entry'ler (21)

90 larda çocuk olmak

ince kumdan pasta yapmak çamurdan hamburger köftesi yapmak ve yoncalardan semiz otu yapmaktır.ruhsar izlenir bizimkiler izlenir değişen dünyanın en hızlı değiştiği dönemdir...

sözlük yazarlarının itirafları

sözlük foruma dönmüş bir sonraki konu resim ekleyin olur herhalde (bkz: saskınım)

lisede serserilik iş hayatında asgari ücret

daha sonradan lisede ki hayatına hayıflanıp duran kişidir..malesef geç kalınmıştır.hep kaybetmiştir edecektir...

şiir yazmanın kolay olduğunu zannetmek

posta gazetesinde çıkan yurdumun şairleri bölümünde bu hissi taşıyan çok kimseler var.

en iğrenç uyandırma şekilleri

rutin sesle isminin haykırılması.bu durum bir süre sonra vücutta biyolojik saat oluşturur.haykıracak olan kimsenn gelmesine yakın tilki uykusuna yatılır kapı açılır açılmaz kalktım demek artık hırsa binmiştir.

saat 9 u 5 geçe siren sesiyle hüzünlenmek

dinden milletten onların sembolik üç beş bişeyinden bukadar rahatsız olan özgür kimseleri nerelere koysak acaba..öyle ya cool insanlar bunlar..sahipsiz bunlar ait değiller hiç biyere içlerinde yok tuhaf nesneler.

devrimcinin tiki sevgilisi

dikkat çekme çabaları,boş şekilcilik. (bkz: bu ne yaman çeliş ki anne)

bir erkeğin bir erkeğe bebeğim demesi

nedense tiksindiğim bir durum (bkz: bkz lanet gelsin size)

kızlar kendilerine değer veren erkeklere aşık olur

kızlar hep öyle der nerde öküz var ona aşık olur.

merlin

boşnak şarkıcının soyadı (bkz: dino merlin)

unutulmaz reklamlar

11880 80 80 80 ... fırsat vermiyorlar sanki...

sarjın kimseyle konuşmadan üç gün sonra bitmesi

kimsenin aramadığı ve aramasını beklediğin anlarda kakafonun cok vefakar olmasının yol actıgı hain durum.

eskici

Ankara kızılay da bir cafe-bar-pub vs.bira ucuz.

alkol alırken çok sigara içmek

alkolün tadını bastırması açısından basvurulan durum.

melih gökçek

ankara şimdi bir başka güzel,karşıyakada sirk ve sınırsız köprü 4 mevsim yol çalışması bana bunları hatırlatıyor.

aha sıçtım denilen anlar

açık öğretim sınavlarından hemen sonraki gün muhasebe sınavın varsa bu cümle cici bile kalır.

bim deki kalitesiz ürünleri yiyebilen kişi

(bkz: ucuz mal alacak kadar zengin değilim)

yaraya tuz basmak

bazen iyi gelebilen durum.arada kanırtmak lazım.

onde yuruyen kizin takip edildigini sanmasi

şüphelinin hal ve tavırları,üstü başı durumu tetikleyebilir.

cornetto alıp bedavasını sevgiliye vermek

bedavasını veren kişinin ilişkide herseyin en güzelini kendine alıp karsısındakine azami sevgi ilgi sefkat gösterdiğine delalet eder.