bugün

ilk bölüm itibariyle izlenilebilecek bir şey olduğunu ispat etmiş dizidir. Psikolojininde ötesinde ülkemizi anlatıyor.
15 yıl aradan sonra bana türk dizisi izlettiren yapım. teşekkürler netflix. yalnız psikolog hatuna ayar oldum. çok yapmacık sevimsiz kadın.
Başrolünde öykü karayel'in olduğu, senaryosu ve olay örgüsü ile sın dönem türk dizilerinden daha farklı ve ileride olan dizi.

Sıradanlığın bu kadar net anlatıldığı ve güzelleştirildiği başka türk dizisi görmedim, tebrik ederim.

-spoiler-
Son bölümde Hocanın ses tonu, konuşması falan nasıl değişti, bilen ve fark eden varsa bir bana da açıklasın.
-spoiler-
soz zamanlarda iyi sardım buna.

oyuncular çok abartısız ve gerçek oynamış. karakter analizlerde gayet yerinde bence.

sıkmıyor ve sürükleyici. konu çok yalın akıyor, kafa karıştırmıyor. ama tekdüze de değil.

çok hoş bir dizi.
bir oturuşta altı bölüm izlediğim ilginç bir dizi. sıradanlık ve doğallığın ilginçliği bu. yıllardır o kadar alışmışız ki hayatla uzaktan yakından alakası olmayan, 23 nisan müsameresi tadında salaklıkları izlemeye, düşünün orta anadolu'nun göbeğinde aşiret dizisi çekiyorlar, hayatın içinden şeyleri ekranda görünce insan kendi hayatını, çevresini, dibinde yaşandığı halde farkına varamadıklarını keşfetmeye başlıyor. şahsen beni bu tip dizilere çeken de bu.
kendi habitatının dışında otorite olan, akıl danışılan kişiliklerin, kendi habitatlarının içinde o otoritelerinin bir işe yaramadığını çok iyi gösteren dizidir.
izledim. Eksik kalmamak için. izlemeyene cahil muamelesi yapılıyordu Twitterda açtık izledik. Beğendik. Tşkler.
ruhiyenin ismini yasinin ağzından bir kaç bölümde ancak anlayabildiğim
her yerde karşıma çıkınca neymiş bu diye başlayıp merakla devam ettiğim dizi.
olumlu olumsuz birçok eleştirisini okuduğum ama hala izlemediğim bir netflix dizisi. bir şey ne kadar çok konuşuluyorsa ben de aynı hızda soğuyorum galiba. kendimi yeni nesile karşı huysuzlaşan yaşlılar gibi hissediyorum. yani kısacası sonra izleyeceklerim listesindeki dizi.
(bkz: Bir başkadır dizisi)
Klasik ergen abartmasına maruz kalan adını feriha koydum ayarında bir dizi. Evet.
güzel gibi lakin aşırı beklentilerle gitmeye gerek yok tadında garip bi dizi işte.
iyi de değil kötü de değil bence. Bir miktar suskunluklar oluyor sinir bozucu evet benim de konuşsanaa diye bağırasım geldiği oldu izlerken lol
kadro güzel, sanırım bu diziyi anlayacak bende kapasite yok yada tarzım değil, inat yaptım izliyorum 7.bölümdeyim birşeyler birşeyler oluyor biri bıçaklıyor biri köprü altında hipotermiden ölüyor falan. gulu gulu gulu...

edit:hele şükür bitti finali güzel olmasaydı pis söverdim yalnız.
popüler diye izledim. hiçbir halt yok bu dizide. millet de analiz kasıyor.
Baya iyi iş olmuş. ilk baslarda sakin Belli bir yerden sonra drama dönüşüyor. En güzel yanı oyuncu kadrosu çok çok iyi. Bir gecede bitirdim o kadar sevdim. Dizinin netfilxde olması büyük avantaj çünkü çok fazla duraksama var sanırım tek kötü yanı bu. duraksamalarda sessizlikte ileri alınca sıkmıyor ama diğer türlü izleyeni uzaklaştırabilir.
Kadınları bu kadar mal gibi gösteren başka bir dizi daha izlememiştim. Bütün kadınlar geri zekalı gibi davranıyor dizide aq. Sinir oldum.
Başta umut vaadediyordu ama 3. bölüm itibarıyle devam edip etmemeyi düşüneceğim.
Gurur verici derecede güzel. Hala şaşkınım.
Dizinin her sahnesi ayrı bir fotoğraf karesi gibi. Sanırım sevdiğim tek yanı bu
psikologla meryem'in sahneleri için izlediğim dizi. beni en çok çeken o ikisi oldu. ikinci sezonunu heyecanla bekliyorum.
benim memleketim.
Balon abartılmış dizi, millet kendini işine veren zengin erkek ile varoş plaza kızı aşkının hikayelerinden nasıl bıktıysa artık buna hemen boncuk bulmuş mal gibi atladı.
sırf yokluktan, zorlayarak umudumu ileriki bölümlere taşıdığım dizi. sinir uçlarına değdirerek reyting planlanmış gibi. ayrıca psikoloğa giden başörtülü bacımız sanki birinin taklidini yapıyor gibi duruyor. oynadığı rolü özümseyememiş tam.
Son bölümdeki hayrunisanın evden çıkma sahnesi efsane olmuş. Gerçekten yaşanılan şeyler.
2020'nin en başarılı yerli yapımı. Buna sinema, televizyon ve platform içerikleri dahil. birtakım eleştirilerim olsa da yarattığı tartışmayı faydalı buldum.

hakkında kısa bir yazı
https://cinepopularica.bl...kun-oya-oyku-karayel.html

ayrıca oldukça başarılı bir müzik kullanımı vardı
https://www.youtube.com/w...0ZxTWNdCECwuQciD5v2dGGH0A
güncel Önemli Başlıklar