bugün

harun kolçak'ın 1991'de çıkardığı ve bende zamanla bozulmuş kasedi bulunan ilk albümü. şarkı listesi şuydu:

01 gir kanıma
02 müptelayım sana
03 sensiz olmam
04 beni affet
05 bana ellerini ver
06 yıllar
07 özlüyorum
08 zorundayım
09 git işine
10 yüreğimin yangınları

kanımca bu albümde gir kanıma ve yıllar en çok tutmuş şarkılar olup; müptelayım sana, sensiz olmam, özlüyorum ve yüreğimin yangınları da güzel olmalarına karşın bahsedilen ilk 2 şarkıya nispeten geri planda kalmışlardır.
Ben seni sevdiğim zaman bu şehirde
Yağmurlar yağardı
Beni seni sevdiğim zaman bu şehirde
Ayrılık kurşun gibi ağırdı

dizeleriyle insanı dağıtan şarkı..
neredesin firuze filminde özcan deniz' in söylediği harika şarkıdır.
sözleri:
beni affet
kaybetmek için çor erken
sevmek için de çok geç
beni affet

bir adım kalmalı geriye
kırılmış şeylerin nihayetine
yalnızlığın eşiğinde
beni affet

ben seni sevdiğim zaman bu şehirde
yağmurlar yağardı
beni seni sevdiğim zaman bu şehirde
ayrılık kurşun gibi ağırdı

beni affet
şiirler gözlerini
şarkılar saçlarını söylemedi
beni affet

bir adım kalmalı geriye
kırılmış şeylerin nihayetine
yalnızlığın eşiğinde
beni affet

yağmurlar yağardı

yağmurlar yağardı

beni affet
kaybetmek için çor erken
sevmek için de çok geç
beni affet
bazen ne kadar çok söylense de, işe yaramayan bir söz öbeğidir.

edit: işe yarayıp yaramaması tamamen söyleyen kişinin ne kadar dengeli ve ne kadar dengesiz olduğuyla doğru orantılıdır. ***
--spoiler--
Ben seni sevdiğim zaman bu şehirde
Yağmurlar yağardı..
--spoiler--
(bkz: forgive me)
yağmurlu bir istanbul gecesinde bağıra bağıra söylenesi şarkıdır. yalnız evdekiler uyanırsa gösterecekler bana bu şehri, yağmurları...
söylerken kendinizi küçücük olmuş hissediğiniz kelimeler bütünü.
ahmet hamdi tanpınar'ın bir adın kalmalı geriye adlı şiirinden bestelenmiş güzel bir özcan deniz şarkısıdır.

(bkz: bir adın kalmalı geriye)
harun kolçak'ın 1991 yılında çıkardığı müthiş albümünün ismidir. henüz 7 yaşındayken o yılın kurban bayramı sabahında her nedense abimle tekrar tekrar dinlediğimiz kasedidir. hala durur odamda ne zaman dinlesem o kurban bayramına ve o yağmurlu ankara sabahına giderim. (bkz: müptelayım sana) (bkz: bana ellerini ver) *
özcan deniz'in en güzel söylediği şarkılardan biridir. özcan deniz bu şarkıyı çok içten söylemiş. sözler desen zaten muhteşem.
--spoiler--
yağmurlar yağardı
--spoiler--
budur!
neredesin firuze'de ragıp savaş ve özcan deniz güzel seslendirmişlerdir bu şarkıyı. özcan deniz de olsa (bkz: yiğidi öldür hakkını yeme)
ayrılmak için çok erken sevmek için çok geç beni affet.
bir zardanadam şarkısıdır.

http://fizy.com/#s/17ysyv
neredesin firuze'de söylenen beni bu saatte benden alan şarkı.
reklamlarından anlaşıldığı kadarıyla masraftan kaçınmayıp lost'taki jack'in babasını kadrosunda barındıran yeni bir dizi.
show tvde yayınlanan arkası yarın kuşağı dizisi. zengin erkek fakir kız aşkını konu almıştır. biraz sıradan olsa da izlenebilir bir dizi . oyuncular 400 oyuncu arasından özenle seçilmiş .
bahar ın sulugözünden , feride nin aptal masumluğundan gına gelen dizi. (bkz: show tv)
abicim ne kadar sikimsonik bir dizidir bu ya. geçen bayramda denk geldim yazmak şimdiye nasip oldu. abicim kızın biri var dizide boyna ağlıyo. dizi başladığı ile beraber ağlamaya başladı ulan dizi bitti hala ağlıyo. birde hareketleri o kadar yapmacık ki. böyle mıymıntı mıymıntı itici hareketler. beni koysan o kızın yerine diziye bu bıyıklı halimle ondan daha güzel tirip atan kız takliti yaparım. o kız nasıl oyuncu olmus anlamadım.

allahım bu diziyi bi bolum bile izlediğim için beni affet.
uyumadan önce dinlediğim tadımlık şarkı. özcan denizin yorumuyla.
tesadüfen bir kere bakıp iğrendiğim saçma dizi. oyuncuları aşırı yeteneksiz ya. nerden bulmuşlar bunları diye sordurtan sorguluyan dizi.
Gündüzleri, ''evlendirme programları'' ile beynini katleden yaşlı toplumumuza yeni alternatif bir gündüz dizisi olarak çıkarılmış, entrika dolu hayatları konu alan bir dizi.

Konu yine bilindik:zengin bir aile, imkansız aşklar, katı bir baba, öc almak isteyen gizli aile üyeleri, kısacası ne kadar meraklı teyze varsa hepsinin izleyebileceği bir mix efendim.

Not:Gel gelelim televizyon kumandasının bozulması sonucunda uyduda yalnızca show tv yi açabildiğim için ve gece ses olsun diye arada açtığım kanalda bu diziye denk gelip size böyle önemli bir bilgi vermemi sağladığı için kat ve kat kendilerine teşekkürü bir borç bilirim.
--spoiler--
yağmurlar yağardı
--spoiler--

ahmet hamdi tanpınar
(bkz: annem affetsin)