bugün

-kafasına göre biriyle tanışmamak.
-önünü görememek.
selam kızlar ;)
Maddi yetersizlikten dolayıdır.. daha doğrusu paranın mutluluk getireceğinin sanilmasidir.. tahtaların, kumaşların mutluluk getireceğinin sanılmasıdır.. bunun için hemen evlenilmez, para biriktirilir.. ve daha sonra mutluluk hayalleri kurulur.. ve bu kafayla devam edilirse hayaller hayal olarak kalır.. klasik olarak söylenecek cümle : para mutluluk getirmez..
Aşık olmamasi

Yalnizligi sevmesi.

Kadinlarin zil zurna aşık olup ardindan seni degistirmeye kalkmasi(kaan mete ikilisi bunu konusmustu bir ara hatta filmde de var boyle bir cumle) lan beni sevdiginde de boyle bir adamdim.

Kadinlarin ottan bokton kiskanmasi.

Kadinlarin erkegi işinden bile kiskanmasi.

Kadinlarin çok yalan söylemesi.

Kadınlarin guvenilmez olmasi.

Kadinlarin bir seyler okumaya ayiracaklari süreyi ayakkabi almaya harcamalari.

Kadinlarin surekli ne yapacagini soyleme isteği. Hayir beni yonetemezsin.

Kadinlarin bir erkegi yonetemeyince ona darbe yapmak istemesi. Nedir bu? Artik seninle devamam edemez gibiyim.. iyi git dersin sonra geri donmek icin bahane ararlar. sonra onunla konusma etme vs şartlar koymalar. Hadii ya.

Kadinlarin çok saygisiz olması. Sinirlrnince her seyi soyleyip siniri gecince onu şımartmanizi beklerler. Hayir.bu mumkun degil.

Kadinlarin az konusan cinsi ve az konusma donemleri. Az konusan kadinlar var ya dunyanin en tehlikeli kadinlaridir geveze kadin nimettir. Birakin kafanizi sisirsin ondan size zarar gelmez. Ama bu susan cinsleri bir seyler sakliyordur ya da psikopattir. Cunku bir insan cok konusuyorsa yalan soylemez illa acik veririm diye. Ama az kinusuyorsa illa ki sakladigi bir sey var ya da psikopat.

Kadinlarin kötü giyindigi donemler. Bunlar genelde iliskinin ilerleyen donemlerinde oluyor hele evlilikte ne hala gelir bilinmez. Yani sizin yaniniza gelmek icin saatlerce abartmiyorum saatlerce hazirlanan hatta ertesi aksamdan ne giysem krizlerini asan o kadin on ay sonra kot tisortle gelir yaniniza. Al işte. En bastan boyle gelseydin ya niye kandiriyorsun insani?

Kadinlarin yemek yapmayi bildigini sanmasi. Evet yemek yapmazsa yapmaz bir kadin. O benim kolem degil bana yemek yapmak zorunda hic degil. Saygi duyarim. Fakat oyle yemek yaparim boyle yemek yaparim diye seni kandiran hatunun iki yumurtayi bile adam gibi yapamamasi aci vericidir. Boyle hayal kirikliklari ufak durur.ama etkilidir. Atom bombasi gibi.

Kadinlarin ailelerine cok duskin olmadi. Al iste. Artik senin birinci onceligin yeni ailen. Annen baban degil buna gore yasamalisin. kocana kustun diye annenin evine gidersen o adam senin icin yerinde kalsin insallah gelmez diye dua bile eder. Neden? Cunku kacarak problem cozulmez. Orasi senin de evin. O evden gidersen o aileden gitmis olursun ki bu potansiyeli tasiyan kadinla birak evlenmeyi arkadas bile olunmaz.

Ve kadinlarin gecnisindeki keko erkekler. Bu egoist erkekler.icin gecerli bir durumdur. Mesela sevgilimin eski sevgilisinin kim oldugunu asla merak etmem. Cunku narsistim eger kekonun biriyse o cocuk kizin da standardi bu. Ben daha iyisini istiyorum gibi cirkin bir cumleyi.kafamdan geciririm. Evet son madde yanlis belki ama maalesef aklimdan gecer boyle bir sey.
Ezik olmasi.
bakire kız kalmamış olduğunu düşünmesi.
Basli basina dugun tabi, bir de adettendir denilen sacma olaylar silsilesi.

Dugun istemeyen kizlar kips.
Gay olmasıda bir ihtimal.
kaçakçılık işine girmek istememesi
Korkaktır. Sonuçta kadınlardan korkulur.
Daha fazla hayal kırıklığı yaşamamak için.
5 ay sonra 33 yaşında bir bekar olacağım için sanırım bu nedenleri açıklaması gerekenlerden biri ben oluyorum. Hazırsanız başlıyorum, aşama aşama gideyim ki bu engellerden birini geçsem hangisine takıldığım anlaşılsın.

1- insanları tanımak için çok çaba sarf etmiyorum.
2- Bugüne kadar hayatıma giren kadınların çoğu ile kafamda evlilik kurdum, eğlenceli bulmadım.
3- Evlenmek daha çok insanla görüşmek, zaman geçirmek anlamına geliyor. Bu benim tarzım değil. Kayınçodur, Kayınpederdir, eniştedir, bacanaktır. Kendi akrabalarımla bile aram yoktur. Dostoyevskinin söylediği gibi "akrabalar arasında zorunlu bir sevgi bağı vardır. Oysa sevginin önce hak edilmesi gerekir. işte bu yüzden akrabalar arasındaki sevgi samimiyetsiz ve iğrençtir." işte tam olarak özeti bu.
4- Maddi bir yük ve hayat planlamasında +1 kişilik daha düşünmek yorucu. Ayrıca yaşadığımız toplumun kadını adeta bir hediye bir eşya gibi sunması ve karşılığında beklentiler pazarlıklar içine girmesi midemi bulandırmıştır. Böyle birileriyle karşılaşmak çok sürpriz olmayacaktır.
5- Özgürlüğün kısıtlanması.
6- Hiçbir heyecan verici yanı olmaması. Pek çok insanın sadece çocuk için evlendiğini düşünmüşümdür hep. Belki bir gün sadece bunun için evlenebilirim bende.
alıntıdır;
şu düğün denen illetin ne kadar ilkel ve gereksiz olduğunu henüz çoğu insan kavrayamamıştır. . "hayatımda bir kere evleniyorum" diyen kızların sözüne ikna olarak 3-4 saat sürecek saçma bir düğün için binlerce lira harcanıyor..çok mu zor kardeşim gidip nikahını yapıp takını aldıktan sonra sevdiğin, yakının 15-20 insanla şık bir mekanda bir şeyler yemek, içmek , eğlenmek?

yok illa önce söz sonra nişan sonra kına sonra düğün, koca koca salonlarda, devasa pastalar eşliğinde, mal mal şarkılar ile dans etmek, sarkık kollu ablaların, etrafta koşuşturan veletlerin arasında 2 km'lik halaylar çekilecek, elaleme gövde gösterisi yapılacak.

ayrıca kızların hep söylediği "hayatımda bir kere evleniyorum" sözünede ayrı bir uyuzum ulan sanki erkekler yüzbinkez evleniyor amk ee erkeklerde bir kere evleniyor..sırf kızlar arkadaşlarına "bak benim düğünüm seninkinden daha güzel oldu" egosunu yaşamak için hava atmak için erkeği binlerce lira borcun altına sokuyor. o para ile dünya turuna çıksanız helal olsun diyeceğim yada çatır çatır keyfiniz için eğlenceniz için eğitimizin için harcacanız mutlu olacağım. ama gidip 3-4 saat için binlerce lira harcamak mantıksız geliyor bana.

son olarak şimdi bu evlenecek olan hanım kızlarımız sırf hava atmak için gösteriş yapmak için erkeği binlerce lira borcun altına sokuyor ondan sonrada erkeğe" ya sen neden değiştin neden eskisi gibi değilsin" diye hiç laf yapmasınlar o kadar borcun altına yiyorsa sen gir sendeki değişimi görelim.

özetle düşmeyin beyler hanım kızların " ben bir kere evleniyorum herşeyin en iyisi olsun" sözlerine düşmeyin.
nedenler icsel nedenler ve dissal nedenler olarak gruplanabilir. aileden zengin olanlar disinda her insan turkiyede gelecek kaygisi tasir. yetenekli ,zeki ve iyi egitimli bir birey de olsaniz bu ulkede yarin ne olacagindan emin olamazsiniz. batiyla surekli kavga eden ve borc yuku altinda olan uretmeyen bir ekonomiyiz. guney ve guneydogu sinirimiz 40 yili asan bir savasin icinde. eskiden ordumuza kosulsuz guvenirdim. insanlar gerekirse bu ulke icin ölür ama bagimsizliktan feragat etmez derdim. artik demiyorum.

ozetle belirsiz bir gelecek var. neden evleneyim.
hayatı benim gibi düşünüyorsa evlenmez, yani ne yaşayacak olursa olsun öncesinde durum değerlendirmesi yaparken her şeyden önce "eee sonra" sorusunu sorup hayatın ne kadar boş ve anlamsız olduğunu anlamışsa ve bunu benimsemişse evlenmez ölmeyi bekler.
bu kafayla alayınız boşta kalırsınız.
hani çok akıllısınız neden ortada kalırsınız.
Kendisinin sorumluluk sahibi olmak istemesi ve artık bir baltaya sap olma vaktinin geldiğini düşünmesi. Soyunu sürdürmek istemeside bunlardan birtanesi tabiki. Bazı insanlarında nedenleri şöyleki huzuru bulmakdır. Evlenmek güzeldir. Sorumlulukların artar ve Kendini adadığın bir eşin ve cocukların olur.
Kendi kusursuzmuş gibi hayatına aldığı her insanı kendiyle kıyaslamak kendinden üstünse asla ilişkisisne devam etmez. Çünkü kendinden daha altta bir insanla beraber olmak ister. Bide kendine güvenemeyen erkekler var onlarda doyumsuz olan tayfa.
Özgürlüğünün elinden alınmasını istemiyordur. Sorumluluk altına girmek istemiyordur.
Para. Ekonomik zorluklar. Türkiye'nin içinde bulunduğu su ortamda evlenmek için ciddi anlamda zengin olmak lazım. Bir evliliğin maliyeti 300 bin lira. Sadece bununla da bitmiyor. Kızın çalışmayacağını düşünün ki çocuk olursa asgari 2 yıl çalışmaz. çocuk da olduktan sonra bugün itibariyla bir evin normal geçimini sağlamak için gereken rakam asgari 20-25 bin TL.

Şimdi bu kadar geliriniz var diyelim ama bununla bitmiyor ki. Bir de Birikim yapmak zorundasınız. Bunun için de üç kişilik bir ailenin ayda asgari 10 bin TL Birikim yapması gerektiği düşünülürse ve de yılda bir kere tatil ki onun maliyeti de üç kişi için bir hafta 20 bin TL olarak düşünülürse bir erkeğin yıllık kazancının asgari 450 bin TL olması gerekiyor.

Bu durum kimde var hacı?
çünkü aldatma olayları gerçekleşebiliyor. eşler anlaşamayabiliyorlar ileriki zamanlarda. erkek de kadın da eskisi kadar birbirinden hoşlanmayabiliyor ve anlaşamayabiliyorlar. tartışma olabiliyor ve alttan almak zorunda olabiliyorsun. ablamla eniştem bile tartışabiliyorlar. e hâl böyleyken niye evlenmek isteyim ki? sadakat gerekiyor.
Bir de şöyle bir ek yapayım. Geçen gün bir kızla konuşuyorum. Kızdan da hoşlanıyorum açıkçası. Aldatma üzerine konuşurken bana "insanın gönlü başkasına kayabilir gönül bu ama aldatma berbat bir durum. Gönül başkasına kayarsa ayrılıp öyle başka insana gitmek en doğrusu" dedi.

Yani demek istediğim düzgün insan da bulmak çok zor.
maddi sıkıntı.bir evim olsa bile yeterdi. çünkü asgari ücretle çalışıyorum milletin 2 dudağı arasında kovulmam. kiralar olmuş 6 bin nasıl gecindireyim evi.
- nişandan nikaha kadar Fuzuli masraflar. Sonrasında ki borç yükü ve evlilikteki maddi çark...

- ve bitmek bilmeyen Kadın dirdiri.

Kısacası bekarlık sultanliktir.

Swh...
Götüm yemiyo. Maddi değil tamamen manevi.
Ben evlenmek istiyorum ama kimse beni istemiyor.sorun burda