bugün

entry'ler (328)

no vaseline

Ice cube tarafından yazılan yüzyılın en sikici diss parçası. Vaselin metaforunu o kadar güzel kullanmıştır ki ice cube, hepsine vazelin olmadan teker teker çakmıştır. Bu harikulade diss üç bölümden oluşuyor. ilkinde dr. dre'ye çakıyor. "Calling me Arnold, but you bent-a-dick Eazy-E saw your ass and went in it quick" burada n.w.a'nin "real niggaz" adlı diss parçasındaki dre'nin bölümüne gönderme yapılıyor. " So I’m glad we got rid of Benedict Arnold" burada bahsedilen mr. arnold amerikan devriminde yaptığı hainlikle biliniyor. ikinci bölümde mc ren'e bir sokuş var. "You're getting fucked real quick And Eazy's dick is smelling like MC Ren's shit" ehehehehehe anlatmaya gerek yok :D üçüncü bölümde ise malum dj yella pek adamdan sayılmadığı için eazy e'ye daldırıyor. Sonuç olarak bu muhteşem bir funky bas lick'i kullanan bu parça parçalayıp geçmiş ortalığı.

yazarlara bilinmemiş bir film öner

L’annee derniere a marienbad.

imkansızlıklar üzerine kurulu, harika çekim tekniklerine sahip bir başyapıt. “A exporer une novelle direction et a retomber sur une nouvelle impossibilite”

eşiniz rol gereği sevişse

görsel

nickini bir fotoğrafla anlat

görsel

h and m

Hani lc waikiki vardır değil mi? Ucuz ve kalitesiz. Ama h&m hem pahalı hem kalitesiz hem de paylaço musunuz abicim, değişik değişik absürd tasarımlar. Özentilikten başka bir şey olmayan markadır.

umumi tuvalet

Pislik içinde bulunan mekanlardır. Şu oturmalı tuvaletler için geçerl. Yüz bin tane peçeteyle bile silseniz içiniz rahat etmeyecektir, dünyanın en rahat anında. Mutlaka bir insan havan topu atarcasına oralara işemiş düşüncesi aklınızdan çıkmayacaktır. Ne pis insanlarımız var değil mi?

ilkokuldaki sınıf birincisi şuan ne yapıyor

Anadolu üniversitesi ana sınıfı öğretmenliğini kazandı ve okuyor (evet kötü bir sınıfa sahiptim). Muhtemelen ileride bu mesleği yapacak. O kadar sınıf birncisi ol ve geldiğin duruma bakar mısın? Sevdiği bir meslek olmalı karışamam mutluysa ne güzel ona.

17 aralık 2017 anathema konseri

Şu anda gitmekte olduğum konserdir. izmir konserinin harika geçtiği söylendi. Eğer gitmekte olan anathema seven insanlar varsa iletişim kurabiliriz.

en zor spor dalı

Triathlon koşmak diyebilirim, ama olimpik düzeyin üstü olan triathlonlar için geçerli bu söylediklerim. hem mental açıdan hem de fiziksel açıdan çok iyi, düzenli ve zorlu antrenman gerektiren bir alan. Hele tam triat ironman koşmak gideceksin 3.8 kilometre yüzeceksin, sonrasında 180 kilometre bisiklet süreceksin, bazen bu mesafede bisiklette yarışlar veya etaplar olabiliyor, ve son olarak tam maraton (42 kilometre) koşacaksın. Höh ama. Büyük hayranlık duyuyorum bu dalla uğraşan ve bununla birlikte iş hayatı olan insanlara. Sabah üç antremandan birisi, sonrasında iş ve onun ardından geriye kalan iki antremandan birisi. Böyle bir düzende hayatta kalabilmeye de büyük hayranlık duyuyorum. Ben ise işte okul iş var diye daha boklu fitness’a bile gitmeye korkarken, insanlar neleri başarıyorlar.

anın görüntüsü

görsel

Bosphorus tour, boğaza gidiyoruz efendim tamı tamına bir buçuk saatlik gidişli dönüşlü.

17 aralık 2017 istanbul yağmuru

16 aralık 2017’nin şu geç saatlerinde çiselemeye başlamış bulunmakta olup, yarın güzelce yağacak olan yağmurdur.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

görsel

Uzun yolda iyi giden bir albümden bir parça.

anın görüntüsü

görsel

Dream job.

1897

Atari oyunu ismi gibi duran yıl.

pişmaniye yapım kursu

Bügün kocaeli üniversitesi’nin b kapısındaki reklam panosunda gördüğüm haberdir.

görsel

Hiçbir faydası olmayacak olan kurstur. Zaten izmit’te yeterince şubesi bulunan ve çok cüzi bir fiyata satılan pişmaniyeler varken, insanlar bu kursla kötü bir zanaat elde edecektir. bir tek ev hanımları evde kendileri yapmak için öğrenecektir diye düşünüyorum. Zaten bu da pişmaniye alımını düşürüp ekonomiyi zedeleyecektir. Her türlü işe yaramaz tıpkı pişmaniye gibi.

kadir mısıroğlu nun vefat etmesi

13 aralık 2017 tarihinde Yine hayallerimi yıkan bir başlık olarak gündemde gözükmüştür.

lütfiye isimli kızların genel özellikleri

Yüzde doksan ihtimal büyük bir beni vardır.

Edit: imla

kısa süren güzel şeyler

Kuru pilav yemektir.

yılbaşında büyük ikramiye çıksa yapılacaklar

Seyyar satıcı açmak olabilir. Böyle pejo minübüsü güzelce dayayıp döşeyip, güzel bir mekan oluşturmak. Köfte, sucuk, kuru pilav ve olmazsa olmaz çiğ köfte hizmeti vermek. Zakkwylde babanın yeri.

bu başlıkta 17 yaşımıza tavsiyeler veriyoruz

Bilgisayar Oyunları oynama, içki iç, otostop çek, gitmediğin yerleri gör, gitarla daha çok uğraş. Düşünsem Daha bir ton çıkar herhalde.