bugün

putlaştırılmasa bari diyeceğim ama taraftarları malum. helvacılar sizi.
gerekmeyen şeydir.
berkin denen velet ne yapmış bu heykeli hakkedecek, onu öldüren polis ne yapmış, bir çocuğu öldürünce devleti mi kurtarmış peki?
Basligi gorur gormez " ya bi siktirin gidin be " dedim ve trol basligi sandim. Gercekmis lan. Olmamasi gereken heykeldir.
heykeller bazen sadece sanat için yapılsa da, çoğunlukla bir anı, bir hatırlatma araçlarıdır.

berkin ilerki hayatında neye dönüşecekti, nasıl biri olacaktı asla bilemeyeceğiz. çünkü ona bu şans bizzat devletin başı tarafından verilmedi.

şu anda akp hükümeti tarafından katledilmiş bir ''çocuk''tur ve heykeli bizlere diktatoryaya giden yolda verilen kayıpları hatırlatacaktır.
bu putçuluk nasıl tedricen teşekkül etmişse yıkılması da tedricen olacak.
çok lazımdı dedirten...
resimde görünendir;
görsel

şahsi yorumuma gelirsek, bir çocuğun öldürülmesi kesinlikle ama kesinlikle kabul edilebilir birşey değildir. lakin bu çocuk siyasi malzemeden ötesi olmamıştır ülkemizde. kürtçüler siyaset için, provakasyon için kullandı bu çocuğun ölümünü. zaten bekliyorlardı gösterilerde birileri ölse de ekmek çıksa diye. emellerine ulaştılar. diğer sol partilerde nasiplendiler akbaba gibi üşüştüler tabi.

heykel olayı da aynı, ne yapsakta berkinle ilgili, şirin görünüp oy alsak diye yırtınıyorlar hala. ama yemiyor artık be, değil mi? hani samimi gelmiyor tek bir çocuğun ölümüne bu denli abanması. samimi olsanız aynı hassasiyeti ölen tüm çocuklara gösterirdiniz.

not: hümanist olmak sadece kendinden olana hassasiyet göstermek değildir.
gereksiz olan heykeldir. akp li değilim bilen biliyor.
o kadar savaşta can veren mehmet varken şanlı paşalarımız varken şanlı kağanlarımız , sultanlarımız varken teröristin heykeli yapılıyor. ülke elden gidiyor ey gafiller.
Güzelbahçe belediyesinin işgüzarlığı olan heykeldir. Sana mı kaldı? sen bak halka hizmet etmeye. gereksiz partinin, gereksiz belediye başkanlığı.
heykel puttur.

put dikmeyiniz.
Heykeli mi varmış ya. Gereksiz ben-ce. Sorayım size Yasin Börüyü kaçınız tanıyor?
AMK gören varsa yıksın ya. Siktirtmeyin heykelinizi. Ben onun elinde önünde hiç ekmek görmedim gören mi var? Şu sahne neredeydi? AMK midemi bulandırıyorsunuz
Kaşları eksik yapılmış heykeldir.