bugün

entry'ler (148)

sivrisinek

takıntı haline getirdiğim korkumun baş kahramanı. korkum ise bir sivrisineğin saçlarımı toplarken gelip saçıma sıkışması. sonra yolunu bulup çıkamaması.* düşünün sivrisinek çırpındıkça saçlarıma iyice dolanabilir ve saçlarımı tararken bir sivrisinek ölüsü kucağıma düşebilir.*

aşkitom diyen kızın ağzına levyeyle vurmak

uygun değildir. levye yerine araba lastiği kullanılması yüksek makamlarca tavsiye edilir.

çık dışarı diyen hocaya sen çık dışarı demek

bizim bir arkadaşın yaptığı eylem. üniversite falan da değil bildiğin 8.sınıftayız. hayatımın şokuydu galiba. burjuvanın ne demek olduğunu da o an anlamış olabilirim. çocuğa herhangi bir yaptırım uygulanmamıştı.***

kızlar neden vermez

(bkz: sebebini senle gece gezenlere aç bir sor)

amına koyayım böyle hayatın denilen anlar

edward makaseller'i* izleyip biter bitmez yaktığın sigaradan ilk nefesi çektiğin andır. ulan amk böyle hayatın da, dünyanın da, sevginin de.

yanlış sevilmek

sevildiğini bilirsin ama sevginin eksikliğini dibine kadar hissedersin. o insan sana her şeyini verecek kadar seviyordur seni ama ondan istediğin tek şey yoktur onda. dersin ki "hatalı olan benim, o beni bir arkadaşın/sevgilinin sevebileceği en derin şekilde seviyor. ben yanlış şeyi istiyorum." ama bir hata vardır hissedersin. cümlelere dökemezsin. anlatsan kimse anlamaz çünkü anlatamazsın. bazen sadece sevilmek yetmez nasıl sevildiğine göre nasıl sevilmek istediğine dair bir özlem dolar içine, büyür ve boşluk olur kalbinde. ama fantezilerini kocasına anlatmaya utanan kadınlar gibi anlatamazsın derdini sevdiğine. yanlış olan ne? sevilen tarafın bencilliği mi bu? o an en çok istediğin ondan gelen bir aramadır. telefon çaldığında, telefonu açtığında sadece bir an önce o telefonu kapatmak istersin. sonrasında suçluluk duygusuna kapılırsın yeniden derin bir özlem duyarsın.

şöyle söylemek kolay ' can dostuna aşıksın seni çok seviyor ama sana aşık değil' anlatmak istediğim bu değil. anlatamadığım bu değil.

sevilen şarkının vurucu cümlesi

"oysa ben bu gece
yüreğim elimde
sana bir sırrımı söyleyecektim"

beni vur - ahmet kaya

yazarların bugün en çok yaşamak istediği şey

bugünü de başarıyla atlatmak.
yarın ola hayrola.

ilkokulda arkadaşın 48 li pastel boyası olması

sahibinin çok çok değer verip koruduğu boya kalemleridir. onun gurur kaynağı olduğundan olayı namus meselesine çevirmiştir ilkokul çocuğu. ha bir de o 48 pastel boyanın sırasını ezberler olur da ortak kullanım anında sırasını karıştırırsan veryansın eder. içimde kanayan yaradır.

üniversitede öğrenilenler

önemli olan başladığın işi bitirmendir, işin kalitesi ikinci hatta üçüncü derecede önemlidir.

türk dizileri

şu anda geçiş sürecindedir. umudumuzu kaybetmeyelim türk dizilerinin güzel günleri yakındır. yapmamız gereken köklü ıslahatlardır. birkaç diziyi yayından kaldırıp birkaç senarist ve yapımcının ayağına sıksak işi bıraktırsak bu iş tamamdır. türk dizi sektörü savaşacak ve kazanacak; bunu onları izleyen seven halk için yapacak. geleceği parlak projeler için türk halkının güveni tam **.

yazarların anlamadıkları

x ile y arasındaki ince çizgi. hani bazen de kalın olur ya hiç anlamıyorum.

en güzel kız isimleri

(bkz: gece)
(bkz: zeynep)
(bkz: gazel)

yalnız gece ismini vermeden önce soyadının gözden geçirilmesi gerek. sonuçta gece coşar, gece gelir, gece satılmış gibi şeyler çıkar ki allah muhafaza.
zeynep ise zaman mekan dinlemez teyzesine de ablasına da nenesine de toruna da her daim yakışır.

tanım: öznel olarak ne kadar güzel olursa olsun soyadıyla uyumu düşünmeden verilmemesi gereken isimlerdir.

makine olmadığınızı anlamamıza yardımcı olun

(bkz: ben bir robotum ama sorun degil)

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

http://www.youtube.com/watch?v=SN2OHP98HHw
eylem aktaş-kömür gözlerin

bir lisede yaşanabilecek en dumur olaylar

fatih ürek'in haydi lilililililiili yar şarkısını yeni çıkardığı zamanlar tenefüste karışık playlistten şarkılar dinlenmektedir. tabi bir telefon tüm sınıfta dolaşmakta ve herkes kendinde coşup eğlenmektedir. bu coşkuyla ders zilinin çaldığı fark edilmez ders din kültürüdür sınıfa hocanın girmesiyle birlikte oluşan sessizlikte fatih ürek bombayı patlatıverir "hoşgeldiiiiiğğiiiğnn...http://www.youtube.com/watch?v=sf6dpiBsnBQ&feature=fvwrel tabi telefon o telaşta kapatılamaz da ve arkadaş çareyi telefonun üstüne oturmakta bulur.

ayna içinde ayna

ayrı ayrı hikayelerden oluşmuş gibi görünse de bir bütünü anlatan kitaptır. her hikayenin içinde diğer hikayedeki bir nesne, isim..vs bulunur. tabi bunlar bildiğin anlamsız nesnelerdir ama yazarın dünyasının içinde gezindiğinizi hissedersiniz.

oyle bir kazik yemek ki bir daha kendine gelememek

(bkz: vampir olmak)

freddie mercury

(bkz: merkürlü freddie)

hocayi sorulariyla deli eden ogrenci tipi

ders: psikoloji

hoca artık anlamsız sorulardan bıkmıştır ve "sorularınızı bir kağıda yazıp ders sonunda bana verin" demekten başka çare bulamaz.
ergen liseli* ders sonunda saçma sapan psikolojik sorulardan oluşan iki a4 kağıdını anlamsız bakışlar arasında hocanın eline tutuşturur.