bugün

ikilik sayı düzenidir. elektronikte kullanılan çok önemli bir sayı sistemidir.
söyle bir espriye de konu olmuştur: there are 10 types of people those who understand binary and those who do not.
dijital elektronigin sayı sistemi.
news.anet.net.tr haber grubunda, dosyalar gönderebilme imkanına sahip grup adı. * *
bilgisayar içerisinde 0 ve 1 in 8 defa yan yana gelmesiyle 1 byte ı yani 1 karekteri oluşturur. mesela örneğin misal; 01000001 bir byte lık yer kaplar. Ayrıca kendileri onluk sayı sistemine çevrildiğinde 65 i yani A harfinin ascii değerini verir. (alt + 65 kombinasyonuyla deneyebilirsiniz *)

bilgisayardaki her bilgi binary sisteminde saklanır. makine dili bu sistemi kullanır.
1+1=1 olan dijital elektroniğin ana dilidir..
(bkz: binary form)
(bkz: binary yildirim)
olmak ya da olmamak.sinyal var ya da yok.işte bütün mesele bu.elektronik piyasasının temel yapıtaşı.en basit hali.insanlarda hücredeki aminoasit ve glikoz ne ise elektronik cihazlarda d 0 ve 1 lerdir her şeyi oluşturan.
nasıl ki biz insanlar laftan anlıyoruz, nasıl ki komunistler dayaktan anlıyor, bu bilgisyar da bu dilden anlıyor. bu dilede binary diyorlar.
(bkz: binary form)
ikilik sayı düzlemidir. Toplaması çıkarması bölmesi çarpması karekökü alması ve bilimum işlemleri vardır 2 sayı(0,1) dijital bir olay. Elektrik-Elektronik dalındaki meslek lise öğrencilerine bol bol sınav sorusudur.
6 ncı nesil bir yazar hoş gelişler ola.*
sayıların 2 tabanında yazılmasıyla elde edilen yazar kişisi. sevdimi tam sever* sevmedimi 12 den öper. bradd pitt in kalçaları, jhonny deep in baldırları, tom cruise un pazıları bu terminatör tasarımcısında toplanmıştır.

(bkz: yardım koçum dal arkamdan)
(bkz: kendinden söz etmemek çok soylu bir ikiyüzlülüktür).
doğum gününü unutanlara aldırmamasını önerdiğim, aynı zamanda da doğum gününü kutladığım nesildaş yazardır.
çok yönlü, gitarıyla dost karizma kişilik, tanıdığıma çok memnnun olduğum arkadaş.*
hakkında tek bir şey söyleyebilirim.

sen hayata güzelsin!
(bkz: #6906890)
entry'si ile yardıran yazar.
nik altıma yaptığı betimlemesiyle beni kahkaha bombardımanına sokan yazar.
kendisi hem yakışıklı, hem sempatik, işi gücü de var çok şükür * * ama gelin görün ki bahtı kapalı.
ben diyorum biri senin kısmetine limon sıkmış üstüne de sirke dökmüş git kurşun murşun bişeyler döktür diye ama dinlemiyor. *
ha bi de ne bulduysa yiyen sen bernard cinsi bi köpeği de var hem ne güzel. * *
bu algoritmada "uludag sozluk" kelimesi "01110101011011000111010101100100011000010110011100100000011100110110111101111010011011000111010101101011" olarak yazılmaktadır.
zihnimizin perdesini aralıyoruz zirvesinde görmeyi umut ettiğim yazar. *

bir beyfendinin içine deli, bir delinin içine beyfendi saklamış bir adamcağız. fazla yakışıklı, fazla zeki bir o kadar da kendini beyenmiş bir o kadar da hakkı olan yazar. tanışıldığına sevinilecek türden bir muhterem.
40 sayısının karşılığı 101000 olan sistem.
tek söz söyleyebilirim. adam ankaranın en kalite mekanında kalite insanlarıyla takılabilecek kadar şanslı insan. zaten şanslı bir insan olmasını benim gibi bir insanla tanışmasıyla da anlayabiliriz ama harbici şanslı olduğunu o mekanı görünce anladım. adam şanslı beyler.
uludağ sözlükteki ilk zirvemde ortama yabancı kalmamam için uğraşmış didinmiş yazar, organizatör. ama büyük bir hata yapmıştır. zira ben kabak çiçeği gibi açılırım! sonraki zirvelerde bu akşam yaptığı için pişmanlık duyabilir. önceden uyarmadığım için kusura bakmasın * şaka bir yana, pek muhabbet edemedik ama muhabbeti iyi birine benziyor. space dye vest melodisiyle zaten müzik zevkini de belli etti. muhabbetin koyusu sonraki zirvelere diyor, iyi geceler diliyorum efendim.