1. 1.
    bir kaşık blendax ile banyoyu köpürtmek eyleminin gerçekleştirilebilceği köpürgen şampuan.
    1 ... 13e12k
  2. 2.
    saçı çok iyi yumuşatan ve kabarmasını önleyen güzel kokulu bir şampuan markası.
    -1 ... maredelibre
  3. 3.
    her reklamında saçlara hacim verdiğini iddia eden şampuan.
    ... cavit
  4. 4.
    küçükken tester olarak dağıtılan bir pakedini kedimize yedirmiştim. midesi yıkanmıştı hayvancağızın. o günden beri ne zaman etrafta blendax kullanan biri olsa kokusunu tanırım. yılların blendaxta değiştirmediği tek şey sanıyorum ki kokusu ve köpüğü, eskiden şişesi de bir garipti konik şekilde kum saati gibiydi.. hey gidi günler.
    -2 ... merenptah
  5. 5.
    genelde berberler tarafından kullanılan şampuan.
    ... veritas
  6. 6.
    Reklam müziği olarak ilk başlarda michael jackson'ın billie jean'i kullanılmıştır.
    1 ... minti
  7. 7.
    ürün olarak pek fikir sahibi olunmasa da, reklamlarına tüm samimiyetle "yuh" denilen şampuan markası.
    yıllardan beridir erkekleri ciddi biçimde aptal yerine koyan reklam serisine eklediği son zincir ile en büyüğünden bir "yuuuuuuhhhhh"u bileğinin hakkıyla kazanmıştır. *
    ablanın biri "dolgun saçlarını" * sallamak sureti ile pek kıymetli erkek arkadaşını istediği gibi oynatmaktadır, hatta ipli kuklalara dönmüştür. kadınlara da "bu şampuandan alırsanız siz de böyle iyi bir hayvan terbiyecisi olursunuz" mesajı dayatılmaktadır. aklı, mantığı olmayan hatun kişi sessiz kalmış istiyorum istiyorum istiy-yor-ruuum nidaları ile kendini hafifletmekte, saçları * sallamak suretiyle istediğini de elde etmektedir. vs...vs...
    * *
    (bkz: reklamları yüzünden tercih edilmeyen ürünler)
    3 ... aksam vakti bir kadeh sarap
  8. 8.
    bu aralar nerdeyse her reklamda bir can olması furyasına son reklamıyla dahil olan şampuan markası.Reklamdaki repçi canın sahnede slow rock takılıyor gözükmesi de ayrı dumur sebebi.
    2 ... wintrygreen
  9. 9.
    çocukluğumuzun bilmecelerinden biri...

+ en zeki ördek hangisi?
    - ıgh? hatırlayamadım.
    + tabiki bilen ducks
    2 ... teoremsel
  10. 10.
    kötü reklam konusunda ülkerle kafa kafaya giden firma.*
    1 ... wintrygreen