bugün

gene bu bayram gerede- istanbul arasının felç olmasına sebep olan trafiktir. ankara- istanbul otobanı istanbul trafiği gibi olmuş en sol şeritte 70 km'lere kadar düşülmüştür.
istanbul-izmir arasında; özellikle akhisar civarlarında ışıklarda yüzlerce metre kuyruğa yol açan trafik.
istanbul-ankara arası bolu bölümünün istanbul şehiriçi trafiğinden farkının kalmadığı trafiktir.
tüm gün istanbul'da yaşayanlar için eziyet olmuştur, kalan 3 günün de bugünden farkı olmayacağı aşikardır. ayrıca dışarı çıkmaktan vazgeçmek için yeterli bir sebeptir.
konyadan istanbula 7 saatte gelmiş olup, otogara gidene kadar temiz 3 saat yitirmiş kişinin çıldırmasına sebep hadisedir.
esenler otogara gitmek için 4 saati yolda heba etmektir.
istanbulda akşam saatinde eziyete dönüşmüştür. kurbanını kesip evine götürmek isteyen ve akraba ziyareti yapmak isteyenlerin çakıştığı akşam saatlerinde, anadolu avrupa geçişi trafiği saat 17.00 de çamlıca gişelerini de aşarak samandıradan başlamaktaydı. Bu durum kurtköyden dudulluya gitmek isteyen bana kurtköy-çekmeköy dağ yolu gibi enterasan bir yolu keşfetmemi sağlasa da; kurtköy den beylikdüzüne gidecek olan arkadaşım 3 saatte henüz köprüye ulaşamamıştı.
elmadağ dan ankara ya gelene kadar 3 saat sövdüğüm trafiktir.

evet elmadağ ankara zaten ama hesap edin işte, 60 kilometreyi tam 3 saate geldik. gören de köprü trafiği zanneder. aman yarabbi yoldakilere sabır diliyorum.
bayramlarda evden çıkma isteğine gem vuran, bütün gün evde pineklemyi tercih etmeye zorlayan durumdur. hayattan soğutur.
Su an izmitte olan trafiktir. Besiktas yolcusu olan bize nerede bitecegini bildirecek bir melek yazar arayisi getirir. Trafik haritasindan da biri bakamaz mi telefonum izin vermiyor.
gene başlamıştır. ulan sanki bayramda şehir dışına gidene para veriyorlar. evet.
samsun-ankara yolunda kırıkkale mevkiinde kendini iyiden iyiye gösteren trafiktir.

istanbul'un hatta samsun'un bile girişi 3 şeritli otoyol iken, ankara'nın yani başkentin girişi 2 şeritli yol. arkadaşım bu yola kırıkkale'de karadeniz'den doğu anadolu'dan güneydoğu'dan gelen arabalar bağlanıyor. her sene çekmek zorunda mıyız biz bu trafiği ? üstelik emniyet şeridinden gidenler yüzünden daha da boktanlaşıyor trafik.
Trafikten canavar çıkmasında ben beklemeye razıyım. Bu bayramda ölen ve yaralanan olacak aman dikkat.
Tam bir işkencedir. 2 gün denize girmek için değmeyecek olan saçmalık.
şu anda gebze ile sapanca arasında yoğun devam etmektedir. Eskihisar feribot kuyruğu da e5 e kadar taştığı görülüyor.
bu gece ataşehirdeki terminallerde saat 21 otobüsünün 00.30 da gelmesi gibi vakaların da görülme ihtimali yüksektir.

görsel
istanbul için bu akşam 17.00 dan sonra korkunç boyutlara ulaşacak olan trafiktir. canını seven özellikle avrupa yakasından anadolu yakasına gitmesin o saatten sonra..
ido'yu kullanalım karşıya geçişlerde zaman ve yorgunluk olarak çok işe yarayacaktır.

trafik kurallarına uyalım. diğer insanların haklarına riayet edelim. ve en önemlisi sabırlı olalım. hırs yapmayalım. allah hepimizi korusun.
Yarın sabah balıkesir yönünden istanbul yönüne doğru yola çıkacağım. Yol durumu şimdiden felç. Yolda olacaklara rica ediyorum yol kenarında kaza vs gibi durumlar gördüğünüzde lütfen hızınızı 5km ye düşürüp meraklı meraklı iZleyerek geçmeyin. Kimse siZin merakınız yüzünden yolda çile çekmek zorunda değil.
Benim gibi uçakla giden bir adamın umrunda olmayan trafiktir. Araba sahibi fakirler düşünsün artık.
Ankara Kırıkkale arasında bile ömürden ömür alan trafik. Bayramın üçüncü günü akşamı bile tıkanır mı bir yol?
Altı saattir yolda olup, bir arpa boyu yol alamamaktır.
Ne lanet bir şeymiş.

Akşam 6 da yola çıktık Osmancık 'a yeni vardık. En azından iki şoförüz. Yoksa bu yol bitmez. Daha istanbul trafiği var aboooo
bu gece 05.00 de balıkesir'den istanbul'a yola çıkarak denk gelmemeyi umut ettiğim trafiktir. inşallah geri kalan tüm istanbullular da aynı benim gibi düşünüp aynı anda yola çıkmazlar.
Bu sabah saat 04:30 da yola düştüm niğde izmir arası 800 km net hiç trafik görmedim doğru düzgün. 120 130 kaptırp geldik izmire yaklaştıkça yol biraz kalabalıklaşsa da trafik vardı diyemem.
bir bayram klasiğidir.
güncel Önemli Başlıklar