bugün

geç fark ettiğim üç gündür durmadan dinlediğim, meftunu olduğum ahmet kaya parçası. feridun düzağaç da çok güzel söylemiştir. herhalde ki sözlerin ve bestenin güzelliğinden.
insanın içini nakaratıyla acıtan şarkıdır. ahmet kaya versiyonu beş şehir filminde kullanılmış ve cuk oturmuştur. filmi izledikten sonra bir süre dinlemeden yapamıyorsunuz, hele ki şevket'i tanıdıktan sonra.
beni ellere verme diye devam edendir.
feridun düzağaç'ın içine sıçtığı şarkı. ahmet kaya'dan başkasından dinlemek şarkıya hakaret olur.
oysa ben bu gece yüreğim elimde
sana bir sırrımı söyleyecektim
şu mermi içimi delmeseydi eğer
seni alıp götürecektim; bölümüyle çok uzaklara
götüren ahmet kaya'nın en güzel şarkılarındandır. bir defa dinlemek yetmez.
ilk olarak beş şehir filminin soundtrack'i olarak dinlemiştim. filmle çok güzel bütünleşmişti. şimdi de yeniden sardım bu şahesere. kalbe, ciğerlere her boka zarar ama işte efkarın hoşluğu diye de bi' şey var.
ard arda 3. dinleyişten sonra gözlerden yaş akıtan ahmet kayanın müzik tarihine armağanı olan şaheserdir.
suskunlar dizisinin 23. bölümünde kullandığı ahmet kaya parçası.
suskunlar dizisinde kullanılmasaydı da, dile düşmeseydi şarkısı. özeldir, güzeldir.
An itibari ile suskunlar dizisinde çalınan ve beni benden alan Ahmet Kaya şaheseri..
Hani böyle seversin çok ama çok seversin bilirsin ama olmayacaktır. Beni vur dersin bari bunu yap.
suskunlar dizisinin 23. bölümünün son sahnesinde kullanılan ahmet kaya parçası. tam oturmuştur.
http://www.youtube.com/watch?v=Rj3iO3Hb_2I bu gecenin şarkısı olmuştur.
feridun düzağaç coverı çok güzel olmuş şarkı. zaten başlı başına güzel olan şarkı feridun düzağaç'a da çok yakışmıştır.

http://www.youtube.com/watch?v=zm3N3D8bQA4
ahmet kaya'dan da fd' den de bir harika dinlenen şarkı.
kötü bir kafayla dinlendiğinde, alkolün etkisiyle kendimizi vurdurtacak sarkidir.
bağırarak eşlik etme isteği uyandıran şarkı.
shot me !
Ahmet kaya denen terorist yandasi daha guzel soyluyor.
--spoiler--
hiç olmazsa nasibim olur beni de vur yaban ellere güven olmaz
--spoiler--

diye devam eden tan taşçı şarkısı. ama amatör müzik yapan ceren olay ayhan dan dinlenmesi tavsiye edilir.
bir ahmet kaya şarkısı.
insanın içini fena deşer. hani beni öldür, ölümüm senden olsun razıyım ama yeter ki onlara verme der..
türk milliyetçisi de dinler efendim. hani terörist ya bu adam(!), müzik aşkını vatan aşkına tercih ettiğinde o da dinler efendim.

edit: noktalama
feridun düzağaç'ın katlettiği şarkı.

"bini vır, bini unlara virmi"
öl öl öl denildiğinde intihar edecek olan adamın son sözleridir.
burda FD nin ahmet kaya ile kıyaslanması çok saçma,fd nin bu şarkıyı söylemeside tabi ki.ahmet kaya başkadır.