bugün

(bkz: strygwyr the bloodseeker)
dotada eğlenceli bir herodur.
Dotada bir kahraman. Düşmanlarının kanıyla beslenir.
sekizinci nesil yalnız yazar.
Sohbeti harika yazar. En başta ciddi değil saçmalayınca yadırgamıyor. Haliyle çok sevimli şeker hoş bi yazar. Çk ttlsn cnm ya.
Dota heroları olarak toplandık. Artık hero picklemeye başlayabilirsiniz.
ulti'sini yanlışlıkla creeplere denk getirdiğinde alay konusu olabilen hero. başıma gelmişliği vardır.
pek dota oynamayı bildiğim söylenemez ancak oynaması en zevki herodur bence. haritada yaralı bir ceylan hissedip çılgınca koşturmaya başladığında benim de koşasım geliyor. hani? nerde? kime çöküyok? diye gözlerim pörtlüyor. hele ki kara murat misali ortaya atlayıp kanları fışkırta fışkırta herkesi kesmek var ki tadından yenmez.
oynaması en sikko olan dota herosu. yalnızca nooblar sever. tek skill ile oynanan en basit herolardandır. bu bir, riki iki. en rahat kestiğim herolardır. antisi çoktur.
insanlara hala 'x hero ile y hero ezilir ama z hero siker' mentalitesindeki andaval dotacıları göstermiş hero. oynamayın şu amk oyununu.
nyxla ezilir. yapmanız gereken sadece blood işaret attığında tetiklenmek üzereyken e açmak. sonra stun yiyor ve ölüyor.

blood oynarken birine eziliyorsanız ya rapier almayın, ya da rapier alıyorsanız birine ezilmeyin.
Karşı takımdaki bir oyuncuyu 12 saniyeliğine yere Çivileyerek, canı azalan rakipleri tüm maPte ve tüm dostlara görünür hale getirerek, 6 saniye silencesi olan ve yeni gelen update ile birden fazla rakibi 6 saniye silenceleyerek, takımına büyük avantaj sağlayan hero.
çok efendi bir o kadar da seviyeli hatta ve hatta evlenilecek bir bey yazarı.
yok ben karı kız değilim. hani arayan varsa aklında olsun yani diye dedimdi.*
6.86 ile gelen iron talon eşyası kendisine piyango gibi vurmuş(diğerleri lifestealer, legion, wraith king).

oyun başında iron talon ve tango ile jungle'a girip küçük creep'lerden başlayarak medium temizlenir, hızla seviyeler atlanır.

dota'da belli başlı kriterler vardır oyuncular tarafından kabul gören, ranked maçlarda 14 dakikada battlefury çıkmanız icap eder* eğer anti mage seçerseniz; radiance için genelde 20 dakika sınırı koyarlar ve 18 dakikada çıkılabilir diye öngörürler.

denedim %100 çalışıyor. 15 dakikada sacred relic*; 20 dakikada radiance çıktım*. tabii bu esnada birkaç kere gank'e gitmeyi de ihmal etmedim. aferim bana.

radiance çıktıktan sonra creep'lerin yanından geçseniz bile ölüyorlar zaten, artı bloodrage ile etkileşimli hem iron talon hem de radiance. yani diğer eşyalar da çabuk çıkılabilir.

ha tabii bunu her zaman elinizi kolunuzu sallayarak yapamazsınız; kanımca rakip takımda da bir adet jungle hero'su varsa denemeye değer bir taktik.
sözlük yazarlarının itirafları başlığı altındaki yorumlarına seri + oy veren yazarı merak eden yazar, seni tanımak istiyorum, beni bul yiğidim.