinde sıkmıyor. Detaylı bilgiler zaten yukarıda yazılmış. Tavsiye edilir.