bugün

Cep telefonunun bilmem kaç zamandan beri odanda fakat bilmediğin bi yerde duruyor olmasıdır.
eve geldiğinde evi en son bıraktığın gibi bulmaktır.
hayat belirtisidir.
bi yere bağlı olmamaktır.
köle de olmamaktır.
özgürlüktür..
sultanlıkmış. geç anladım.
gereksiz sorumluluklar almamakmış.
sevgilinin afrasını tafrasını çekmemekmiş.
kırılmamakmış.
üzülmemekmiş.
rahat uyumakmış.
güzel rüyalar görmekmiş.
huzurlu uyanmakmış.
oh mis.
bir gün bitmesi gerektiği bilinen, fakat bittikten sonra bile ben bekarken şöyleydim bekarken şunu yapardım diye anlatılan, yemekteki tatlı gibi az ama çok leziz olan ama zamanında değeri bilinmeyen altın çağ.
bekarlık sultanlıktır. bu evrenin son demlerindeyim ama hiç bitmesin istiyorum.
boşa protein kaybıdır.
Bekar sözünün karşılığı Azerbaycan Türkçesinde subay olarak kullanılır. Bekar sözünün aslı da bi-kar dan gelir.Bi-kar, işsiz demektir.
zaman zaman evli çiftlerle zaman geçirildiğinde can sıkan bir medeni hal şeklidir.
kötü bir evlilikten iyi, iyi bir evlilikten kötü olan medeni haldir.
hem bekar,hem işsiz,hemde yalnız yaşamaktır benim için. iyi mi kötü mü bilemediğim durumdur. tek uğraş bilgisayar tek arkadaş evdeki sarı kedidir.
Bekâr bir adam, son saniyede daha iyisini bulan kadınların bir hatırasıdır.
statüdür. arkadaşların evlenmeye hatta çocuk sahibi olmaya başladıkça daha iyi anlarsın bu statü farkını.

evli olanlar birbirlerine eşleriyle akşam oturmaya giderler. sen bekarsındır, katılamazsın. zar zor bi organizasyon yapılır herkes toplanır ama fark edersin adamlar rahat değil. masanın kenarından mesaj atıyorlar "hayatım yarım saate evde olurum" diye. içine sinmez "hadi la kalkın gidin evde karınız bekler" deyince mutlu olurlar, sen de buruk olsa bile mutlu olursun.
bu adamlar ki vakt-i zamanında sabahlara kadar pes attığın, kahvede batak oynadığın adamlar ama o zamanlar bekar olan adamlar.

hasıl-ı bekarlık sultanlıktır ama herkes bekar ise.
yalnızlıktır. tek kişilik ülkenizin tek sultanı olursunuz.
eğitim camiasının özverili neferi ercan uzunyayla, yalnızlığın biçimsiz hali diyor.
yaşanılması gereken hayattır, özgürlüktür.
manual bir hayattır.
iyi mi yoksa kötü mü olduğu konusunda sürekli ikilemde bırakan medeni durumdur.
Üremeye engel değildir.
bekarlık iyide,hasta olduğunda, yalnızlıktan bunaldığında,yaşıtlarının çocuklarıyla oynadıklarını gördüğünde adamın amk. be sözlük.
(bkz: sultanlık)
belli bir yaşa kadar anlamlıdır. alışkanlıklar nasırlaşmaya başladığında başına buyruk yaşantı bir yerden sonra sıkmaya başlar. ve artık evde anne babanın yanında eli kulağında dolaşmaya başlarsınız. eğer aile fertlerinin de kulakları nasırlaşmış ise evde kalma tehlikesiyle yüz yüze kaldığınızı anlarsınız. işte o zaman fakir edebiyatı sizin için vazgeçilmez bir bahane olur. bekarlık sultanlıktır.
artık beni yoran medeni durumun en gereksizi.
sultanliktir lafi yalnizlarin uydurmasidir. cariyesiz sultan olmaz.
çok bilinenin aksine aslında sultanlık olmayan durumdur.
güncel Önemli Başlıklar