bugün

yurt dışına vize almak için ihtiyacınız olan vesikalık fotoğraf türüdür.Resim üzerinde yüz tam ortalanmış ve çene ucundan saçların başladığı bölgeye kadar sağ ve sol yüz hatları tamamen görünür olmalı. Yüz kısmının yüksekliği resmin yüzde 70 ila 80`ini kapsamalıdır (yüz yüksekliği 32 ile 36 mm arasında olmalıdır). Kişinin yüz kısmı küçültülmeden başı (saç modeli de görünür şekilde) tamamen görünür olmalıdır.
ayrıca sol gözün toprağa bakmaması da gerekli. sol elin sağ kulakçıkla olan orantısının 3/2 olmalı.ense saç kesimin fuallerle eşit seviyede sayı olarakta uzunluğu ile doğru orantıda olmalı. ...ötün sol lobunun iç açıları toplamının sol meme ucunun cotanjantı ile eşit seviyede olmalı ki en önemli nokta budur. belki o zaman vize alabilirsiniz.

Türkiyeye giriş için vize şartlarını ben belirlemek istiyorum o zaman görsünler hakkın ızdırabı nasıl olurmuş. evden bile çıkamazlar.
ingiltere ve birçok schengen ülkesinin vize başvurusunda istediği 3,5 cm & 4,5 cm ebatında olan sadece kafa kısmının çıktığı, ön cepheden çekilmiş, ince ayar gerektiren fotoğraftır.
başı kapalı insanların kulaklarının gözükmediği, fakat baş örtüsü kullanmayan insanların kulaklarının gözükmesi için saçlarını toplaması gereken durumu yaratan fotoğraf çeşitidir.
insanların potansiyel katil zanlısı gibi çıktıkları vesikalık.*
çoğu genç neferlerin e okuldaki resmidir.
pasaportlarda kullanılır genelde*
neyse suratın kareye sığdırıp alabilindiği kadar yakından alındığı fotoğraf.
insanları kendinden soğutan, utanç veren, facebook profil fotoğrafı olarak asla kullanmayacağınız fotoğraftır.
sırf yüzümüz görünsün diye kafamızın kocaman çıktığı resim.
yüzün daha ablak çıktığı fotoğraf.
az evvel seri cinayet işlemişsin gibi çıkmış fotoğraftır.
pasaport için çektirdiğin bu resim de ki bana hiç benzemiyor kesin pasaport kontrolünde bir bok çıkacak diye üç buçuk attıran fotoğraf.
Yaklaşık 2 saat önce cektirdim ve 4 tanesine 20 lira bayıldım. Ayrıca bu ne garip bir fotoğraf lan böyle. Gerçekten tecavüzcü gibi çıkıyor insan.
Fotojenik olmadığım için ne kadar çirkin çıktığım önemli değildir.

Kardeş çekeriz sıkıntı değil.
insanı evrim teorisine yaklaştıran fotoğraf. Fotoğrafa bakıp kendinen utanmanın delili.
5 kerede oldurabildiğim fotoğraftır bilinir ki ehliyetler uluslararası oluyor gittim çektirdim olmadı 5 kere daha çektirdim. Allah çektirmesin. Sıkıntılı işler.
Arka fonu foto turan gibi yokluktan beyaz fon yapıp ekstra paranın ilave edildiği aslında en ucuzu olması gereken foto çeşiti, sanki amors çekim yapılıyor.
Az sonra Cezaevine girecekmişim gibi çıktığım fotoğrafımdır. Ehliyetimde taşıyorum diğer kopyalarını yok ettim.
beni daha da çok at hırsızı gösteren fotoğraf çeşididir. yeni kimliğe konulduğunda ise seri katillere dönüştüm.
fotoğrafçıların da biyometrik adamlara dönüşmesine sebep olan fotoğraftır. eskiden hazır ol gülümse falan derlerdi şimdi sandalyeye oturtup çat çat çekiyorlar hiçbir şey söylemeden. kimliği yenilemeye gittiğimde korkuyordum bal porsuğu gibi çıkan bir benimdir diye ama daha fenaları da varmış..
Benimki güzel bence ben saçma bi şekilde beğeniyorum.
Kameraya bakmam sonucu ağzımın yamuk çıkması ve fotoğrafta amele gibi çıkmamın bir olduğu hede.
ilk duyduğumda uzay mekigi ile çekildiğini sandığım fotoğraf. Onunla cekilmiyor bile olsa yine de bana çok metalik geliyor bu kavram.
Yeni doğan bebeğin biyometrik fotoğrafı çekilse bebek doğuştan suçlu gibi çıkar o derece bi fotoğraf. Eğer bir gün suç işlersem kullanılmasını isterdim ama o tipimin kullanılması için çok büyük bi suç işlemem lazım asdfgh.
Anormal bir şekilde benimki güzel çıktı.

Hayır aynadaki yüzümün karşılığı bu değil. Polis molis cevirse hakkımda işlem başlatır, fotoğraftakini arama emri de çıkar. Ne bok yiycem bilmiyorum.
Ne varsa onu çekiyor.