futbolcularının bir kısmı maç seçen takım..

quaresma ve talisca beşiktaşta normal şartlarda kadro dışı kalmalılar ancak her maç 11 de sahaya çıkıyorlar, çok enteresan...yönetim şenol hocaya Q7 baskısı yapıyor olabilir. biz onca şeye katlanıp sana bu adamı getirdik ama sen oynatmıyorsun takımda huzursuzluk çıkarmasına neden oluyorsun bile demiş olabilirler... lens patlamaya hazır bomba gibi. mutlaka 11 de çıkmalı sahaya.. bir de 10 numara alınmalı.
averaj farkıyla süper lig'de 4. olabilen takım.

6.lığı paylaşıyorlar aslında.

şirin mi şirin lokal bir takımımızdır.

eskiden 3. büyük idi; ancak başakşehir'in istikrarı ile orta-üst sıra takımı olacak gibi bjk artık sadece.
kendisine kadrolu köpek üretebilen büyük sevdamız.
görsel
Bu sezon zaten şampiyon olamaz. Mayıs ayında şenol hoca'ya teşekür etmesi lâzım; anlaşılan odur ki; geniş kadroları idare edeçek yetenek şenol güneş'te yok.
sırf galatasaraya sidik yarışı yapmak için ardayi alacak takim..

ulan siz kimsiniz yaaaa amk...

biraz büyüyün öyle sidik yarışına girin bizle.
Ligin ikinci devresinde ilk 5 macı kazanırsak momentumu arkamıza alacagımızı düsünüyorum. Her ne kadar düsunmesemde fb yi yenersek bi de o gazla alır yürürüz. Üstelik bu haftalarda gs, kayseri ve sivas; fb ise basak ve ts deplasmanlarina gidecek. Ihtiyacimız olan 18 19 20 21 ve 22. Haftalaru galibiyetle kapatmak. Ama ben bu 5 haftada bursa ve ya konya ya puan kaybedip 13 puan alacagimizi dusunuyorum. Ve de sezon sonunda sampiyon olacagimizi dusunuyorum.
bunu mu demek istediniz: (bkz: 8taş)
2 sene önce şampiyon olacağımızı ve sonraki sene bir daha şampiyon olup 3. Yıldızı takacağımızı ama ondan sonraki sene şampiyon olamayacağımızı söylemiştim. ilk ikisini bildim Umarım sonuncusunda yanılırım. Şampiyonluk zor. Gs olacak bence şampiyon. Benim bir hayalim var o da bayern'i e ardından çeyrek finali geçebilmek. Yarı finale kadar benim hayalim, ondan sonrası futbolcuların hayalini süslesin. Leyla ile mecnun'da geçtiği gibi olsun:

-beşiktaş barcelona şampiyonlar ligi finali var televizyonda.
Dört büyük diyorlar kendilerine iki yıldızları varken.vasat futbol kulübüdür.
Son iki yılda yanılmadığım gibi önümüzdeki 2 yıl boyunca da beni yanıltmayacak ve allah ın izniyle şampiyon olacak takımım. Şampiyonlar ligin de bayern münih i geçer miyiz? Doğrusunu söylemek gerekirse çok zor ama oldu ki oldu yarı finali rahat görürüz. Sonrası allah u alem... *
1- Quaresma ve Atiba artık misyonunu doldurdu.

2- şenol hoca kafasını toolayamıyorsa vedalaşılmalı.

3- iyi teklif alan futbolcular satılmalı. Cenk, Oğuzhan vs. Satılsın.

4- 2019 Mayıs'ında lig kupasını kazanacak kadro şimdiden kurulmalı.

Elde babel, medel, vida, pepe, adriano, Gökhan, negredo, Tolgay, fabri, lens, orkan gibi Kalbur işti bir iskelet var. A kalite 4 takviye ile ligi açık ara götürür bu takım.
beşiktaş
vefadır
cefadır
sefadır
saygıdır
sevgidir
beşiktaş
ailedir.

vefadır; mesela kaptanları ibrahimler dövüştüğü için gönderildi kulüpten daha 10 yıl olmadı.
cefadır; 3 değil 5 değil 8 yediler avrupa'da. çok çektiler.
sefadır; demirören tff başkanı olunca penaltı sefası çekiyorlar.
saygıdır; her maç tribünlerinde küfürler havada uçuşuyor. hocaları rakiplere vuruyor ve hakemlere küfrediyor.
sevgidir; evet, tabii. çok severler mesela bazı inceltici maddeleri.
beşiktaş ailedir; evet mutlaka. hani seba'nın öz yeğeni tayfur havutçu'nun takıma hocayken şike davasından içeri girmesi ve sonra bir daha haber alamamız. tam bir aile ilişkisi.
Taraftarı sosyal medyadan ibrahimovic'e 'come to beşiktaş' yazan, hiç bir rakip taraftarınsa bu konuda dalga geçemediği kulüptür.

Gelir gelmez orası ayrı ama pepe'de göt olanlar aynı travmayı yaşamak istemiyor.

Fikret başkan büyük adam.
kocanız;

görsel
Bekçisiyiz kopsa kıyamet, siyah beyaz bize emanet.

Bayern münih'e koyup geçmemesi için hiçbir sebebi olmayan takımım. Dünyanın en üst düzeyinde stoperimiz var. Paslanmış olsa da dünyanın en büyük yeteneklerinden biri var bakarsın kullanacağı tutar. 2 sene önce bayern'e 2 gol atan adamdan bahsediyorum. O maça farklı bir motivasyonla çıkacak. Tüm oyuncular öyle çıkacak. Babel canavar. Negredo tecrübeli, cenk gitmesin istiyorum ama giderse de hayırlısı olabilir belki. Atiba'ya güven sonsuz. Adriano iş yapacaktır. Talisca kalitesini göstermeli. Oğuzhan kaptanlığın hakkını vermeli. işte o zaman tur bizim olur. inanarak izleyeceğim iki maçı da.
kimsenin küçümseyemeyeceği büyük aşk.

türkiye'nin en büyük 10 takımından biridir bjk.

gs ve fb ikilisinden sonra kendine yer bulan başakşehir, ts, bursa, kayseri ayarında bir takımdır.
An itibariyle açık ara tüm mevkilerde ligin en üstün kadrosuna sahip takım. Belki de tarihinin en iyi kadrosu bu. 13-14 sene önceye kadar aklım eriyor. Ligte herhangi bir takımın bu kadar üstün bir kadroya sahip olduğunu hatırlamıyorum. Belki Fenerbahçe 2005-2006 ya da Galatasaray 2012-2013.
Ligde Kapanan kıçı kırık futboldan bihaber Anadolu takımlarını da açmayı başarırsa yine hak ettiği yere gelecektir.
Bir 10 numara şart. Quaresmaninda yedeğe çekilmesi gerek.cenk giderse forvette şart.bunlsr olsun rahat rahat arka arkaya 3. Şampiyonluk gelir.
türkiye'nin en iyi kulübü olduğunu iddia etmiyor. beşiktaş yükselen bir kulüp, fakat renkliler siz büyük değilsiniz, vay efenim kaç kupanız var... şeklinde sataşıp, kendi sataşmalarına da kendileri cevap veriyorlar.
sahadaki oyunculara göre gelişigüzel oyun oynayan takım.

quaresma varsa kanattan, yoksa merkezden. talisca varsa uzun top, yoksa rakibe baskı.

o yüzden son iki yıldır yaşadığı başarıların müsebbibi hoca değil bizzat oyunculardır.
Başariların sebebi hoca degil oyuncularmış. Cenk tosun bilic varken transfer edildi. Bilic zamaninda hep son 5 dk 10 dk oyuna aliniyordu. Ancak senol gunesten sonra cenk tosun nasil oldu malum. Bugun 25 milyon euro ya gidecek deniliyor. Ayni sekilde bilic in sacma sapan cift on liberolu sistemlerinden dolayi oguzhan ve tolgay oynayamıyordu. Yani şenol gunesi gommek icin boyle sacma seylere gerek yok. Ayrıca madem başari oyuncular sayesinde geldi son 2 yilda o zaman basarisizlikta oyuncular yüzünden derim bende.
bu seneki rekorlarına bir de transfer rekoru eklerken şu foto ile içimi yakmıştır.

görsel

şenol güneş sanki çocuğunu gurbete gönderiyor gibi bakmış.
cenk tosun'u cenk tosun yapan kendisidir. çalıştı, hayvan gibi çalıştı. bu sezona kadar hala yedekti. söke söke aldı o 25 milyonluk transferi. hoca ile en ufak bir alakası yok.

başarı oyuncularla geldi. ilk sene hücum uyumu,ikinci sene de talisca-abou ekstraları ile şampiyon olduk. bu sene tutan bir oyunumuz yok, o yüzden lig performansı ortada.

peki neden hoca başarısız?

çünkü tutmayan bir şeyi değiştirmiyor.

almanların bir sözü vardır: "bozuk değilse tamir etme"

şenol güneş 2 senedir bu sayede başarılı oldu. ama artık makine bozuk. tamir gerekiyor. lakin hoca ısrarla aynı oyunda ısrarcı. aslına bakarsanız bu ısrar değil, çünkü kendi oyunu değil. sahanın oyunu. quaresma'nın oyunu. kendi sadece izleyici. aktif değil.

bu yüzden sorumlu.
Arkadaş hâlâ anlamamış. Ilk sene hücum oyunu ile sampiyonluk gelmiş. Acaba o oyunu kim oynatti takıma? Senol hocanın ilk senesinde takım bilic in takımı ile hemen hemen aynıydı. Ama senol hoca nın sayesinde o oyunu oynadık. Eger böyle basarilari iyi oyunculara baglarsak iyi teknik direktör diye bir kavram ortada kalmaz. Boyle dusunen birisine gore agüero, sterling, de bruyne sayesinde city bu sezon cok iyi yani guardiolanin bir etkisi yok.
Hoca yi sevmiyor olabilirsiniz ama saygi duyun..