bugün

%70 i kakao olan belki tatlı gelmez.
bir ihtimal de, tüm bitter çikolataları senin tatlandırmış olmandır.
acı ne kadar seversem seveyim asla zevk alarak yiyemediğim çikolata.
Sevdiğim çikolatadır.
çikolataya bayılıyorum.
Dünyanın en lezzetsiz şeylerinden biri ya.
çikolatanın özü kakaodur, şeker ne kadar az bulaşırsa öze o kadar yakın olursunuz. ideali %70 kakaolu olan saf çikolatadır.

sade kahve ile doyumsuz gider: çikolata parçasını üst dişler ile dudak arasına sıkıştırıp, kahveyi aynen kıtlama çay gibi içecekseniz. isteyen ikinci bir parçayı da aynı anda diğer tarafa sıkıştırabilir.
dünya üzerinde sevmediğim yegane atıştırmalıklardan.
beni beni, bitterini...
Dünyanın en güzel şeysi ama ısırmadan ağızda eriterek yiyeceksin. Günde bi pıtı kalbe de iyi geler.
kesinlikle fav çikolatamdır.
beş ayı geçik süredir şekeri bıraktığım için yiyemiyorum ama. üzücü.
Çikolatanın süt tozu ihtiva etmeyen doğal hali.
Biraz şekerli olanları güzel oluyor, zaten iki çikolata tercihim var biri bitter diğeri beyaz; sütlü pek sevmiyorum. Ama acı olan, ağız burkan türden bitterleri sevmiyorum.
bayramlarda misafirlere çikolata uzatırken karakter analizi yaparım. ya da misafir olduğum evde bana uzatılan çikolata kutusunda sütlü mü bitter mi daha çok? ona göre evin genel havası konusunda hemen fikir sahibi olurum.

Genelde kendi fikri olmayan, ağzının tadını bilmeyen, ne desen ona inanan, fikri var gibi zanneden ama duyduğuna inanan insanlar sütlü çikolatayı daha çok tercih ederler,

Ne dediğini bilen, bir vizyonu olan, hayattaki amaçlarının farkında, ne istediğini bilen, zeki, iyi, paylaşımcı ve olgun insanlar ise bitter çikolatayı seçerler.

Bugüne kadar yaptığım gözlemlerde bu sonuç hiç değişmedi.

Bu sonucu fark ettiğimde 23 yaşındaydım.
Gerçek çikolata buna denir diğerleri süt ve tatlandırıcı.
bence güzel ama ben de sütlü çikolata varken sütlü çikolatayı tercih ederim. bunun zekilikle ya da bağnazlıkla ilgisi yok bence. zevk meselesi. mesela benim ilkokul öğretmenim bitter çikolatayı tercih ederdi sanırım.
irem derici'nin hakkında şarkısı olan bir çikolata çeşidi. irem derici "çikolata gibi bitter bitter" diyor.