bugün

bmw'nin 70'lerin başından beri ürettiği orta-üst sınıf otomobili. markanın şu ana dek en çok sattığı modeldir. 7 yılda bir kasa değiştirmek gibi bir misyonu vardır.
Şimdiye kadar olan kasa kodları E21, E30, E36, E46, E90 şeklinde sıralanabilir.
2007 cabrio modellerinde tavani bez degil metal* yapilmis, hayda bu kadar da olmaz dedirtmistir. estetik, guzellik olarak piyasada ki en guzel arabalardan biridir.
"doğru araba" diye bir tanım yapılırsa, işte bu da bmw 3 serisidir. aslan gibi arabadır, devrilmez devirir, geçilmez geçer. kaliteli işçilik, mükemmel yol tutuş ve güzel bir sürüş keyfi verir.
yaklaşık 2 ay önce makyajlanmış hali tanıtılmıştır. ekim ayında piyasaya çıkacak.
edit: 1 ay önceymiş ve eylül ayında piyasaya çıkacakmış.
yaklasik 9 ay 2007 E90 kasasini kullandigim araba. temel ozellikleri:

- motoru cok gucludur, ozellikle 3 ve 3.5 litrelik modelleri akillara zarardir.
- ici cok genistir, yayla gibi arabadir.
- yol tutusu cok iyidir, yuksek hizlarda dahi kolay kolay savrulmaz.
- cok rahattir, bozuk yollarda bile sarsintiyi fazla hissettirmez.
- saatlerce kullansaniz bile sizi yormaz.
- arkasi haric goruntusu superdir. kicini dizayn eden embesile burdan selamlarimi yolluyorum.
- bagaji cok genistir.

kaka taraflari:

- 1. vites ve geri vites birbirine cok yakindir. 1 diye geriye takip gaza bastigim cok oldu.
- niyeyse bu arabalar cok cizilir. onune gelen cizer bu garibani.
- yukarida belirttigim gibi kic tarafi guzel degildir.
- cok pahallidir. ozellikle ekstra aksesuar alirsaniz iyicene pahalli hale gelir.
E 46 kasa olanları çok hoş olup 1998 model ilk çıkanları 27 milyardan başlar.
2009 için evrim geçiren bmw modellerindendir.
2011'in sonlarında ve 2012'nin başlarında avrupa ve amerika olmak üzere, yeni kasası piyasaya sürülecek olan otomobil. f30 olarak kodlamışlar bu yeni kasayı. casus fotoğraf ve videoları nette dolaşmakta.
BMW 3 Serisi, BMW'nin 1975 ylından beri ürettiği otomobildir.
e90 kasasının içi geniş falan değildir. arkada seyahat edenler gayet bir renault 9 broadwaydeymiş gibi ön koltuğa dizleri değerek giderler. arkada üçüncü koltukta oturansa şaft tüneli yüzünden kurur kalır,basür falan olur.

asıl efsane için (bkz: e36)
hayallerimin arabası olarak nitelendirdiğim 2010 model 335'in e92 kasa coupe versiyonunu birkaç hafta önce kullanma şerefine eriştiğim bmw modeli.

kısacası (bkz: nirvana)
(bkz: orgazm)

http://www.bmwusa.com/standard/content/vehicles/2011/3/335ixdrivecoupe/default.aspx
e90nın içi son derece genişdir hatta e92inin bile genişliği iyidir, bir 7**li performansı beklememek lazım arkasında.
e46 kasasıyla efsane olmuş araç serisidir.
e90 kasaların 2011 çıkışlı olanları bir hayli pahalı olan kime göre orta sınıf tartışılır ama 108.000 lira gibi absürt bir fiyata sikindirilik stop farları olan bir araba. makyaj bile kurtaramamış arkadaş. stop farların iğrenç mercedes c class ın altında zaten iyi ezildin. 108.000 tl niz varsa coupe modelini almanızı öneririm zira sedan modelleri iğreç ötesidir.
an itibariyle yeni nesil f30 kasa tanitilmaktadir.
http://www.ajansotomobil....bmw_3serisi_f30_1398.html
17 şubat ta bmw showroom larında yeni kasasıyla yerini alıcak olan arabadır. Yeni motorlar ilk etapta 3.20d (184 hp)ve 3.28i (245 hp)dir. Bmw 2012 yılı ile eski ve hantal motorlarından tamamıyla kurtulmuştur. Zira e90 da kullanılan 1.6 116 hp motor 0-100 hızlanmasını 13.4 saniyede tamamlar. 3 milyarlık doğan slx in 0-100 hızlanmasını 13.0 saniyede tamamladığı göz önüne alındığında 100 milyarlık bir "ultimate driving machine" in bu değerleri dudak uçuklatır.
Hem 100 km de 13 lt benzin yakacam hem de kırmızı ışıkta doğan slx yanımdan güle oynaya geçecek.
Nerde ultimate driving machine, nerde sheer driving pleasure?
engin in* kaza görüntülerini izledikten sonra bir kez daha taktirimi kazanan arabadır.

ön takım falan bayağı dağılmış tekerler uçmuş ama adamlar hafif yaralı kurtulmuş.

http://www.sporxtv.com/fu...urdaya-dondusxtvq37085sxq
3.20 serisi oldukca tutumlu ve kuvvetli motoru ile öne çıkıyor, şehir içinde tüketimi 29 kuruş ile 32 kuruş arasında, bu değerler start and stop lu model baz alınarak verilmiştir, 2012 modellerin vitesi kendini video oyununda hissetmene olanak sağlarken, kuvveti torku ve performansı ile bilek ısırtır.
2006 modelin üzerinde alındığında, 3.16 ya da 3.18'lerin daha avantajlı olduğu Orta-Üst seviyeye hitap eden Alman markasının bir serisi. Şöyle ki, 2006 modelin üzerindeki araçlarda, istisnalar hariç 3.16, 18, 20d ve i seçenekleri hep 2.0 motordur. Beygirleri ise 152 ila 176bg arasında değişir. Hem daha uygun alırsınız, hem de vergisi daha ucuz olur.

Mercedes'in C sınıfında tekabül etse de, çok daha güçlü motora sahiptir, ama yol tutuşu ve konforda en büyük rakibi Mercedes C biraz daha iyidir.

2006 Model, 3.18D modeline binen birisi olarak, alınabilecek nadir arabalardandır. Mükemmeldir, Allah herkese daha iyisini nasip etsin. Bazı rakipleri için:

1. Mercedes C180, C200, C220
2. Volkswagen Passat.
3. Volvo S40 ve S80 (Tabii BMW daha pahalı ve daha güçlüdür)
4. Opel Vectra veOpel Insignia(Belki)
e46 dan sonraki tüm kasaların çöp olduğu seridir.

F30 328i sahibi olarak söylüyorum;

gaza basarsın çok hızlıdır, torku koltuğa yapıştırır, teknolojiktir, gücüne göre az yakar lakin ruh yoktur.
1 serisi yerine 3 alıp seneyede binerim diye 3'ün 1'ini aldığım seridir. Gözümde beyaz torostan farkı kalmamış, dün itibariyle satışa çıkardığımdır.
Yolda görmekten gına getiren otomobil.
Tabii ki son kasası f30 dan bahsediyorum. Ilk zamanlar dış görünüş ve tasarımı hoşuma gitse de artık heryerde ve herkesin altında olması sebebi ile bıktırmıştır. Hiç kullanmadım fakat konfor ve iç malzeme açısından yeni kasa c180 den daha kötü olduğu hakkında yorumlar okudum. Yaklaşık 1 ay kadar 2015 c180 kullandım ve kışın malesef pert ettim.
Hala yolda c180 gördüğümde dönüp bakarım ve "ben bu arabaya nasıl kıydım" derim fakat bmw 3 serisi hakkında aynı şeyi söyleyemeyeceğim. 4 serisi çok farklı tabii, dolusu hala göz doldurur durumda.
C180 arkadan kaymalara pek müsade etmezdi fakat 3 serisi bu konuda daha bonkör. Bu açıdan bakıldığında bir miktar artısı var gözümde.
Fakir arabası.