bugün

1996 yılında kuzey carolina'da kurulan güvenlik şirketi. ırak'taki varlığı amerikan diplomatlarının hayatını korumak gibi görünsede ırak'ta ayaklanma tahrikinden, sivilleri öldürmeye kadar birçok olayla adını duyurmuş paralı askerlerdir. güvenlikl adına askeri operasyonlar yaptıkları bilinmektedir. gündeme gelmesinin bir nedeni ise pkk'nın elindeki silahları satmakla suçlanmaları.
(bkz: blackwater park)
fallout, elder scrolls: oblivion vs. gibi bir çok oyunda tashank geçilen mercenary firması. pkk olayında da her zaman olduğu gibi aslen arkasında amerikan devletinin kendisi vardır. kimseyi kandıramazlardır.
amerikan hükümetine bağlı ama resmi olmayan özel güvenlik kuruluşu.. yani bizdeki susurluk olayı gibi. devlet kanunen yapamadığı şeyleri bu şirkete yaptırıyor ve kendince denge koruyor. yani şimdi bu blackwater denen ibibik gidecek amerikan hükümetinin finanse ettiği ordunun silahlarını ta ıraq a kadar götürecek sonra bunu amerikan hükümetinin bekçilik yaptığı mıntıkada satacak ki orada bile bir danışıklı döğüş olduğu ortada bu adamlar direk pkk ya götürmüş silahları neyse sonra pkk alacak bu silahları ve senin haberin olmayacak ve sonra çıkıp pişkin pişkin " a aaa kaka çocuklar bak ne yapmış" diyeceksin.. buyrun külahım şu yönde..
blackwater, abd başkan yardımcısı dick cheney'in bir projesi. deniz kuvvetleri ve özel kuvvetlerin damgasını taşımakta. şili diktatörü pinochet'in adamları eğitim vermekte. şirketin sahibi uluslararası hristiyan özgünlük örgütünün başkanı eric prince. eski cia kontr terör başkanı cofer black ise operasyonlardan sorumlu kişi.
şer işinde uzmanlaşmış paravan kurum/kuruluş.
(bkz: karadeniz)
abd hükümeti ile sözleşmesini yenileyen taşeron ordu.
demek ki abd verilen hizmetten memnun...

http://www.hurriyet.com.t....asp?gid=229&sz=55162
abd derin devleti'nin gayriresmi ordusudur. cumhuriyetçi parti büyükleri tarafından yönetilir ve yönlendirilir. şirket bu güne değin, verdiği hizmetlerle değil yaptığı katliamlar ve kanunsuzluklarla gündemde olmuştur.

*ırakta sivillere rastgele ateş açarak eğlenmek,

*sivilleri sniper tüfeğiyle avlamak,

*pkk'ya silah yardımı yapmak,

*afganistan'da uyuşturucu ticareti yapmak,

*yine afganistan'da uluslararası barış gücü subaylarına işkence yapmak ve tartaklamak bu kirli şirketin akla ilk gelen iğrençliklerindendir...

http://www.ekspresgazete.com/koseyazisi.asp?id=1324

http://www.saafonline.com...r_detay.php?haber_id=3736
sözüm ona dava açılmış bu şirket hakkında ırak'ta yaptıkları üzerine amma ve lakin ne olmuş; dava düşmüş.
amerikan kiralık katil sürüsü. insanık dışı katliamlarının ödüllerini güvenlik şirketi kılıfıyla tahsil eden kan emiciler topluluğu.
state of play filminde "pointcorp" adı altında atıfta bulunulduğu paralı askerler biriminin eski adıdır.

yenisi için:

(bkz: xe)
son yapılan pkk saldırısında kendilerinden faylanmış olabildiğine dair iddalar dolaşıyor.
sadece son saldırıda değil çoğu saldırıda kullanıldığı öne sürülen sözde güvenlik şirketidir.
emekli bir astsubay olan eniştem söylemişti:

--spoiler--
tatva'da görev yaparken, opersyona gidiliyor, bir kamyon dolusu cesetle geri dönülüyor.*
bakıyorum diyor cesetlere, ince bilekli, kupkuru, sakalı çıkmamış, ergenliğe girmemiş çocuklar.
yapılan saldırıya bakıyorum, çocuklara bakıyorum... "bunlar mı yapacak lan öyle profesyonel bir saldırıyı" diyorum.
büyük saldırıları tüm ülkelerin gayriresmi askerleri düzenler.
önde geleni de blackwater'dır.
--spoiler--

neden olmasın!
askeri amaçlı hizmet veren amerikan güvenlik şirketi-dir/ydi. son zamanlarda, pkk mensuplarının üzerinde ele geçirilen abd menşeili silahların sorgulanması, blackwater usa'in adını gündeme getirmiştir. ayrıca ırakta insalara yapılan işkencelerin baş rol oyuncusu şirkettir. kötü ününü gizlemek için adını xe services olarak değiştirmiştir.
edit: xe services bile kötü ününü unutturmaya yetmemiş olacak ki adını bir kez daha değiştirerek academi yapmış şirkettir. https://www.academi.com/
yakın zamanda katılacağım ordudur.

ne güzel bir ordudur hadisini gerçekleştireceğim.
abd hükûmetine bağlı, ordu için görev yapan özel güvenlik şirketi. felluce'deki direnişçilerin blackwater mensubu 4 abd vatandaşını öldürmesi, abd tarafından 1. felluce muharebesinin başlamasına sebep olarak gösterilmiştir. (barut fıçısını patlatan kıvılcım misali.)

abd nin nisan 2004 tarihinde başlattığı bu girişim, direnişçilerin direnmesi sonucu başarısızlıkla sonuçlanmıştır. bu başarısızlık, abd'nin vietnam savaşındaki hue çarpışmasından sonra en kanlı çarpışması olan 2. felluce muharebesini başlatmasına sebep olacaktır. muharebe abd'nin birleşik krallıktan aldığı destekle gerçekleşecektir.

ne var ki "kanlı" ifadesi abd için değil, direnişçiler içindir. abd 64 kayıp verirken yaklaşık 1200 direnişçinin öldürüldüğü sanılmaktadır.
Mülkiyeti monsanto kanalı ile Yahudi bayer'e geçmiştir.
ABD'li özel askeri şirket Blackwater'ın kurucusu Erik Prince, Suriye'den çekilecek ABD askerlerinin yerini alabileceğini söyledi.
https://tr.sputniknews.co...ye-cekilen-abd-askerleri/
anlamı kara su; yani petrolll. uyan türküye ülmünati bu ülmünati.
Disiplinsizlik, madde bağımlılığı, aşırı borç gibi sebeplerle ordudan atılan tiplerin doluştuğu örgüt.

Sanılanın aksine pek de öyle profesyonel değillerdir. Sorunlu ve uyumsuz personelleri dolayısıyla daha çok kayıp verirler. Ancak üyeleri sosyal çevresi kıt tipler olduğundan dolayı bu durum pek bilinmez, umursanmaz.