1. 1.
  mr. big ve steve vai'de bas çalan virtüöz ötesi insan azmanı. steve digiorgio gibi azman bir basçının idolü olması bile bu adamın ne olduğunun göstergesidir.
  ... randy
 2. 2.
  Grammy ödülüne aday gösterilen ve hiç şüphesiz son 25 yılın en etki bırakan bas gitaristlerinden biri olan Billy Sheehan, müzik hayatına Jimi Hendrix'i duyduktan sonra başladı ve New York'ta kurduğu Talas adlı grupla sesini dünyaya duyurdu. 1985 yılında ünlü Van Halen grubundan ayrılan solist David Lee Roth, yeni bir grup kurmaya karar verince bu teklifi ilk önce davulda Gregg Bissonette'e, gitarda Steve Vai'ye ve bas gitarda da Billy Sheehan'e götürdü. Albümün ilk single'ı olan Yankee Rose'un MTV favorileri arasına girmeyi başarmasıyla birden dünyanın da tanıdığı müzisyenler arasına girmeyi başaran gitarist, daha sonra David Lee Roth ile beraber 2 albüm ve 2 dünya turnesi yaptı.

  Ünlü gitar virtüözü Paul Gilbert ile beraber kurduğu Mr.Big adlı grubuyla, 1991 yılında Billboard dünya listesinde 1 numaraya yükselen To Be With You ile Grammy Müzik Ödülüne aday gösterildi. 90lı yılların ortalarından itibaren sayısız ünlü müzisyenle beraber çalışma fırsatı bulan Billy Sheehan, Dennis Chambers ve John Novello ile birlikte Niacin adlı yeni bir grup kurup Steve Vai ile beraber dünya turnesine çıktı. Uluslararası gitar dergisi "Guitar Player Magazine" tarafından 5 yıl üst üste dünyanın en iyi bas gitaristi seçilen Billy Sheehan, Asya kıtasının aylık müzik dergisi "Player Magazine" tarafından da 14 yıl üst üste dünyanın en iyi basçısı seçildi.

  Jimi Hendrix, Eddie Van Halen, Paco de Lucia gibi dünyaca ünlü müzisyenler yanında yerini sağlamlaştıran ünlü gitarist, 1999 yılında Hollywood'daki Rockwalk'ta el izi ve imzası alınarak "superstar" lığını ülkesine de kabul ettirdi. Billy Sheehan bu sıralar Steve Vai, Joe Satriani ve Yngwie Malmsteen'den oluşan G3 grubunun dünya turnesi kapsamında çeşitli şehirlerde konserler vermektedir.

  Billy Sheehan Avrupa Clinic Turnesi kapsamında istanbul'daydı...

  Dünyanın en büyük müzik aletleri üreticisi Yamaha tarafından desteklenen ve kendi adına üretilmiş, imzasını taşıyan özel yapım bas gitarlarıyla bugüne kadar 4000in üzerinde konser veren ünlü gitarist Billy Sheehan, Avrupa Clinic Turnesi kapsamında istanbul'a geldi. Billy Sheehan hayranlarının merakla beklediği canlı performansı 7 Eylül Salı günü saat 19:00da "Old City"de gerçekleşti. Buradaki performansının ilk bir saatinde bas gitar çalma tekniğinden örnekler veren olan Billy Sheehan, daha sonra izleyiciler tarafından yöneltilen soruları cevapladı. Bu performansın ardından da hayranlarına imza dağıtıp fotoğraf çektirdi.

  Resmi web sayfası :

  http://www.billysheehan.com
  1 ... ozix
 3. 3.
  mr big dışında da pek çok* projede yer almış, steve vai'dan "gelmiş geçmiş en iyi rock bass gitaristi" sözünü duymaya mazhar olmuş*, inanılmaz sempatik, istanbul atölyesinde sorulan saçma sapan sorulara dahi "sir" ile başlayıp üsturupluca cevap vermiş, ayrıyetten 2006 steve vai türkiye konserinde elektro gitarı da nasıl hayvanlar gibi çaldığını göstermiş tecrübeli virtüöz, sahne adamı.
  1 ... koko
 4. 4.
  Benim de olduğu gibi bass gitara yeni başlayanların idolü,videolarından bişey kaparmıyız derdinde yana yana gitar derslerini aradığımız nadir insanlardan.Bass sololarını dinlerseniz,gitarı konuşturduğunu anlarsınız.
  ... djbilgin
 5. 5.
  başından sonuna kadar mr big'in bir arada kalması için savaşmış, paul gilbert gibi birini gruba davet ederek unutulmaz eserlere imza atan bir grubun kurucusu olmuş, müziğiyle olduğu kadar karakteriyle de kendisine hayran eden, tüm zamanların en iyi basçıları arasında adı geçen bas virtüözü.
  ... nevarki
 6. 6.
  tony macalpine ve virgil donati ile birlikte bir kez daha ülkemize gelip konser verecek eşsiz sanatçı.

  http://www.biletix.com/we...sEvent.do?eventCode=HRTN1
  ... nevarki
 7. 7.
  (bkz: 4 kasim 2007 tony macalpine konseri)
  1 ... joe satriani
 8. 8.
  4 kasım 2007 devil's slingshot istanbul konseri'nde kendisinden, terli bilekliği, imzalı albümü gibi unutulmaz anılar aldığım, müziği dışında karakteriyle de beni büyüleyen, en başından beni müziğin içine sokan, minnettar olduğum insan.
  ... nevarki
 9. 9.
  tüm zamanların gelmiş geçmiş en iyi bass gitaristidir bana göre. mr big'de paul gilbert'ın attığı soloları hemen onun arkasından bass ile atar. hayvani bir gitarı vardır ayrıca.
  1 ... johnnyturhan
 10. 10.
  şu dünyada nefret ettiğim yegane uzaylı..abicim bak! hakkında fazla konuşup kafa karıştırmiyim onun yerine şunu dinleyin siz,
  mr.big - colorado bulldog *
  ... shadowkiss