1. 1.
    Şirketlerde bilgisayar problemlerini gideren bölümdür.
    boş zamanlarında genelde counter yada fifa2005 oynayarak geçirirler.
    1 ... lock
    #348938 :)
  2. 2.
    Bilginin bilgisayar yardımıyla sistemli olarak düzenlenmesi, saklanması, iletilmesi ve kullanılması. Bilgi işlem sistemleri ve teknolojisi, kişi veya kuruluşlara verileri, insan gücünü aşan bir hız ve doğrulukla düzenleme, iletme, saklama ve işleme olanağı sağlar.
    1 ... john constantin
    #720678 :)
  3. 3.
    b:bilgi işlem
    d:dymunds

d:iyi günler ihracat departmanından arıyorum gündüzleri lotus programımız çalışmıyor ne yapmalıyız.
    b:Aaa, doğru bizimki de çalışmıyor.
    d:hıı, nee !?
    b:bi servis çağırsanız iyi olur, bizimkilere de baksın.
    1 ... dymunds
    #3700944 :)
  4. 4.
    b: günaydın
    s: internete bağlanamıyorum, dışardan önemli mailler gelcek ulaşamam lazım.
    b:valla bizde bağlanamıyoruz, arkadaşlar sorun üzerinde çalışıyor.
    s: iyi o zaman, çabuk olun biraz.

bu arada arkadaki konuşma,

b1: abi fişi niye çıkardın, manyak mısın?
    b2: lan dün telefonu şarza koymamışım, ne yapayim.
    b1: yaw tak şunu manyak mısın?
    b3: abi nokia girişli mi...
    24 ... suran
    #3701169 :)
  5. 5.
    her şirkette o şirketin ihtiyaçlarını karşılayamayan birim. genelleme yapıyorum ama birşey biliyorum da yapıyorum. yok efendim onlara imkan verilse bilmem ne olurmuş, yok efendim türkiye'de bu sektöre önem verilmiyormuş, yok efendim napsınlar mış, mış, mış. yok kardeşim ben bilgi işlem biriminden memnun bir şirket görmedim 15 senelik iş hayatımda.
    -1 ... ilham gelsin diye bekliyorum
    #4408161 :)
  6. 6.
    Firmaların her ne olursa olsun en zevkli, en güzel birimidir. Ayrıca en çok çalışan birimlerin başında gelir diyebiliriz, çalışma oranı ( personel/bilgisayar sayısın ) * zaman= ? formülünden rahatça bulunabilir. Ne kadar çalışılınırsa çalışılsın hiç iş yapmaz gözükürler, ( bilgi işleme iş yapmıyor diyenler ne yapıyor anlamadım ) teknik destek personeli mülayim, sistemcileri fena makara, yazılım ekibi efendi tiplerdir genelde. Hepsi birer dağınıklık abidesi ve çay kahve ve türevlerini severler.Sektördeki sorunlar nedeni ile sıkıntı çekmektedirler fakat ellerine ne kadar fırsat verirseniz o kadar bağımlı olursunuz firma olarak, gerçek bir bilgi işlem biriminden hiç bir user memnun olmaz çünkü bilg işlemin amacı iş yerinde kullanılan bilgisayarların sadece iş için kullanılmasını sağlamak geri kalan ne varsa engellemektir. Hakları elinden alınan insanların bu işten memnun olmayıp, bilgi işlemi başarısız bulma işlemi bilgi işlem tarafından gayet doğal karşılanır ve eğlence konusu olarak ele alınır. '' Bizim bilgi işlemden çok memnunum, ne istersem yapıyor çocukcağızlar '' diyen userların olduğu yerde bilgi işlemci veya tayfası yoktur.
    Hiç bir zaman ihtiyaçları bitmez çünkü ihtiyaçlarının bitmesi heveslerinin, işlerinin bitmesi demektir. Her yeni kutusundan çıkan sunucu, bilgisayar, yazıcı veya her yeni alınan yazılımı kurcalamak onlar için paha biçilmez bir zevktir. Bu şekilde işlerine tekrar adapte olurlar altı ayda bir yeni bir donanım veya yazılım alınan firmalarda bilgi işlem köhnemiştir ve artık işleyişler monoton bir hal almıştır bu hınzır coçuklar için.
    2 ... zaibatsu
    #4799681 :)
  7. 7.
    sistem güvenliği ve yasal sebeplerden dolayı internete kısıtlama (adult site gibi) getirdikleri için pek sevilmeyen yanlız insanların çalıştığı birim.
    1 ... pofuduk ayi
    #4799717 :)
  8. 8.
    bilgi teknolojileri, bilişim teknolojileri, osuruk teknolojileri adlarıyla da bilinen şirket içi bir bölüm. bazen şirketin kendisi hatta. içeride harıl harıl bilgi işleyen insanlar göremezsiniz. kimi seksi fotoğraflar için tıklıyor bağlantılara kimi de bendeniz gibi(hep bendeniz demek istemiştim) sözlük köşelerinde pinekliyor.
    ... hyperion
    #5018517 :)
  9. 9.
    işletmelerde bilgisayar problemlerini gideren bölüm değildir.

görevi aslen Bilişim Teknolojilerini takip etmek, şirketin o dönem; kısa ve uzun vadeli teknolojik yatırımlarına yönelik optimum çözümleri araştırmak, raporlayıp sunmak, projelendirmek, implementasyonuna karar verilmiş sistemlerin vendorlarını seçmek bunu yaparken total cost of ownershipe dikkat etmek, Şirketin mevcut bilgi işlem yapısının verimli ve çalışır halde tutulma koşullarını sağlamak, Mevcut bilgi alt yapısını kullanıcıların etkin kullanabilmesi için eğitim , bilgilendirme ve destek sağlamak, sorun yaşandığında yine akredite ettiği vendordan desteği almaktır. bu etkin kullanım içine doğal olarak intermet kullanımının sıırlandırılması, güvenlik, yedekleme (disaster management) girer.

yani bilgisayarcı ile arasında çok fark vardır. eline cat5 kablo alıp duvarda sokacak delik aramaz, kabloyu duvardaki deliğe sokacak vendor/tedarikçi bulur sokturur.
    1 ... jackskellington
    #5895681 :)
  10. 10.
    bunun müdürü de * canı ne isterse onu yapan kişidir aslında. eğer diğer çalışanlar etrafta sürekli bilgi işlem personeli görmüyorsa, sistem etkin çalışmaya devam etmesi için sürekli bir desteğe ihtiyaç duymuyorsa; yani bilgi işelm personeli gerçekten çalışmıyorsa, film izleyip dizi indirip oyun oynuyor ise o zaman çok çok iyi bir bilgi işlem vardır orada. sürekli ayakta durmak için desteğe ihtiyacı olan bir yerde asıl; bilgi işlem hiç bir iş yapmıyor demektir.

serverlar onların bebekleridir. ayrıca. dear baby. what's up today diye yakşaırlar sabahları makineye. bilg işlem müdürü sabah işe gelip bilgisayarı açtığında diğer tüm clientlara god is online mesajı gönderen kişidir. hele bir de websensei varsa.
    1 ... jackskellington
    #5895738 :)