bugün

salçalı beyaz peynırlı tost çeşidi de önerilir.
içine dökülecek kekik ve pul biber ile birlikte lezzeti artan tost çeşidi. kaşarlı ya da sucuklu tosttan kat be kat hafiftir.
içine domates konursa tadından yenmeyecek tosttur. * * *
(bkz: çift kaşarlı tost)
içine peynirle beraber, domates ve biber de koyulduğunda, yeme de yanında yat denilen bir lezzet örneğidir.
bu saatlerde acıkınca güzel gider, aslında her saatte güzel gider. Domates ve kekik ilaveli.
Evde kaşar peynir bulunmaması durumudur.
içinde beyaz peynirin en büyük dostu olan domates ilave edilirse dadından yinmez. her öğün.
kaşar peynirin kahrolduğu durumdur.
çayla, kahveyle, kolayla, meyve suyuyla, gazozla, oraletle vs. iyi gider.
mükemmel olan tost, beyaz peynirin bolca tuzlusu daha makbuldür bu tost şeklinde.
tostun güzelliği; peynir köy peyniri mi? inek peyniri mi? keçi peyniri mi?; tam yağlı mı? yarım yağlı mı? yağsız mı? teneke peynir mi? sert mi? yumuşak mı? kalıp mı? basma mı?...

ekmek tost ekmeği mi? kepekli mi? tam buğday mı? yarım buğday mı? çavdar mı? uzun mu kısa mı? ikili mi tekli mi?...

koyun peyniriyse koyunun cinsi ne? inek neyle beslendi? buzağı sütten kesti mi? gibi değişkenlere bağlı olan tost.

kısaca nihayetinde tost ya bildiğin.
kaşar kalmayınca son çare.
Kaşar bittiğinde markete gitmeye üşendiğim de başvurduğum bir yoldur.
Kaşar peynirli tosttan ziyade tercih ettiğim tost çeşididir. Oha lan çok açım. Beynim durdu şu an.
Domatesle enfes olan kahvaltılık.
şu an canım nasıl çekti nasıl çekti bir bilseniz..

yanında meyve suyu ile böyle of tamam entry i tamamlayamıyorum.
tostların kralı. biraz da kekik peynirin üzerine.
yaklaşık yüzotuz, yüzkırk kilo kalori. rejim, kilo koruma için, ideal.
bu sabah kahvaltım için seçtiğim yiyecek. uzun zaman olmuştu yemeyeli.

çiçek ekmeklerden yaparsanız çok lezzetli oluyor, öneririm...

edit: şu kekik konusuna geç kaldım.
En olmayacak peynirle yapılmış tosttur. Evet.
Köy peyniri tarzı bir beyaz peynirse güzel olur. Market peyniri ya da lorumsu peynirle "beyaz peynirli tost" yapıyor bazı uyanık tostçular, hoş değil.
içine domates de koyarım ben.
kekikte olursa pek guzel gider.
en son birkaç yıl önce yapıp yemiştim. genelde tost makinesini peynir ile yıkamış gibi taşar ekmeğin içinden.