bugün

birçok devlet dairesinde görülen kişilerdir. çoğu da boş oturur bazılarının masası tamamen boştur.
benim de bir zamanlar içinde bulunduğum topluluktur.
maalesef siyasi nedenlerle şişirilen memur kadroları çoğu kez devletin kamburu olmuştur. bu memur kadroları içinde görevini layıkıyla yapanlar kadar,''salla başı , al maaşı'' düşüncesiyle hareket eden,vakit doldurup emekli hesabı yapanlar da mevcuttur.
bu sistemin acilen düzeltilmesi gerekir.
genellikle 40 yaşın üstündedirler. önlerinde duran bilgisayardan hiç birşey anlamazlar. birebir benim başıma gelen olayı anlatayım: nüfus dairesine gittim yine içerde bir oda dolusu memur var ve hepsi 40 yaşın üstünde. bilgisayar kullanmaları insanı fıtık eder. bilgisayarda bir tuşa bastıktan sonra ekrana bakıyorlar sonra klavyede bastıkları tuşa bakıyorlar ve yine monitöre bakıyorlar. sanki yolda karşıdan karşıya geçiyorlar. allah yolumuzu onlara düşürmesin!*
sadece odayı dolduran insanlardır.
aralarına şiddetle katılmak istediğim meslek grubu.
(bkz: kamu fantezisi)
içeri girdiğimde gömleğinin üstünden göbeğini okşuyordu... diye başlaması muhtemel.
(bkz: öğretmenler odası)
zamanında aileleri bu insanların yetenekleri keşfedip başka bir şeye yönelmesini sağlamak yerine "devlet memuru ol sırtın yere gelmez" sözüyle gaz verip sonra bu çocukların görüşünü daraltmasından mütevellit zorla memur yapmış ve az bir maaş ile kıt kanaat geçinmesini sağlamışlardır. çoğu böyledir inanın bana.
kuru kalabalıktır bunlar. dedikodu gırla döner bu odada. terfilerden, adam kayırmalardan, iş yoğunluğundan (vs) dem vururlar da tek bir işe el atmazlar. ee devlet bunların babasıdır, baba malı yer bu doymak bilmezler. ne demiş işi bilen eskiler "işi olmayan çavuşlar döner götünü avuçlar."
devlet memuru ölçü biriminin "oda dolusu" olduğunu ifade eder.
2 oda dolusu devlet memuru < 6 oda dolusu devlet memuru.
bi de bunların suratsızları vardır ki onlar hiç çekilmez.
soru sorarsın cevap vermez, duymazdan gelir. insanı çileden çıkarır.
valilik binalarında sıkça rastlanan durum. her odada devlet memuru vardır. hemde bazılarında 4-5 tane. çok ilginç.
en kısa zamanda olmak istediğim odadaki memur.

edit : ne var lan dürüst ol sen istemez misin.
akrabadırlar.

göt kadar odada kıç kıça olduklarından değil. torpilden.
adliye saraylarında bilmem kaçıncı odada dosya aramaya girersin daracık odada en baba 5 kişi olması gerekirken 20 kişi vardır bunu sayabiliriz.
öğrenciliğim döneminde resmi bir kurumda staj yapmıştım. orada bize bölümleri gezdiren bi' abi vardı. oda oda bizi gezdiriyordu ve odalar çok kalabalıktı, bi' masada 2-3 kişi vardı, ortada bi sürü dolananlar felan, dayanamadım ve sordum abiye "neden bu kadar kalabalık" abi de "şu ecevit döneminde girdi, şu demirel, şu erbakan" vs diyip saymaya başladı şaşırdım kaldım tabii ben de. bir oda dolusu devlet memurunun olmasının sebebi budur. bizim her boku bilen siyasilerimiz.
ağbim zamanında 5 yıl üniversiteyi okuyup, askerliği aradan çıkarıp, iş bulma stresiyle uğraşana kadar bir ilçede belediyeye torpille girip ayda 1.500 tl ile işe başlasam daha karlıymış diye hesap yapmıştı.

haksızda değil hani, yemeklerini dairede yerler öğle arasında gezerler, ufacık bir işlerinde amirden izin kopartıp dışarı çıkarlar,16.30 da iş bırakırlar, toplam 2 ay kafa izni.

bunların hiçbiri sallamasyon değil bizzat tanıdıklarım var.

aslında tayyeap bey köprüler, gelir getiren kurumları özelleşitirene kadar bu kurumlarını özelleştirmeyi denesin bakın nasıl ülke olarak refaha çıkıyoruz.
şapla şerbeti karıştırma ve onları genelleme durumudur. yok mudur elbette vardır. helal olsundur...
Bir oda dolusu devlet memuru; eğer hepsi kadınsa fena bir dedikodu ortamı vardır orda.
memurları bir odaya doldurarak ortaya çıkarılan durumdur. o memurlardan çok azı çalışıyordur. diğerlerinin gerek yaptıkları iş gerekse zeka seviyeleri şu fotoğraftakilerden farksızdır. ezbere duruyorlardır orada benim sırtımda kanbur, insanlığın yüzünde leke, devletin yapısında asalaktırlar.

http://www.wardom.org/res...4463_217_yobazlar7rz3.jpg
devletin sırtında yüktürler.
Multiplayer solitaire oynayabilirler.
toplantı yapıyorlardır. çok mühim meseleler var siz bilmezsiniz. ülkemiz kurtulacak...
online okey oynama ihtimalleri de bulunan devlet memurudur. fabrika işçisi değillerdir. biraz daha rahatlardır tabi.
biz dairede odadan odaya da oynuyoruz okey.
özel sektörde harikalar yaratan taa bilmem nerelere ihracat yapan yeni buluşlara icatlara imza atan çalışanları kıskandıran devlet memurudur. anlamıyorum lan bu devlet memuru düşmanlığını. kardeşim ben memurum. günde en az 20 müteahitle şirket temsilcisiyle görüşürüm. 9.30dan önce işbaşı yapan yok be.