bugün

Almanya'da iki defa kullandigim uygulama. Kuzeniminse yuzlerce defa kullanmisligi var. Turkiye'de kullanilir mi peki? 3 - 5 yil gectikten sonra belki... biz niye bu kadar az guven veren insanlar haline geldik? Eskiden kapiyi kilitlemeden yatan insanlarken, yolda yururken canimizdan korkuyoruz artik, birakin bir yabancinin arabasini paylasmayi...
nedense dünya turu yaparken gebze de tecavüz edilerek öldürülen italyan kizi aklima getiren uygulama.

evlerden irak.
çok afedersiniz ama; skerler abi hepimizi skerler.
Böbrek avıdır.
yedek böbrekle kullanılması gereken uygulamadır.
Henüz kullanmaya cesaret Edemediğim uygulama.
Böbrek paket mi olsun diye mesaj atın.
Erkek kardeşlerim sizi bile çizerler.
Kadınlar zaten kullanmayın, tabi 34 yerinizden bıçaklanıp, tecavüze uğramış, gelinlikli halinizle çöp konteynırında bulunmak istemiyorsanız.
Yol boyunca yaşadığınız strese değeceğini düşünmediğim uygulama. Zaten fiyatlar da çok makul değil.

Rahat rahat uyuyamamak, sürekli tedirgin olmak falan hiç gereği yok. Binin otobüse gidin.
Götün yemiyorsa binme aga. Yok böbrek avi yok kız düşürme sitesi !

Bu millet düşündüğünüz kadar gangster değil.

Tabi cebinde paran varsa ve uzun otobüs yolculukları , çocuk ağlama sesleri , horlayan amcalar , 30 dk verilen molalar hoşuna gidiyorsa bin otobüsüne.
insanları tipine göre yargılamamıza aracılık eden aslında amacı güzel olan uygulama. itiraf edin, gözünüzün yemediği tiplerin arabasına binesiniz gelmiyor.
bir uygulamadır.

görsel

not: karılar için fiyat normal ama herifler 30 lira etmez söyleyeyim.
Tanım: Komunizmin kapitalist sistemi çökertmek için geliştridiği gizli savaşın ilk silahlarından biri. Wunder, garajyeri vb ölümcül silahlarıda vardır.

uygulama son derece güvenli

1- facebook doğrulaması,
2- Cep telfonu doğrulaması,
3- Tc kimlik no doğrulaması yapılıyor.

Haliyle öye ipsiz sapsız şunun arabasına bineyim bi gasp edeyim olayı çok zor.
Zaten seiz nuamranızı vermezseniz yerinizi yurdunuzu hattta isminizin tamamını kimse bilemiyor.

Önce yazılım üzerinden mesajlaşıyrosunuz. Anlaşırsanız cep tel whatsapp falan devam ediyor olan.

App yazışması zaten kanıt oalrak kaldığı için kimse cianyete gaps'a kalkışmaz.

Kişisel tanım:
Hergün kullandığım uygulama.
1 sene boyunca Körfez - Kartal arasını kendi aracımla gittim geldim.

Sürekli kendim yolcu aradım bulamadım. Sonunda ben yolcu olayım dedim. 2,5 - 3 aydır bir abi ile tanıştık. Her sabah aynı yerde buluşup 3-4 kişi yolculuk yapıyoruz.

1- Yakıttan daha ucuza geliyor
2- araba eskimiyor
3- Uyuyabiliyorum
4- eczacı, büyük bir lastik firmasının temsilcisi, avukat, sigorta temssilcisi arkadaşlar edindim.
5- Arabayı kullanan abi yakıtı bölüştüğümüz için gaza basarken korkmuyor işe daha erken gidiyorum (Not: Ben ultra tasaruuf modu olan 90 km sabit hızla gidiyordum şimdi 110-120 gidiyoruz. Abartı bir hız yok.)
Böbrek esprisini yapmayanın dövüldüğü uygulama.
Aslında sistem güzel fakat güven vermeyen bir uygulama farklı emeller için kullanılmaya oldukça müsait.
kullanan varsa tecrübelerini merak ettiğim oluşum.
Türkiye de kullanılmaması gereken uygulama. Muavinin otobüste yolcunun yüzüne attırdığı bir ülkede bu uygulama kullanılmaz ağa.
kullananlar gerçekten çok sorunlu tipler. ulan mal o adam arabayı köşeye çekse seni 27 yerinden bıçaklasa ne yapacaksın amk ? ama bla bla car da hesabı onaylıydııı falan deme... yapmayın olm böyle şeyler. bu ülkede otobüsle bile gitseniz yüzünüze boşalabilirler, buna rağmen tanımadığınız biriyle onun arabasında nasıl yolculuk yaparsınız..
Böbrek ihtiyacı olanların kullandığı uygulama.
Böbrek böbrek car.
abazan kaynayan uygulama.

herkes apaci gibi aq.

bir de hic kadin surucu yok.

pardon turkiyeydi burasi dimi.

otobus'e biner giderim diyebilirsiniz ama onda da kadinin suratina bosalmislar.

(bkz: muz cumhuriyetinde siradan bir gun)
Otostop çekmekten farksız. Türkiye de tutmaz bu uygulama.
Türkiye'de bugün bir daha düşündürten uygulama. Hangi insan kullanırki?
Bursa- ankara ve ankara- Antalya arası kullandığım otostop aracı sitesidir. Böbreklerde sıkıntı çıkmadı. Ama biri lazdı. Kafam şişmişti.
görsel
Bla bla kullanmıyorum çünkü bobreklerimi seviyorum.
Üç kuruş için elalem ile buluşup seyahat etmeye değmez.

Hele hele böbreklerinizi ve götünüzü seviyorsanız.
güncel Önemli Başlıklar