evet benden adam olmazdır.çünkü
cünkü ben tarih okumam...sloganlar aslında yeterlidir. mesela abdülhamiti okumak araştırmak önemsiz o kızıl sultandır, değilse bile zaten uluhakandır mutlaka.
ben adam olmam cünkü siyaset okumam. ne gereği var sloganlarımız ne güzel oysa değil mi? türkiye laikyit laik kalacak yaşasın şeriat ya allah bismillah allahu ekber tanrı turku korusun yasasın halkların kardeşliği...her telden her bunyeye uygun slogan var bende...benden adam olmaz sayın arkadaşlar ben kitap okumam girerim bir internet sitesine zaten orada kitap tanıtımları vardır söyle bir paragraf okurum. lazım olursa tekrar bakar copy past yaparım. benden adam olmaz arkadaşlar. ben işin suyunu cıkartırım her alanda. hani esseğin .mına suyu kaçırır derler ya ben aynen oyle yaparım. nazım hikmeti benden iyi kimse savunamaz, hafızamda en az 3 nihal atsız siiri her daim bulunur. özal ülkeyi kalkındırmıştır, erbakan islam aleminde saygın bir yer edinmemizi sağlamıştır, mesut yılmazdır aslında bu avrupa birliği muzakerelerinin başlangıc kişisi ve devlet bahcelidir apoyu yakalatan bülent beydir 85 yıldır ulkenin laik kalmsının nedeni. deniz beydir tayyipin ilacı ve tayyiptir halktan başbakan. bir de perincek var o da aslında milliyetçidir. falan filan....ben bunların hepsini savunurum. benden adam olmaz değerli büyüklerim ben sigara içerim bana birşey olmaz. genelevden cıkarım camiye giderim allahın rahmeti geniştir affeder. namaz kılmam girmeyin rica ederim allah ile kulun arasına. birde gazetelerin önce spor sayfasından başlarım okumaya. bazen selehaddin duman okurum. gecenlerde bir yerde duydum bir de kabaklı soyadlı biri varmış ona bakacam bir ara. ama ekonomi okumam. benzine zam gelmiş bana ne ben hep 50 ytl lik alırım benzini. işci işsizkalmış bana ne. bana ne ac memurdan bana ne kayıt parası veremediği için okulun temizlik işini yapmak zorunda kalan anne veliden. bana ne ya. dünyaya birdah gelmiyecez ya. ne güzel eğleniyoz surada.laf sokuyoz elaleme, ayar veriyoz inceden inceden. benden adam olmaz arkadaşlar. ben kim miyim? ben türkiyede yasayan biriyim. peki siz?
kendime söylemekten bıktığım ama yine de söylemeye devam edeceğim cümle.harbi benden adam olmaz.
bayanların "ben kadınım zaten adam olmamki" gibi saçma espriler yapacakları konu.
(bkz: sen bilirsin)
emre aydının şarkılarında söylediği ve sevgilisinden ayrılmasına neden olan hede..
(bkz: adam olmaz dedim benden)
(bkz: senden adam olmaz adamım)

(#2221813)
(bkz: valla bana da öyle geldi)
kaçak'ın güzel şarkılarından biri daha..

kaç zamandır gülmez oldum kendime
aslında uzun zamandır çok gülüncüm
her ne kadar umursamaz görünsemde
bildiğin gibi değil aslında ben çok kıskancım

sen bana aldırma gülüm benden adam olmaz
kendime hayrım yoktur sana hiç olmaz (x2)

kaç zamandır hep küskünüm sana
huysuzlaşır, aksileşir kalbini kırarım
her ne kadar kendimden emin görünsemde
bildiğin gibi değil aslında ben, ben bir korkağım

sen bana aldırma gülüm benden adam olmaz
kendime hayrım yoktur sana hiç olmaz..
*
evet olmaz benden adam, çünkü ben kadınım gibi, iğrenç bir karşılık bile verilebilecek söz. hatta daha da ötesi, benden anne olur, teyze olur, hala olur ama adam olmaz. * *
luzumsuz bir hayat yasayip, luzumsuz bir sekilde olecegini dusunen, hicbir sey basaramamis insan evladi lafi.

(bkz: doyouthinkyoucantell)

bu lafi eden insan, mutludur, huzurludur, rahattir, otdur, boktur da; soyle bir gecmisine bakip, neler ettim lan ben su hayatta dedigi anda kendi kendini got gibi birakmistir ortada. cunku yaptigi hec be sey yoktur, luzumsuzluk abidesidir, ana-babasinin bi anlik zevkinin urunudur.

gelecegine baktigi zaman da durum pek farkli degildir, ama zaten adam olunmayacagi icin kafaya pek takilmaz, anin zevkine bakilir, ama anlar da o kadar zevksizdir ki, bir andan zevk alabilmek icin milyonlarca bahane bulunmasi gerekir. ama yine adam olunmadigi icin herhangi bir bahane bulunamaz, got gibi kalinir, sag elde bira varsa icilir, yoksa bir sigara yakilir, benden hakketten adam olmaz denilip luzumsuz hayata devam edilir.
adam olma yolunda atılan ilk adımdır aslında çünkü rahatsızlık farkedilmiş ve beyin bu farkedişe çoktan kitlenmiştir.

iyileşeceksin yavrum.
av mevsimi nde bar sahnesinde çalan, yakında pek popüler olacak şarkı.
ete kurttekin şarkısıdır. internette olmayan, benim arşivimde tam hali ile bulunan tadından yenmez şarkıdır. isteyen arkadaşlara mail ile yollayabilirim.
sabahında bugün gerçekten çalışcağım boşa vakit harcamak yok artık dediğim günün akşamı sarfettiğimiz cümle.
http://www.facebook.com/?...356433744198&comments

empati kurun azcık...
filme, tabir-i caize cuk diye oturan ve kanımca yakın dönem türk filmleri içerisinde yapılmış en iyi film müziğidir.
(bkz: nihat doğan)
av mevsiminde dinleğim ve çok hoşuma gidem süper şarkı.
av mevsimi sonrası dinlenildiğinde ayrı bir hoşluk katar. arşivlemek gerek.
Bir ara uzun süre kendime söylediğim söz. sonra engin günaydın reklamda replik olarak kullanmaya başladı.
bana ifade ettiği anlam çok farklı olan şarkı.
zaten, adam olmak için önce insan olmak gerekir.
sıradan bir şarkı gibi görünen fakat derin anlamları olan bir şarkı.

hangi birimiz şu numarayı yapmadık ki:

"her ne kadar umursamaz görünsem de
bildiğin gibi değil aslında ben çok kıskancım"
sen bana aldırma gülüm, benden adam olmaz
kendime hayrım yoktur, sana hiç olmaz..
benden adam olmaz.

(bkz: bruise pristine)