bugün

bisiklete binmek cocukken ortaya çıkan bir hevestir, elbette sonradanda ilgi duyulabilir ancak cocukken arkadaş grubunuz ile yaptıgınız bisiklet maceraları yıllar geçsede anlatılacaktır keyifli dost sofralarında. yagmurda, karda, çamurda, dagda, bayırda, kumsalda bisiklete binmek kesinlikle denenmelidir. bisiklete 7 kişi binmek başarılabilen birşeydir. * ellerini bırakıp dakikalarca bisiklet sürmek, hızla giderken yerden kibrit çöpü almak bisiklette adrenalin kaynagıdır.
eğer yeşili bol bir yerde yaşıyorsanız tadından yenmeyecek aktivitedir. yokuş aşağı pedalları bırakmak tutkudur. eğer canımız çok sıkıldığında, ortadan kaybolmak istediğimizde seve seve gerçekleştirdiğimiz eylemdir.
fren patlaması, lastiklerin patlaması veya inmesi, zincir atması, vites ayarsızlığı gibi problemleri beraberinde getirse de dünyanın en zevkli işlerinden biridir. çocukluğun olmazsa olmazlarından yani... *
dünyanın en güzel aktivitelerindendir. sabahın erken saatlerinde daha herkes uyuyorken uyanıp usulca suluk doldurulur, kulaklık takılır ve artık yolculuk için herşey hazırdır. sessizce bisiklet çıkarılır mis gibi temiz hava ciğerlere çekilir ve ağaçların arasındaki yollarda tekbaşına saatlerce bisiklete binilir. dönüşte artık daha sakin daha mutlu daha arınmış olursunuz. sıkı bir kahvaltıyla resim tamamlanır. *
herkesin okula arabayla geldiği bir zamanda, bisikletinizle gidip, istemeden sükse yapmanıza bile neden olabilecek eylemdir. çıkışta arkanıza da bir arkadaşınızı atarak, bağıra çağıra şarkılar söyleyerek, yolda rastladıklarınıza 'iyi akşamlar' dileyerek, kampüsün maskotu sıfatıyla bu keyfi daha da yoğunlaştırabilirsiniz. karşılaştığınız ebleh yüz ifadelerinin verdiği keyifte cabası.
şöyle demişti ilk aşkım; bisiklete binersin, bizim orda inersin, abim seni görünce lastik patladı dersin. peki demiştim ben de.
öğrenildiğinde hiç bir zaman unutulmayan bir spor aktivitesidir.
düzgün asfalt yollarda yarış bisikletiyle vızır vızır pedal çevirmenin sürat açısından zevki ayrı olduğu gibi aynı zamanda dağ, tepe, bayırda kullanılan kron marka bisikletle safari tadında pedal çevirmenin keyfi daha başkadır.
bunun yanında şehir bisikleti, motorlu bisiklet, BMX, yatay bisiklet (recumbent), çift kişilik bisiklet (tandem) gibi türleri vardır.
ilk göz ağrım ise Freestyle tarzında modifikasyon harikası olan vazgeçilmez BMX'tir.
ülkemizde erkeklerin ömür boyu, kadınların ise 15 yaşına kadar falan yapabildikleri eylem.

kültürpark'taydı sanırım bir kaç koltuğu olan bisikletler vardı. onlara kız arkadaşla falan binmek bayağı bir zevklidir sanıyorum. *
(bkz: aşk)
küçükken arkadaşlar arasında bir statü yaratan fakat büyüyünce hiçbir işe yaramayan yetenek.
uzun zamandır yapmadığım bir eylem. özlemişim bisiklete binmeyi bunu farkettim.
hiç bilmediğimdir. evet hiç bisikletim olmadı ama bi arkadaşından rica falan et öğren dimi nerdee. evet evet bisiklete binmenin nasıl bişey olduğunu bilmiyorum ve bu yaşa geldim.
bisiklete binmek öğrenildikten sonra asla unutulmayan yeteneklerdendir.
Türkiye de yapılması zor olan bir eylemdir.
hazdır. bir de bisiklete iki kişi bindiğinde dengeyi sağlamak da iki kat zorlaşır. Pedala ilk bastığın bir an vardır o anda ufak bir yalpalamadan sonra gidebilirsen daha da kolay kolay düşmezsin... düşersen o senin angutluğun bunu bil..
görsel
kadıköy maltepe arası sahilyolunda biniyorsanız harikadır. özellikle aksam hatta gece saatlerinde.
(bkz: bisikletten düşmek)
çocukluğunun pilotluğudur.
el bırakmaktır abiğğğ, birde el bırakıpda düşmemektir.
Ya ben bunu çok severdim. Hele o yokuş aşağı inmek. Mahallede ki çocukların abla bi tur bende bineyim mi demesi.
Rüzgarı yüzünde hissetmenin belkide en güzel yoludur.
görsel
eğer türkiyede bir sahil şeridinde yaşıyorsanız hayatınıza küfür katacak spor aktivitesidir.

oldu da nadiren bir bisiklet yolu buldunuz, ya birisi mangal yapar ya da daha da kötüsü el ele tutuşup iki şeridi de kapatacak şekilde kaplumbağa hızılya yürürler.

kortej oluşturup iki tane bebek arabasını yan yana sürmek suretiyle yol kapatanları mevcuttur.

neyse ki evlilik teklifi etmek için bisiklet yolu kapatmak akıllarına gelmedi. aman duymasınlar ilk karpuz kabuğunu biz atmış olmayalım.
bisiklete binmeyi sevdiğimden sabah 6 sularında evden çıkıp, marmarayla sahil kenarına gidip 1-2 saat sürmüşlüğüm çoktur. sormayın bilmiyorum neden bu kadar sevdiğimi. son zamanlardaki hayalim kendime bisiklet alabilmek. ibb bisikleti ile de bi yere kadar.