kasiyer olduğunuzu gösterir.
Özel sektör ve hizmet sektörü. Özellikle hizmet sektörü ülkede de savaş çıksa millet Starbucks dan bir kahve içelim de öyle çatışmaya gireriz diyecek noktaya gelmiştir.
Kamu sektöründe işçi olarak çalışanların çift yevmiye aldığı gündür.
Vazife icabı ifa edilir. Genellikle Resmi hizmete mahsustur. Özellikle de özel sektörde bazı açgözlü sanayi kuruluşlarında 2. 3. 4. Gün vardiyalı gerçekleşir. Mecburiyyettendir. Ne çalıştığını anlarsın ne bayramı.
Bayram kurban bayramı ise daha da koyar. Ritüeli olan bu anlamlı bayramda herkesle beraber kurban kesmek ufak ufak yardım etmek varken çalışmak gerçekten koyuyor.

Her şeye, herkese sövüyor insan istemsizce.

Sorgulama başlıyor. Sonra o da sıkıyor. Akşam 6 ya kadar zaman geçer mi bilmiyorum ki...
(bkz: pepelek)

Bayram günü sinemaya hangi mal gelecek merak ediyorum.
Şuanda başıma gelendir. AHL deki yazarlara uçakgazlı günler.
avm çalışanıysanız kaçınılmaz olan hadise.

amk 365 günün 365inde bile tüm personelleriyle ve birimleriyle açık olan yer neresi? hastane mi, hayır. emniyet mi? tabi ki hayır? istihbarat teşkilatı mı, ordu mu, özel kuvvetler mi, başbakanlık mı? hadi ordan deli.

alış-veriş merkezi.

amına kodumun dünyasında para harcamaktan daha önemli ne olabilir ki? bu zihniyetin ve işleyişin vicdanını sikeyim.
müzisyenseniz kaçınılmaz olan hadise.
tam bir işkence Allah kolaylık versin çalışanlara.
sevmediğin akrabaların gözüne bakıp gülümsemeye çalışmaktansa kendi tercih ettiğim durumdur.
Deniz kenarında test bile çözdüyse bu vücut, daha da hiçbir şey koymaz.
Bayram günü okulda olmak değildir.
sevmediğin akrabaların gözüne bakıp gülümsemeye çalışmaktansa kendi tercih ettiğim durumdur.
Biraz hüzün vericidir.

Lakin aylık 7 bin lira kazanmak kolay değildir. Olsundur.
kamuda doktor falan olursun mecbur kalırsın anlarım da özel sektörde sırf patron denilen herifin egosu yüzünden bayram günü çalışmak adama koyar.

not: ben çalışmıyorum sadece yorum yaptım.
zor iştir. allah kolaylık versin vatandaşa hizmet için çalışanı.
(bkz: amını yolunu sikmek)
Adama harbiden koyan durum.
şuanda içinde bulunduğum durumdur efendim.zordur.
arkadaşlarınız ve aileniz bayram gününün,tatil gününün en azından güneşli bir günün tadını çıkarırken siz tek başınıza ülkeyi kurtaracakmışınız gibi çalışırsınız.
iyi bi şeydir.
Kotu bir seydir.
bayramda çalışan bir arkadaşım facebook'a yazmış olduğu ileti ile şu şekilde veryasın etmiştir.

--spoiler--
bu ülkede 9 gün bayram tatili yapıp, resmi bayramlarda yan gelip yatıp yılda 5 defa sokağa dökülüp miting yapan memurların , dini bayramlarda mübarek bayramımız diye fırınları kapatıp millete bayat ekmek yediren fırıncının, 500 bin nüfuslu ilde devlet hastanelerinde 1 doktor bulunduran, sanki millet cıplakmıs gibi bayram seyran dinlemeyip alışveriş merkezlerini 365 gün açık tutan sisteme denecek çok sey varda neyse siz anladınız.
--spoiler--

(bkz: adam haklı beyler)
biraz sinir bozsa bile yaptığınız işle orantılı olarak sinirlerinizin ne kadar gergin olacağı işinize bağlı. sevenleri sevdiklerine kavuşturmak için onlara yol boyunca eşlik ediyor olmak evde sakin bir bayram geçirmekten daha keyifli geliyor. ya da züğürt tesellisi bu fikir.*
bu benim efendim , istesem calismazdim , ama is gunu diye gidiyorum , oruc mu tuttuk ki bayram yapalim.