bugün

entry'ler (2509)

uludağ sözlük yazarlarının karadenizlilere bakışı

ben sanırım Karadenizlilerin neden 'uyy' kelimesinin dillerine pelesenk olduğunu çözdüm.
dün hava soğuktu ve ben istemsizce 'uyy' dedim. karadeniz de soğuk malum.

instagram da herkesin çok mutlu olması

insanlar olmak istediği kafayı yaşıyor. insanlar mutlu olmak zengin olmak istiyor. bunu sadece başarabilcekleri yer olan instagram ise onların belki de bu dünyadaki tek gerçeği.

biontech aşısı

faz 3 çalışmaları henüz tamamlanmamış, yan etkisinde ölüm yazan, vurulanların çoğunun kalp kası iltihaplanması geçirdiği görülen ve artı olarak yan etkisinde beyne pığtı attığı bilinen!, kısa vadede yan etki yaratmasa bile uzun vadede bağışıklık sistemine zarar verdiği ünlü uzman doktorlarca söylenen bir tedavi! şeklidir. kanıtlanmamış ve halen deney aşamasında olan bir sıvıdır.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Krizdeyiz. Her şeye gelen zamlar. Çoğalan işsizlik. Evine istediklerini alamadığı için psikolojisi bozulan ebeveynler. Bu kriz başka bu kriz sinir krizi!

şu an eksikliğini hissettiğiniz şey

Huzurum.

evlenmemek için nedenler

Özgür olma arzusu bastırılamıyorsa, bencillik duygusu ağır basıyorsa ve en önemlisi başka bir insanın derdine ortak olmaya cesaret edilemiyorsa evlenilmemelidir.

türkiye de boşanma oranının yükselme sebebleri

Elden düşmeyen cep telefonu. Eşe ilgi azalır çevreye ilgi ve merak çoğalır. Sahte hayatlara duyulan özenç sebebiyle benzeme çabaları başlar. Maddi imkânsızlıklara göğüs germe, sabır gösterme en aza düşer. Sadece alışveriş, gezme vb vs ile mutlu olunur. Mutluluğun başka yerde başka şeyerde olduğu düşünülür. Bu sebeple boşanma kaçınılmazdır.

bir insanın kalitesini gösteren detaylar

Karşısındaki insanın konuşmasının bitmesini sabırla bekliyor ve can kulağıyla dinliyorsa ve ona cevaben akıl vermek için çabalamıyor da desteğini dile getiriyorsa kraldır.

bir insanın kalitesini gösteren detaylar

Karşısındaki insanın konuşmasının bitmesini sabırla bekliyor ve can kulağıyla dinliyorsa ve ona cevaben akıl vermek için çabalamıyor da desteğini dile getiriyorsa kraldır.

acayip seks döndüğü düşünülen yerler

Beyinlerdir.

oğuzhan uğur

Uzun zamandır takip ediyorum. Kanım şu ki; çocukluğunda kendini kanıtlayamamış olacak ki şimdi ne yapsa o duygusunu bastıramadığını düşünüyorum. Çok yönlü geliştirilmiş bir karaktere sahip. (bkz: Küfürbaz gizemli YouTubr)

evlilik dışı cinsel ilişkinin yasaklanması

Yasaklandığı taktirde daha çok dikkat çeken talep gören bir durum olur. Yasak meyva misali.

gecenin şarkısı

Oğuzhan Uğur gereksizse söndür.

20 şubat 2018 bayern münih beşiktaş maçı

(bkz: mafettiniz)

kadın dizisindeki şirin

Adı ile karakteri ironi içerir.

ülkede ahlaksızlığı yayan kesim

Ahlaksızlık insanın ar damarı ile doğru orantılıdır. Ar damarıda nefis ile savaşır yenildiği taktirde ahlaksızlık baş gösterir. Kimse kimsenin içindeki ahlaksızlığı dürtemez. Herkes kendi nefsi dürtüsüyle hareket eder. Ahlaksızlığı yayan kesimin ahlak kelimesinin anlamını dahi bilmediğini var sayarsak ve ahlaki değerleri yerlerde olan insanların bu kesim ile etkileşimini göz önünde bulundurursak, uyan kesim yayan kesimden daha ahlaksızdır.

evlilikten beklentiler

Evlilik planı yaparken beklentiler farklıdır. Büyük büyük planlar; her sene tatile gitme, her ay yemeğe gitme vs vs. Lakin evlilik gerçekleştiği andan itibaren beklentiler sıfırlanır. Maaş günü artan mutluluk diğer maaşa birkaç gün kalaya kadar yetemeyeek hale gelir. Maddi bir mutluluktur evlilik. Öyle evlenmemiş ama büyük büyük konuşan insanların dediği parayla saadet olmaz cümlesi gerçek hayatta geçerli değildir. Evlilikten beklenti huzurdur. O huzur iki insanın mutluluğu ile olur. Mutluluk nedir istediğini alıp yiyip giyiyorsan, istediğin yere gidiyorsan mutlusun. Gerisi teferruattır hadi eyvallah.

yalnızlık

Yalnızlık dedi ve sustu..
Neydi yalnızlık? Nabzının her atışını ensende hisseymek mi? Evet evet yalnızlık içerde olan bastırılmış tüm duyguların dışa vurulmasıydı.

fatma girik ve bebek kaçıran eşkiya kartal

Kulaklarda Fatma Giriğin çığlıkları çınlamasına sebep olan yazar.

bim in çıkaracağı silaha isim önerileri

(bkz: ateş le)