bugün

yeni bilgiler edinmek adına, discovery channel ya da national geographic yayınlarını takip etmek.
rutin ve şapşal tv programlarından kendini kurtararak ilgi çekici ve hayal sınırlarını geliştirebilecek programları seyretmektir.( iz tv türk belgesel kanalı avrupanın en iyi belgesel kanalı seçilmişti.).
kultursel bir etkinlik belgesellerden cok ilginc seyler ogreniyor insan.
pek güzeldir efenim.
insana zevk verir, düşündürür, bilgi verir.
severek izliyoruz.
herkes dizi izliyor ama inkar ediyor.
ne yapıyorsun ?
hiç belgesel izliyorum
yok böyle yalan arkadaş insanlar yaprak dökümünü izliyor ama söylemekten utanıyor o zaman izleme arkadaşım ne gerek var ki yalana dolana taşra isen taşra sın kime ne bize ne ?
Vay canına vay anasını dedirten görüntüler görürsünüz.
Etkisinden de kurtulamazsınız ve o sizi etkileyen görüntüyü de anlatmaya çalışırsınız ve yarım yamalak anlatırsınız merak eden vatandaşta izler ve aileye bir kişi daha katılır.
internette yapıyorum bunu son günlerde. sanırım sözlüklerde boşi boş takılamktan daha faydalıdır.
Huzur verir.
insanın ufkunu genişleten eylemdir.özellikle bilim ve teknoloji üzerine olan belgeselleri izlemesi keyif vericidir.
allahın yarattığı mahlukatın mucizelerini ve ilmini anlamak için yapılabilecek en güzel eylem.
tarihle ilgili belgeseller ve filmlere taktım. aslında doğayla ilgili belgeseller daha huzur verici ama her dönem insanın tercihleri değişiyor.
mazlum kiper seslendirmesiyle izlemek daha güzeldir.
şu aralar sık sık yaptığım aktivite.
Pek sevdiğim hadise, şu sıra Human planeti izliyorum tavsiye ederim. Cosmos bir numaradır herkes izlemeli. Efenim belgesel insanın ufkunu genişletir, bilgiye bilgi katar.
öğrenmenin en eğlenceli ve güzel yolu. insan okuduğunu tekrar etmediği taktirde zaman içinde unutur fakat hem görsel hem de işitsel olarak öğrendiği bir bilgiyi bir de merak edip öğrenmişse daha uzun süre akılda tutuyor.
babamla yaptığım aktivitedir. aslan-ceylan belgeselinde hep aslanı tutarım. aslan bu boru mu? babam da ceylana hadi kaç be der.
çok zevkli.
4 komodo ejderi, mandanın etrafını sarar, sonra birisi mandanın ayağını ısırmayı becerir. Ve 3 hafta beklerler, ardından manda yorgun düşer. Ve avlarını, afiyetle yerler.

Doğanın acımasızlığı ve bu düzensizliği benim için tanrının yokluğunun bir kanıtıdır. Her belgesel izlediğimde, dinlerin ne kadar saçma şeyler olduğunu daha iyi anlıyorum.
Izlemekten en çok keyif aldığım şeydir.. özellikle hayvan belgeselleri.
Film izlemekten daha faydalı aktivite.
ıd x diye bir kanal var , onu tüm gün izleyerek gerçekleştirdiğim eylem , fakirler için tlc.
yılanları izlemek ve Bear Grylls haricinde çok da ilgi çekmeyen aktivite.
Hipnoz yeteneği olan bir seyirdir. Ağzım açık şekilde kısık seste izlerim. Beni görenler zaten dokunmaz. Istemsizce bilgiye açım.
ucu bucağı olmayan bir tür belgesel film. insana, hayvana, bilime, hayata dair birçok şeyi içinde barındırması sebebiyle izlemesi insana hem keyif veriyor hem de düşündürüyor.
olan biten, hiç müdahale edilmeden abartısız ve olduğu gibi insana sunuluyor, çok fazla kurgu yok aslında.
günlük hayatın hengamesinden ve karmaşasından görmediği, aklına bile gelmeyen, vasat veya normal olarak nitelendirdiği şeyleri görme fırsatı yakaladığından izlemek hayli faydalı.
Dinlendirici etki yapar.
(img:#1740744)
Mümkün olduğunca yapılan.