bugün

şarkısı olan bir çikolata. bitter çikolatam benim gellll gecemeeee diye geçer. tuğba özerk söyler.
bir türlü sevilemeyen çikolata.

iğrenç ya acı acı.
görsel
Cikolata gibi olmayan cikolotadir. Cikolota tatli bi seydir. Aciysa cikolataligi sorgulanir.
En sevdiğim çikolata türü kendine özgü sert ve enfes bir aroması var ama her markada aynı kaliteyi, lezzeti yakalamak mümkün olmuyor tabi.
çikolatanın dibidir. sade filtre kahvenin yanında süper gider.
yüzde 99 bitter olanı ile şekersiz kahve içmek en büyük eğlencem.
başkasını tanımam! hele bir de fıstıklıysa...
bugün %99 saflıkta olanı denedim. o ney öyle arkadaş. sütlü çikolatayı yürümek olarak görürsen bu direkt olarak jet motorlu araba gibi.

net söylüyorum; günde o kare kare olur ya çikolata işte ondan bir tane yeterli. Hatta fazla bile ya da ne kasıyorsun boşver gerek yok.

not: çevrenizde %99 saflıkta çikolata bulamazsanız ve şuanda tecrübe etmek isterseniz gidin mutfaktan keklik pastalık kakaolardan bir kaşık atın ağzınıza aynısı zaten... hatta belki biraz daha yumuşaktır.
sütlüsü, karamellisi, beyazı, bütün fındıklısı vesairesi varken tercih etmeyeceğim acı çikolata.
sütle süper bir şey haline gelen acı çikolata.
bir türlü sevemediğim çikolata türü.
acı.
yiyemiyorum.
Dopamine ulaşmanın az sivilceli yolu.
Türk kahvesinin yanında %60-80 kakao içerenlerinden max 2 kare tüketilmesi önerilir.
Bildiğimiz irmik helvasının pişmesine çok az kala içine iki parça atılınca helvayı efsanevi bir tada dönüştüren çikolatadır.
Şu an marketten satın aldığım 5 tanesi ile resmen seviştiğim çikolata türü. Böyle müthiş bir şey olamaz. Dünyanın en güzel tadı.
çikolata dediğin damağında erir bunu anca yutarak yerim öyle iğrenç bir tad.
eger bu yoksa hayat da yok. oyle bisiy bu ya. yillardir ekmek, cips, kola fanta gazoz, ketcap mayonez, pizza gibi biton dunya nimetinden koruyabiliyorum kendimi ama bundan koruyamiyorum.
(bkz: rihanna)
Lütfen yüzde seksen oranlının altına bitter demeyelim. Bir kez alıştıktan sonra insana önceden hiç çikolata yememiş hissi veren bir harika. Öyle ki diğer cikolatalardan yediğinizde nasıl yağlı olduklarını anlıyorsunuz.
birçok faydası bulunan yiyecek.

http://www.milliyet.com.t...-galeri-tatlilar-2325931/
kaliteli olduğu sürece türü pekte umrumda olmayan, yedikten sonra kendimi iyi hissettiren gıda.
görsel
yemeye doyamadığım çikolata.