bugün

kandırmacadır. o düşen fiyatlar aslında ürünün esas fiyatıdır. kampanya öncesi etiketler değişir çoğu markada. arkadaşın dediği gibi psikoloji ile alakalıdır tamamen.
kara cuma.
Dünyayı son 4 yıldır yılın bir vaktinde yıllık ciroyu tek haftada tutturan satıcıların sarmasına sebep olan ticari etkinlik.
ben sanırım alışveriş bağımlısıyım. Aldıkça alasım geliyor bir şeyler.
Satıcıların cirosunu 5 e 10 a katlanmasına imkan veren alışveriş çılgınlığı.

Trendyoldaki mağazamdaki ürünlere efsane indirim yaptım. Yukarı kaydırarak ürünlere ulaşabsjdhsjdjd şaka şaka tıklayın bakın işte.

https://ty.gl/5mab1b54zc

Edit : son 1,5 saat.
MAAŞIN YARISINI gömmeme sebep olan ivent.
indirim başlamadan sepete 67 liralık bir ürün atıldı, sotede indirim günü beklendi, bir de bakmışsın 67 liralık ürün olmuş 87 lira.. Sepetteki ürün sil, enter. *
buna inananları daha çok kazıklanır. satılmayan ürünleri indirim var diye elden çıkarmaya çalışıyorlar.
şu krizde ıslık çalarak geçmesi beklenecek etkinlik.
yükselmiş fiyatlar üzerinden yapılan indirimleri kapsayan samimiyetsiz indirim günü.
tersine oldu ama oldu bişiler.
türkçesi kara cuma diye bilinir, ancak cuma, daniel defoe'in 1719 yazdığı "robenson crusoe" romanındaki karakterlerden Friday dir.
ben hristiyan oldukları için öyle diyorlar zannediyordum ama halbuki alakası yokmuş. cehalet ve yobazlık kötü bir şey gerçekten.
1961 yılında Amerika'nın Philadelphia eyaletinde, Şükran Günü'nden sonraki ilk cuma, mağazalarda müthiş bir indirim yapılıyor. Bu indirime ilgi o kadar yoğun oluyor ki, trafik yoğunluğundan saatler süren konvoylar oluşuyor. Hal böyle olunca bu güne halk arasında Black Friday yani Kara Cuma deniyor.
1.000 liralık ürünün fiyatını 1.500 lira üstünden %30 indirimle çakacaklar yine bize. bildirim bombardımanı devam ediyor.

görsel

Baba inanmayın Amerikan emperyalizminin oyunları bunlar. Sömürücü zihniyete, tüketim çılgınlığına hayır diyeceğiz, yolumuz devrim yoludur, Mustafa şu karidesi uzatır mısın?
(bkz: bereketli cuma)