1. 1.
  * tıp fakültesi 1.sınıfta verilmekte olan ve bütün öğrencileri inim inim inleten bir ders olur kendileri. Bilgisayar laboratuvarında hoca konuyu anlattıktan sonra öğrencilere sorar: "sorusu olan var mı?". her zaman birisi çıkar ve öğrencilerin derse ilgi alakasını gösteren o güzel, o nadide soruyu sorar: "hocam ne zaman internete gireceğiz?". Hoca mavi ekran verdikten sonra ne haliniz varsa görün diyerek olay mahalini terkeder. intikamını sınavda alacaktır! Bir ana belleyici olarak biyoistatistik...

  (bkz: bir de bana sor)
  (bkz: ben bu dersi koyanın)
  4 ... aby
 2. 2.
  28 uygulama 28 kurumsal olmak uzere 56 saatten olusan ve yaz okulu 150 milyon kusur olan ders
  1 ... nuttien
 3. 3.
  bilim adamlarının diğer bilim adamlarına yalanlarını inandırıcı kılabilmek adına kullandıkları kılıflar bütünüdür.
  2 ... danaid
 4. 4.
  Bir kavşakta 3 günde 1 tane kaza olma olasılığını verip 5 günde 4 kaza olma olasılığını isteyen soruların bulunduğu derstir.
  3 ... seyin seysinin seysi
 5. 5.
  ismi uzun olduğundan hep bi yerden yanlış söylerim adını. biyoististik,biyoistatik...
  1 ... ding a dong
 6. 6.
  şu saatte uyanık olmamın sebebi ders. gerekliliğini hocalar bile anlamadığı halde okutulur bu ders. ileride lazım olurmuş. doğal olaylara dayanan ve gözlem ya da ölçümle elde edilen verilerin bilimsel yöntemlerle incelenmesi ve doğru karar vermede kullanılan tekniklerin bütünüdür.
  1 ... tttyani3t
 7. 7.
  istatistiğin yandan yemişi. Önüne 'biyo' eklenmesinin hiç bir anlamı yoktur.

  Beş yıllık fakültenin birinci sınıf derslerindendir. Onca zırvanın ihtimalini hesaplayan istatistik hocası 4 yıl sonra bu dersten akılda tek bir kelime kalması ihtimalini hesaplayamıyor mu? Hayır, o dersten alacağı ücreti hesaplıyor.
  2 -1 ... endemik pandemi
 8. 8.
  tıp, diş hekimliği, eczacılık gibi sağlık fakültelerinde biyoloji içerikli problemleri istatistikten yararlanarak çözmeyi amaçlayan 1. sınıf dersidir. neden 1. sınıfta işlendiği merak konusu olmakla birlikte sınav akşamı çalışılarak kesinlikle halledilmeyeceği bir gerçektir.
  1 ... kwoon
 9. 9.
  sağlık olaylarıyla ilgili sayısal bilgileri toplama, analiz etme, anlamını açıklama, yöntem ve tekniklerini uygulama, elde edilen bilgilerin sonuçlarını ve güvenirliliğini objektif bir biçimde değerlendirerek bir takım sonuçlara ulaşma, problemleri çözme yöntemleriyle uğraşan bir bilim dalıdır.
  (bkz: biyoistatistiğin önemi)
  2 -1 ... epastamist
 10. 10.
  akılda kalanlar;

  (bkz: raw data)
  (bkz: regresyon analizi)
  (bkz: mod)
  (bkz: medyan)
  (bkz: farazi örnek) farazi örnek neyse amını sikim.
  1 ... ali ekber rodos