sevmediği ihtimalini düşündüren sevgili eylemidir.
ayrılmanın bir önceki aşamasıdır.
kişinin baskalari tarafindan üzülmesi ve onlara karsilik verememesi neticesinde, sirf içini sogutmak için baskalarindan bunun acisini cikartmasidir.
(bkz: uzme beni)
sadist insan işi...
eger karsinizdakini; ders almasi, bir seyleri degistirebilmesi icin uzuyorsaniz ve de basari sagladiysaniz kardasinizdir, yoksa kendinizi ve karsinizdakini bir hic ugruna uzer durursunuz.
yazıktır günahtır.
karşısındakinin ahını almayı da göze almaktır kanımca..
karşısındaki insanın zayıflığını kullanarak kendini güçlü görmek isteyen asıl zayıfların, hasta ruhundan ileri gelen sadistliktir.
bedeli cehenneme atılma.
üzen kişinin ezikliğine, karaktersizliğine delalettir. sonradan kendi de üzülür fakat kalpler kırılmıştır bi kere.
kardeş üzerinde denene denene ihtisaslaşılan bir sadizm dalıdır bilerek üzmek.

durup dururken;
*şu geriye çekince kurulan, sonrada deli gibi öne giden arabalardan..*
-ınn vınnn düt dütt..
-aa neymiş o bakim
-arabam o benim, düt düt
-ver bakim bana
*çat çut*
-aa kırdın ühühüh
-sus salak, kendi kırıldı
-anneeaaa ablam arabamı kırdı üühühüh

bu bilerek üzmek, anne tarafından kırılan bir daldır, patadanak düşülebilir. güdümlü anne terliği tam bu noktada devreye girebilir.
her ne kadar bunu yapan sadisttir, kötüdür şudur budur dense de, herkesin içinde vardır biraz.

birine kızarsınız üzülsün diye elinizden geleni yaparsınız, seversiniz karşılık alamazsınız üzersiniz, seviyordur karşılık veremiyordur üzersiniz, kızmışsınızdır intikam gereklidir üzersiniz.. üstelik üzmek için bazen kötü birşey yapmaya da gerek yoktur. bazen üzüp sonra karşısına gülen gözlerle çıkmak yapılabilecek en büyük kötülüktür. böyle zamanlarda susmaksa en güzeli.. (bkz: asalet)
acı çekmenin hazza dönüşmesi sonucu, bünyede vukû bulan duygusal devinim. üzüleceğini bile bile eylemekle devam eder.
asla kaybedeceginize ihtimal vermediginiz kisiler uzerine istemsiz olarak sadece sizi cekebileceklerine inanarak tum nefretinizi kusmak. (bkz: keskin sirke kupune zarar)
sadistlikten başka bir şey değildir.
karşısındaki insanı sevse de önem verse de o anki halet-i ruhiyesi nedeniyle yapılan kırma işlemidir.
bunu yapan iki tür canlı vardır.
1-ergenlik modunda olan genç bünye.
2-mazereti olan bağyan kişisi. **
o da sizi üzmüşse, olması gerekendir.
insanın en fazla kendine yaptığıdır.
bir kere "aslında böyle yapmak istememiştim" diyemediğiniz zamanlarda tanık olduğunuzdur. kırarsınız ya da kırılırsınız. bilirsiniz ki sizi sever ya da kırmak istemez aynı şekilde bilirsiniz kırmak istemediğinizi ama diliniz tutulur, elleriniz geri düşer bir şey söyleyemezsiniz.
bilerek üzersiniz; bazen bu bir ömre mal olur.