bugün

Her hafta temizliğe biri geliyor. O yüzden bayram temizliği hiç yapmıyorum. Esasen temizlik de yapmıyorum.
Ev temizliği yapıldı. Cam balkon güzelce silindi temizlendi. Perdeler, halılar yıkandı. Börekler, baklavalar, tatlılar hazırlandı. Çamaşırlar yıkanıp ütüsü yapıldı. Bayram alışverişi tamamlandı. Daha ne olsun. Bir iş kadını için olağanüstü aktiviteler bunlar. Bi arife suyuna girme işi kaldı. Onu da yaptı mı tamamdııır..
Başlamıştır. Gerçi yarın şimdi kurban murban derken yine berbat olur.
(img:#2241699)
Bir hafta önceden baslar bu işler, bu sene arti olarak ev de boyandi , temizlik yapildi , kurabiyeler , çörekler yapildi. Bu gün de tatli ve ütüler yapılıp kiyafetler hazırlanacak ve kapanış.
iki gündür yap yap bitmedi, yorucu temizliktir. işin garibi yarın memlekete gidiyorum, evde bile olmayacağım ama her yolculuğa çıkarken evi temiz bırakma alışkanlığım var.
Evde ilan ettiğim durumdur. O değilde sıcakta hiç çekilmiyor.
Bayram mı kaldı be kardeşim... Çok özledim, hiçbir şey eskisi gibi değil. Hiçbir şey.
Yapmıyorum. Ev temiz.
Zaten gelen giden yok.
ülkemizin güzide kızları bu görevlerinden isyan ederek kurtulmuş da ben hâlâ kurtulamamışım gibi bir his var içimde.
Bayram arefelerinde de çalıştığım için hep yırttığım temizliktir.
100 tl karşılığında annemle anlaşıp tüm evi silip, süpürdüm valla. Hem türkiye ekonomisi kazandı hem bizim aile ekonomisi. Mutluyuz.
Temiz olan pencereyi sırf ritüeller yerine gelsin diye silmektir. Anne bu konuda sana hala kırgınım.
Zulümdür. Yaklaşık 12 saattir aralıksız yerleri süpürüyor,vileda sallıyorum ve üstelik bu saate kadarda bitmedi. Bedenim artık beyaz bayrağı çekmiş durumda.
bazılarının kafalarında da gerçekleşse fena olmayacak. sözlüğe dökülüyor pislikleri..
görsel
Şimdi daha yeni bitirdim herkeze kolay gelsin.
Anneme gelip 2 gündür uğraştığım. ilk defa zor geldi ne yalan diyeyim.
Az önce yaptığım şey.Kafamdan ter fışkırdı.Olsun güzel oldu,elime sağlık.
Bağ bahçe yoksa çok kolay temizlik.
Let the bayram temizligi begin.
Düşman başınadır.
ben bile yapcam bugün
hayır anlamadığım şu
ben niye yapiyorum aq.
Birazdan başlayacağız da benim anlamadığım bayramda evde yokuz niye temizlik yapıyoruz anne?
O değilde camlar çok yoruyor be usta. Erkek halimle camlara yardırıyorum valla.

Edit:pühh camsil bitti...
Dnamıza işlemiş milli eziyetimizdir.

Ulan tek kendi yaşayan adamım, bırakın bayramı cenazeme gelecek insan yok.

E 2 gündür niye bayram temizliği yapıyorum lan ben.