bugün

ekmek almaya gitmemiştir. yada gitmiştir ama yolu bulamamıştır kaybolmuştur.
Çomarların nefret kustuğu güzel çocuk.
15 yaşındaki çocuğu terörist ilan edip ölümü üzerinden oh diyebiliyorsanız zaten insanlıktan bahsetmek çokta kolay değil. insanlıktan alınan nasip parayla değil lan birazcık alın ve deneyin.
ben de irrite oluyorum görmekten sol framede. çünkü ölmüş kişilerin arkasından bu kadar kötü konuşulduğunu ben öğrenmemiştim. Bu siyasi görüş ne olursa olsun değişmiyor,örneklerini bizzat yaşadım. Nefret toplumu olduk iyice bu beni çok üzüyor. Tarık Akan'ın, Levent Kırca'nın arkasından neler konuştu bu millet. Aynı şekilde akil adamlığına kızıp Orhan Gencebay kaza yaptığında 'Ölse de helvasını yesek' diyen insanlarımız var. Çok üzücü, nefret ve kinden besleniyoruz.

Berkin Elvan vesile oldu bunlara içimi dökmeme, Allah rahmet eylesin.

Tanım: Ölümüne kılıf bulunma çalışmaları devam edilen genç yaşta kaybettiğimiz bir genç.
PhotoShop ta çocuğun tek kaşının ortası açılıp sosyal medyaya daha masum gösterilmeye çalışılan çocuk.
Gezi parkında polis'in sıktığı gaz kapsülü ile yaralanıp hayata veda eden 14 yaşında kardeşimiz.
(bkz: piç kurusu)
Terörcü bir insandı. Ne olduğu belli.
Başlık playacux degil sn. Playacux.
Baslik berkin elvan. Ona gore cevap verin lutfen.
14 yaşında çocuğa söveceğinize onu oraya sürenin ümüğünü sıkın çakma vatan severler sizi hayatının baharını bile göremeden ölen "çocuk" çocuk diyorum bak dikkat et.
öldüğü gün sövdüğüm junior teröristdir.
Yaşasaydı bugün PKK , dhkp-C gibi örgütlerin içindeydi bile.
bir çocuğun ölmesine üzüldüm ama bir junior-teröristin ölmesine sevindim.

t: eylem sırasında ölen çocuk.
piçtir.
Teröristtir.
Ekmek almaya gidiyormuşta öldürülmüş. Tamam öldürüldüğü doğrudur da ekmek almaya gitmesi inandırıcı değil (yersen). Fırat Çakıroğlu katilleri içinde müebbet istiyoruz.
Not: zoruna giden ibneler eksileyin hadi.
ihmalkarlıklar sonucu terör örgütlerine düşmüş toplumsal olaylarda istenmemesine rağmen ki istenseydi gazla değil direk mermi ile vurulurdu öldürülmüş ve hepsinin üstüne farklı gruplar açısından kimi siyasi çıkar için kimi de nefretini bu çokcuk üzerinden yapmış ve şimdi bir çok insanın ağzına laf olmuş zavallı çocuktur. keşke annen dhpc eylemleri yerine adam akıllı yerlere gönderseydi de ne solcu deyyuslar ne de insanlıktan bir haber sözde milliyetçi hırbolar senin üzerinde bok yemeseydi. kısacası ölmeseydin öldün leş kargaları üzerinde siyasi propagandalarla insanlığımızdan utandırdı.
Hayatının baharında öldürülmüştür. Nedeni şu ya da bu önemli değil. Sonuçta öldürüldü.

Tıpkı abdullah tayyip gibi.
çocuğun dili dini ırkı vs. hiçbiri mevzu değil. burada önemli olan şey çocuğun attığı taş da değil. hadi diyelim ki o bi çocuk ve yaptığı şeyin doğru olduğunu düşünüyor. arkadaş bu çocuğun annesi babası ne yapıyor? yaptığı şeyin yanlış olduğunu söylemiyor mu çocuğa? tabiki söylemiyor. çünkü bayrak salladıkları yer belli. devletin bütün fırsatlarından istifade edeceksin sonra devletin polisine taş atması için sabahın köründe çocuğunu dışarı yollayacaksın adına da ekmek almaya gitti diyeceksin. binlerce andavalda sana inanacak. komiksiniz lan. o sapanı babası yapmadıysa, annesi çocuk evden çıkarken vurduğun gol olsun demediyse ben bir şey bilmiyorum.

yeter artık çocuk edebiyatı yapmaktan. serap eseri vahşice katleden, fırata kıyan, savının küçücük evlatlarını babasız bırakanlarla aynı bayrağı sallayan birilerinin çocuğu lan bu. beyniniz hiç mi çalışmıyor? tabi çalışmaz. gözünüz kör olmuş lan sizin pis yavşaklar. bu çocuğa kastığınız duyarın onda birini savcıya yaptınız mı? hiç ne halde o aile düşündünüz mü? kocası iki kat yukarıda esir alınmış bir kadının ruh halini tahayyül edebiliyor musunuz? hala o bi çocuktu çocuktu çocuktu. çocuk falan değildi. ben 14 yaşımda iken kendi paramı kazanıp kendime bakıyordum ne çocuğu lan. hain ailenin haince yetiştirilen bir üyesi işte. hepiniz biliyorsunuz ama hepiniz hainsiniz ya işinize gelmiyor bunu söylemek.

şimdi siktir olup gidin ve başka yerde zırlayın. ölüm acı ama gelmişse neden geldin demek kimsenin haddi değil. neticede er ya da geç hepimizin götüne o pamuğu sokacaklar çok şey yapmamak lazım.

ölmüş bir çocuk.
abi sen kalkar dhkp-c sempatizanı ve büyük ihtimal militanı olma yolunca giden bir çocuğun üzerinden demagoji yaparsan, siyaset yaparsan, ekmek almaya gidiyordu öldürüldü diye kendinin bile inanmadığın bir yalanı kullanarak bu çocuğu kendi siyasetine alet edersen, bir diğer beyinsizlerin olduğu yerde de heykelini dikersen. kusura bakma ama karşı tarafta nefret oluşturursun.

bu çocuktan nefret edilmesinin en büyük sebebi bu çocuk üzerinden siyaset yapanlardır.

ama delikanlı gibi çıkıp da, kandırılmış bir kardeşimizi kaybettik. daha çocuktu ve böyle ölmemeliydi deseydin. bu kadar kişi de bu çocuktan nefret etmezdi. onlar da aynı düşünceleri güderdi.

bu çocuktan nefret edilmesinin tek sebebi bu çocuğu savunanların iki yüzlü olmasıdır. bunun başka türlü ne izahı ne de açıklaması olabilir.
heralde bu çocuğa sövünce memleket kurtuluyor.

yazıklar olsun size.
Salla akepeyi cehapeyi de bir kendini bilmez nasıl olur da polise askere taş atar. Çocukmuş. Suriyeli çocuklar var duyar kasacaginiza alsaniza birer tane. Almazsiniz o suriyeli. Hani solcuydunuz? Solculuk da nerde b*ktan iş var onla uğraşmaktır zati.
berkin elvan ?

Siz önce gelin küçükçekmeceye,bağcılara,ikitelli köy içine.. daha bir çok yere, mesela zeytinburnuna..

Sonra duvarlara kin ve öfkeyle yazılmış yazıları görün. polise,devlete,millete edilen tehditlerin hakaretlerin onlarcasını görürsünüz.

Berkin bir düşüncenin tezahürüydü sadece, onu sokaklara sürenler emin olun sizin kadar değer vermiyorlardı o çocuğa, anası babası dahil.

işin aslı berkin için gözyaşı dökenlerin samimi olmamaları, kendilerinden bir militan öldüğü için üzülmeleri sadece. berkin dedikten sonra ikinci kelimen yasin olmuyorsa, gözyaşlarına inanmam!

çocuk olması meselesine gelince, 15 yaşımdayken ev baktım ben ev!! abimle beraber çalışıp ev geçindirdik biz.

itiraf edeyim benim otobüste giden kızımı yakarak öldüren bir teröristin yaşına bakmadan kafasına sıkarım. ne yapmalıyım ?''yahu benim kızı yakmış ama daha 14 yaşında o'' mu demeliyim ?

muhalif olmak başka bir şey, şeref sahibi olmak başka bir şey demek ki, bunu anlıyoruz.
öldüren polise dava açılmış. peki serap'ımızı yakanlara, yasin börü'yü öldürenlere, fırat'ımızı alanlara dokunuldu mu? o canlar, bu berkin denen veled-i zina kadar gündem olmuyorsa o medyanın spikerini, o davanın savcısını sikeyim!
Bir Sistem çocuğu. Prim yapılıyor bu kişi üzerinden.
terör yandaşı bir kişi. anarşistlerin aşık olduğu şahıs.