bugün

harici bir ilaçtır. kullanılmasında sakınca yoktur.
roaccutane ile karşılaştırıldığında melelek gibi kalan ilaçtır.karışım haline geldikten sonra dolapta bekletilmeli ve o günden itibaren 3 aylık bir son kullanma tarihi kapağına asetatlı kalem ile atılmalıdır.
arkadaşımın sevgilisiyle buluşacağı gün yüzüne sürdüğü ve adeta pancar edasıyla etrafta dolaşmasına sebep olan ilacımsı şey. kullanmayın. özellikle tarihi geçmişse.
sivilcelerin kökünü kurutan hatta cildi fazlaca kurutup pul pul olmasını bile sağlayabilen ilaçtır.
piyasadaki en iyi sivilce ilaçlarından birisidir. cildiniz alıştıktan sonra sürdükten hemen sonra yaşanan kuruma gerçekleşmez. ilacın artık etkisinin geçtiğini düşünebilirsiniz. yapacağınız şey sebamed sabunu ile cildinizi yıkadıktan hemen sonra sürmektir. kesinlikle ağır sivilcelerde daha yararlı olduğu görülmüştür. eğer ki bu ilaç ile çözüm bulamadıysanız bir alt seviye ilaç aknefug bp5'i ilacınız bittikten sonra deneyin daha da olmassa rouccatane sizin için en doğru yol olacaktır.
sivilce ilaçlarının en büyük probleminin cildi kurutması olduğu için ilacın prospektüsünde bu konuda ilginç bir iddia bulunmaktadır. iddiaya göre klinik çalışmalar sırasında Benzamycin Topikal Jel ile tedasvi edilen toplam 153 hastanın 4'ünde yan etki gözlenmiştir. Bunların üçünde kuruluk, birinde semptomatik tedaviye çok iyi yanıt veren ürtiker görülmüştür. *
yüzüme sürdükten 2 dakika sonra "aha noluyoruz lann!" dediğim ilaçtır. sivilcelere faydalıdır, devamlı kullanılırsa daha etkili oluyormuş.
bir tüp etanol bir tüp toz bir kutu da krem gibi bir şey var. ilk önce etanolü toz bulunduran tüpe döküyorsunuz. sonra 1 dakika çalkalayın demişler ama 3-4 dakika çalkaladım. daha sonra bu solüsyonu kremi barındıran kutuya döküyorsunuz. sorun burada başlıyor. pürüzsüz olana kadar karıştırın denmiş. bunun için 1,5 dakika yeterli demişler ancak 10 dakika karıştırmama rağmen kar gibi bir yapı kazandı. yani homojen gözüküyor ama pürüzsüz değil. artık deneyip göreceğiz.
etkileri hemen belli olmaya başlayan başarılı bir ilaç ama düzenli kullanılmadığında bir işe yaramaz. buzdolabında saklamak gerekir.
yüz maskesi şeklinde uygularsınız, sonra yüzünüzde bir gerginlik hissedersiniz. yüzünüze sürdüğünüz ilaç yavaştan kurumaya başlamıştır.
karışımı doğru şekilde yaptığınız zaman krem halini alan ilaçtır.
yüzünüzün aknesiz bölgelerine sürmemenizi kesinlikle tavsiye ettiğim, çok etkili, düzenli kullanıldığı taktirde yüzünüzdeki siyah nokta ve sivilceleri tedavi etmekle kalmayıp aynı zamanda yenilerinin oluşmasını da önleyen, göz çevresi veya yakınlarına sürüldüğünde veyahut kazara dahi bulaştığında kendinizi en az yirmi yaş daha yaşlı bulmanıza sebebiyet verebilecek mucize ilaç.
twitterda bi kullanıcı ismidir. ufak çapta ünü vardır.
http://www.twitter.com/benzamycin
Vücuda 3-4 kez sürüldüğünde biten ilaçtır. Pahalı olduğu göz önünde bulundurulursa sürekli kullanımı imkansız gibi.
3 kere yazdırdım henüz kullanmak nasip olmadı bu ilacı. her seferinde unutup alkolünü soğuk soğuk döküyorum sonra topak topak oluyor siktigim homojeniği. ama inat ettim 2 yılda bir gidip yazdırıyorum cildiyeci'ye. 2 yıl sonra tekrar görüşürüz.
ergenligimde doktorumun verdigi ilk ilacti nasilda sevinmistim atvdeki krem dizisindeki krem gibi bi etki bekliyodum bi boka yaramadi goguslerinde pisik olan ananeme hediye ettim hacdan geldi diye.
dün ilk kez kullanmaya başladığım sivilcelere karşı iyi geldiği tavsiyesi üzerine aldığım krem. kremin hazırlanışı da biraz çetrefilliydi ve sanırım çok düzgün bir şekilde karıştıramadım.

edit: hiçbir işe yaramadı şimdi 10mg isotretinoin içeren bir ilaç kullanmaya başladım.
bir hafta sonra hiç bişey bırakmıyo. süper.
bu nasıl krem arkadaş ilk sürüşte sivilcenin kökünü kurutuyor resmen.
not: etil alkolü buzdolabından çıkardıktan sonra karışımı yapmayınız kaymaklı yoğurt oluyor resmen.
Defalarca kullandığım karışımdır. Hiçbir faydasını görmedim. En son çare Aknetrent e başvurdum.
20 yaşında çıkan sivilceler adama neler yaptırır tarzında 3 ayrı kimyasalı karıştırmanızla ortaya çıkan kremimsi ilaç.

not : etil alkol içerir bi fırt çekebilirsiniz.
Yüzümde daha ilk günden hafif kaşıntı yapmaya başlamış ilaçtır. imex ile birlikte kullanıyoruz. Görelim bakalim

edit: içinde bulunan maddeden dolayı alerji yapmıştır. Clindoxyl ile benzamycin alerjik reaksiyonlarima sebep olan ayni maddeyi iceriyormus.
Anlamadığım ilaç. Yüzümde kuruyor, ne bi soyulma, ne bi sivilce geçmesi var arkadaş. Endişelenmeye başladım. Doktor sadece akşam demiş ama sabah da sürmeye başlıyorum bugün. 1 hafta oldu.

Yüzünüzü eczanelerden temin edebileceğiniz iyi, kaliteli sabunla yıkadıktan hemen sonra sürün. Benim tercihim Bioderma Atoderm Pain. Ayrıca güneşe çıkılması halinde yüzünüzde iz kalabilir, leke oluşabilir. Hassas ciltler için güneş kremi alın, çıkmadan önce sürün. Etkisi 4 saattir, 4 saatte bir yenileyin kreminizi güneşe çıkacaksanız. Tercihim Bioderma Photoderm MAX SPF 50+.

Kalın sağlıcakla.
ergen arkosu.
2 gündür kullandığım sivilce kremi.

benim cildimde sivilce gibi olmayan ama küçük kırmızı benekler vardı. özellikle alnımda ve sağ yanağımda tek tük çıkıyordu. alerji olmuş gibiydim. doktor da bu kremi verdi. cildimi kurutuyor ve o minik benekler sanki biraz küçüldü ama şuan tam bi etki alamadım. unutmazsam bilgilendirmek için 2 hafta sonra tekrar editleyeceğim.

Edit; 4. Gün de kaşınmaya başladım. Antalya da yaşadığımdan dolayi sicaktan geceleri terliyorum ister istemez ve yuzumde kremli olan bolgeler terleyince ölümüne alerji gibi kasiniyor. Ne yapacağım bilmiyorum.