1. 1.
  dinledigim en iyi black metal gruplarindandi. black metal den death metal e kaymalari talihsizlik. ancak death metal i de cok iyi icra eden topluluk. polonya'dan cikmis en iyi 2 gruptan biri. (digeri vader ) solistleri Nergal hem iyi bir muzisyen hem de iyi bir besteci.
  4 -2 ... hexagram
 2. 2.
  ayni zamanda yari keci yari maymun, yari keci yari kadin, yari keci olarak bilinen iblis adi.paganlarin taptiklari tanrilardan biridir ayni zamanda.
  1 -1 ... hexagram
 3. 3.
  Mitolojik bir hayvan olarak kabul edilir. Kelime anlamı olarak çok büyük ve çok güçlü olduğu tahmin edilir, herhangi büyük hayvanı kullanmak için de kullanılabilir.

  Aynı zamanda polonyalı dikkat çekici bir extreme metal grubudur. Orjinal işler yapmaya çalışan, mitoloji saplantılı, güçlü bir vokali olan sanatçı topluluğu.
  3 ... baybars
 4. 4.
  polonya'dan çıkmış en iyi grup.bence vader'den daha iyiler. ayrıca death metali black metal'den daha iyi icra ettiklerini düşünüyorum.
  2 ... lithium
 5. 5.
  arka iki ayağı üzerinde duran, şişman bir fil figurü ile tasvir edilir.
  john milton'ın eipk şiiri paradise lost'ta da geçmektedir.
  ... beelzebub
 6. 6.
  heroes of might and magic iii & iv de might kalesinin en son seviye yaratığı. iv'de black dragon kadar zarar verir. iii'de benzer bir mantıkla kurbanın defansını ikiye böler.
  1 ... qsefthuko
 7. 7.
  blackened death metal yapan polonyalı sağlam gruplardan biri.
  2 ... eternal moonlight of autumn
 8. 8.
  (bkz: partysan 2008)
  ... ewentry
 9. 9.
  (bkz: welcome to the rixos)
  1 ... cemilflower
 10. 10.
  dinlemediğim günlere lanet ettiğim grup.
  3 ... nebkheperouri