bugün

suriye devlet başkanı. Hafız Esad'ın oğlu.
esma isimli çok güzel bir karısı vardı.
geçtiğimiz günlerde yazlık sarayının üzerinde alçak irtifa ile uçuş yapan israil uçaklarına pek kızgın olan suriye devlet başkanı.eşi pek bir güzeldir.
sozluk yazarlarinca super dindar ilan edilen , esinin basi acik diye rte ile kiyaslanan buyuk mucahit! ornek devlet adami.
gittiği papua yeni gine devleti'nde papua'nın büyük devlet adamlarının mezarını ziyaret etmedi diye taşlanmıştır.
yıllarca terörü beslemiş, vatan evlatlarının evlerine tabutlarda dönmesine sebep olmuş ülkenin, sanki hiçbir şey yaşanmamış gibi vatanıma geldiğinde el üstünde tutulmuş lideridir.
ortadoğuda istikrar için (emperyalist)diyalog zirvesinde fransa ile lübnan üzerinde yürütülen çatışık politikalar için türkiye arabuluculuğunda akdeniz bölgesi için (sömürge için)"barış" naraları atıldıktan sonra israil işgaline karşı direnişi destekleyeceğini açıklamış suriye devlet başkanı. şimdi karıştı biraz ama bu gerici arap rejimlerinin karakteristik özelliği imiş, tarih hep böyle imiş. bu gerici rejimciler iktidarlarını korumak için sağ gösterip sol vurmakta ustalarmış. işbirliği için direnişi bir kaşık suda boğdukları da görülmemiş şey değil imiş. * * *
hafız esad ın oğlu baas partisine mensup devlet adamı, türkiye ile aramızdaki sınırı kaldırıp tek devlet olalım, iki ayrı devlet olmamız anlamsız biz osmanlı dan beri tek millet tek toplumuz tek devletiz diyebilen değerli insan, adaşım, suriye devlet başkanı. (bkz: şah rıza pehlevi)
Suriye Cumhuriyeti devlet başkanıdır. çok guzel bir hatuna sahiptir.
babası yıllarca pkk'yı besleyip semirtmiş suriye diktatörü.

dün utanmadan "pkk'yı israil besliyor" demiş.
reform ayağına genel af ilan edecekmiş. pkk'da şuan 1500 suriyeli olduğu bilinmekte iken içerdekileri de dışarı çıkaracak olan at organı.. ne güzel dostluk değil mi ?

edit imla
türkiye'de tek destekçisi benim sanırım bu adamın. erdoganın afra tafralarınıda anlamıyorum hani sanki kendisi beşar esadın gitmesini istiyormuş ve bunu kendi iradesiyle dile getiriyormuş gibi davranıyor.

açık açık söyle işte erdogan abd'den telefon geldi onlar ne derse onu yapıyorum de. yine amerika herhalde müslümanların ölmesine üzüldü ne garip ırak'ta filistinde halbuki milyonlarca insan her yıl ölüyor ama beyefendilerin siklerinde mi? suriye halkına degil devletine destek veriyorum sonuna kadar.
Küçücük çocukları asker postalarıyla başlarını ezerek öldürmelerine göz yumacak kadar acımasız devlet adamı değil miydi o? Şimdi de halk suriye sınırından Türkiye ye sığınmaya çalışıyor.
"katil doğmuş, baba mesleği..."
suriye halkına yaptıkları israilden beterdir.
kendisi bir piçtir. takipçileri de öyledir. ona hayranlık besleyenler, herhangi bir sempati duyanlar. evet hepsi piçtir.
baas rejiminin ekmeğiyle büyüyüp halkına kan kusturan, kurşun sıkan, toplu mezarlara gömen zalim.
kafası vucuduna göre çok küçük olan, ayrıca son zamanlarını yaşayan lider bozuntusudur, yakın zamandaki son icraati suriye ordusunu şehir merkezine sokarak çoluk çocuğu öldürmektir.
babalara gelmesinin yakın olduğunu umduğum kendi halkına kurşun sıkmakta tereddüt etmeyen sayıları giderek azalan arap diktatörlerden birisidir.
kendisi suriyede %10'luk bir pupülasyona sahip olan nusayri mensubudur. ülkeyi yöneten bu %10'luk nusayrilerdir ve büyük bir zulüm uygulamaktadırlar; fakat esad bir antisiyonist'tir. bu sebeple son dönemde yapılan katil esad, hain esad diye bağıranların dolmuşuna gelmemek gerekir, zira katlettikleri batı desteği ile ayaklanma çıkaranlardır. anlayacağınız suriye meselesi aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık vaziyetinde bir durumdur, fayda bakımından ise esad'ın kalması daha iyidir. tam batıcı yeni bir rejimin daha yanı başımızda olmasındansa, anti-siyonist esad'ın orada gücü elinde bulundurması yararımıza olacaktır.

Aradan geçen yaklaşık yedi yıllık sürenin ardından edit: türkiye, arap baharı’nın bariz batı manipülasyonlarına açık bir hareket olmasına mukabil amerika’nın dolmuşuna gelerek esad’ın gitmesi için çaba sarfetmiş ve suriye meselesinin kızışmasına tuz-biber eklemiştir. Bundan yedi sene evvel söylediğimiz gibi; tam suriye’de tam batıcı-siyonist destekli bir rejim teşekkül edecekken uyanan türkiye nihayet esas düşmanın kim olduğunu görmüş ve anti emperyalist bir mücadeleye girişmiştir. Anti emperyalist bir mücadele verebilmenin yolu ise devletleri emperyalizme teşne bir vaziyete getiren düzenin prangalarından kurtulmak adına inkılaplar gerçekleştirmekten geçer...
zalimden alim doğmadığının en iyi örneği. sonu ip olacaktır hiç şansı yok. dikkatimi çekti iktidar yanlısı tüm kanallar bu adama beşar esed diyorlar bu esed ne olaki?
bunun yavşak babası yıllarca apo ya kucak açmıştı. kendisi de tez zamanda öbür tarafı boylar inşaallah. aslında yapılacak iş çok basit diyarbakır dan kalkan jetlerimiz sarayının üzerine 2 bomba atacak olcak bitcek.
devrildi devrilecek..
aynı babası gibi. pezevenk çocuğu.
tez zamanda kellesi gidecek gibi.
türkiye'deki mezhepsel olarak siyasi karşılığı kemal kılıçdaroğlu olan suriye'nin müstakbel devrik diktatörü.

beşar esed nasıl ki nusayri olarak %15'lik bir tabana karşılık geliyorsa, kemal kılıçdaroğlu da türkiye'de kürt-alevi olarak %15-20'lik bir tabana karşı gelmektedir. kendisine oy veren %5-7'lik diğer kesim ise apolitiktir ve açıkçası neden oy verdiklerinin bile pek bilincinde değillerdir.