bugün

yazık olmuş öğrenciye. ne olursa olsun fiziksel şiddete karşıyım. özellikle ergenlik yaşında yani deli çağında fiziksel şiddet uygulayarak özgüvenlerinin içine edilmesine karşıyım.
Abimi balkondan atmıştım.
Kalp kırmışlığım var maalesef ama bu fiziksel sayılır mı ki? Ha bir de küçükken birinin kaşını yarmıştım.
hayatımın hiçbir evresinde kavgacı bir tip olmadım hatta büyük ve gruplar halinde yapılan kavgalara hiç katılmadım. halbuki sınıflar ve okullar arasında çok yaşanırdı bu tarz kavgalar turnuva misali. neyse benim de en büyük kavgam yakın arkadaşım hatta akrabam olan bir çocuğa karşı oldu. tartışma neden başladı o an neler hissettim hiç hatırlamıyorum, hatırladığım tek şey attığım yumrukla çocuğun yere düşmesi ve sonrasında sınıf öğretmenimin 'senden bunu hiç beklemezdim' demesi oldu. o sözü hiç aklımdan çıkaramadım.
Sinema salonunda koltuktan kalkarken yanlışlıkla dirseğim kız kardeşimin burnuna çarpmıştı yani nasıl olduysa kanadı falan sert çarpmışım demek ki.
10 sene kadar önce kavga çıkaran bi şerefsizin burnunu yumrukla kırmıştım.
bisikletle süratli şekilde çarpmak suretiyle bacağında derin yara oluşturmak.
Küçükken ödev yaparken yanlışlıkla kardeşimin ayağını zımbalamıştım.
Bir başkasına fiziksel zarar vermedim.
Kendimi saymazsak.
Kardeşimin kolu biraz benim yüzümden kırıldı. Ben vurmadım, benim yüzümden yere düştü, düşünce kolunu kırdı. Üzücü.
gasp etmeye çalışan kekonun burnunu kırıp eline vermiştim.
Ortaokulda bi çocuk bana vurmaya başladı. Ben geri geri çekilirken bi tekme patlattım. Taşaklarına gelmişti. Bu yerde kıvranmaya başladı.Sonraki tüm ders ağlamıştı. Ama isteyerek yapmamıştım ama üzülmedim, hakketmisti.
Kuşkusuz bıçaklama, tabancayla vurma, ok ile vurma, çarmıha germe, bdsm gibi basit zararlardır.
orta 1'e yani 5. sınıfa gidiyorum, daha 11 yaşına girmemişim. orta 4e gide. 15 yaşında bi piç kurusu vardı,gelip gelip sataşıp vuruyordu bana. en son gelmeden önce beden hocasından azar yemişim hem hiç suçum olmadığı halde. geldi bu şerefsiz işte. bana karışmaya çalıştı, beni korumaya çalışan arkadaşıma vurdu. bana da sataşmaya başladı. en son bana bi küfür etmişti hatırlamıyorum ama, hem onca zamanın hem de arkadaşıma yaptığının karşılığı olarak yapıştırdım sümsüğü yüzüne. artık nasıl olduysa gözünün altından burnuna kadar hep kan oldu..
salıncakta sallanırken bir çocuğun kafasına çapmıştı salıncak yanlışlıkla geçen sene.
Çocukken mahalleden bir akranıma sinirlenip kafasına demir salça kutusu geçirmiştim.

Nasıl üzüldüysem hiç çıkmadı aklımdan. Pişmanım.
Şöförü olduğunuz arabada araba kazası yapıp yanındakini felç bırakmak.
bir hatunun amını götünü bir etmek.
günde 2 paket sigara 4-5 saf kahve nefret ettiğin bir işte çalışmak asgari ücret almak geceleri sabahlara kadar uyumamak . evet kendime böyle acılar yaşatıyorum
Felç bırakmak?
karın boşluğuna yumruk atmaktır.
benim yanlışlıkla burun kırmışlığım var.
Boks antremanında Yanlışlıkla hocamın elmacık kemiğini çatlattım.
Arkadan yanaşıp kulak memesine pıt yapmak.
Onu tam bilmiyorum/hatırlamıyorum fakat çocuğu emzirirken aynı anda telefona baktığım sırada uyuyan bebenin alnına telefonu düşürmüştüm... Ah, hâlâ canım yanar düşündükçe. Aa bi de kafe köşelerinde yine (sırtına kadar yapmış bir) bebenin altını alırken fark etmediğim salisede yere düşmüştü, düşerken de ensesini masanın altındaki tahtaya çarpmıştı. 6 aylık falandı. Tabii hemen doktorunu aradım, takip ettik falan ama kendimi hiç affetmem...
Umarım bunlardan birine bağlı kalıcı bir hasar olmaz.
güncel Önemli Başlıklar