bugün

aynı anda 2 kişinin birden binebildiği bisiklet modeline tandem denir. Sevgililere şiddetle tavsiye edilir...
Halk arasında iki kişilik bisiklet diye bilimsel bir adıda vardır..
savaş uçaklarında, uçuş eğitmenin arkada, öğrenci pilotun önde oturduğu kokpit sistemidir.
futbolda bir savunma sistemidir.dörtlü defansın ikisi kanatta, ikisi de biri önde diğeri arkada sarkık libero olacak şekilde tandem sisteminde defans kurgusu bulunur.
serbet atlayış ve yamaç paraşütünde, bir tandem pilotu ve bir yolcunun iki kişilk özel paraşütle yapıtığı atlayış türüdür.
ayrıca dünyadaki en yaşlı tandem paraşütçüsünün 99 yaşında bir kadın olduğunu da ruffles sayesinde iyi biliyoruz.
ömer üründülün ünlü ettiği bir futbol terimidir.
(bkz: dc)
futbolda dörtlü savunma oynayan sistemlerde defansın sonunda görev yapan iki stoperin mevkisidir.

örneğin : uche - hörg
Aslında 'ard arda, sıralı' anlamlarına gelen ama futbol spikerlerinin savunma hattındaki dörtlüyü anlatmsk içi. kullandığı sözcük.
savunma hattının göbekte oynayan ikilisi için kullanılır.
çift kişi, birlikte, ikili gibi manaları vardır.

bu yüzden sanırım;
izmir selçuk'ta ve tekirdağ uçmakdere'de ve benim bilmediğim bir çok yerde eğitmenli veya herhangi birisiyle çift kişilik yüksek irtifa atlayışı ya da yamaç paraşütü'e tandem atlayış olarak geçmektedir.

ayrıca tekirdağ'da 3000 izmir'de 4000 metreden atlayışları yapılmaktadır. zevkli görünmektedir.

(bkz: paraşütle tandem atlayış)
(bkz: binlerce tanım var)
Ulan ben r10 da bir telefonla üyelik almış insanım, bunlar 3 gün oldu hâlâ onaylamadılar iyi mi?
Popescu - Bülent Korkmaz!
latince "sonunda", "nihayet".
Güzel bir dil geliştirme uygulaması. Onaylamak arı için biraz süre gerekiyor ki bu güzel bir şey bir nebze dahi olsa. Dilini geliştirmek isteyenler için faydalı olabilir. Pek fazla sapık yok.Ancak bekarlar için daha uygun olabilir. Yeni üye oldum dünyanın her bir yanından mesajlardan gına geliyor bir süre sonra elbette kötü niyetlileri anlıyorsun zaten. Kızların mesaj kutusu 5 dakika da dolarken, erkeklerin biraz daha çaba sarfetmesi lazım.Sevgiliniz, eşiniz yoksa çokta güzel yazışılır.Zira varsa hemcinsler pek geri dönüş yapmıyor.
tandemi sürecinde zor bir dönemdir.
uygulamayı rusçamı geliştirmek için dil hocamın tavsiyesiyle indirdim. aslında uygulamadaki mantık güzel, bir de uygulamanın üyelerini seçerek alması da güzel. fakat biriyle muhabbete girişince uygulamada 3-4 dakikadan fazla kalınca 10 kişiden birden mesaj geliyor. tamam dil geliştirmek icin mesaj gelmesi güzel de, “hi how are u” sorusuna cevap vermekten sıkılıyor insan.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar