bugün

çok eblek bir durumdur... şirkette sizden başka kimse olmaz... sigaranız biter, karnınız acıkır ama yemek alacak yer bulamazsınız... eğer bir de çalıştığınız yer maslak gibi iş merkezlerinin olduğu bir yer ise açık market bile bulamazsınız...
ozetle: koyar adama.
her babayiğidin harcı değildir bence.
(bkz: artık işim olmaz)
kapitalist patronunuz varsa başınıza gelebilecek hadise * *.
(bkz: ders çalışmak)
amme hizmetinin sürekliliği gereği olmazsa olmaz ihtiyaçların karşılanması için canını dişine takıp bayram seyran dinlemeden çalışan saygıdeğer insanların yaptıkları.

(bkz: doktor olmak)
(bkz: hemşire olmak)
(bkz: fırıncı olmak)
(bkz: polis olmak)
(bkz: asker olmak)
hemde stajyerseniz önce gökyüzüne bakarsınız ve sonra içinizden bir ses şöyle der;hayat aslında o kadarda kolay değilmiş.ama aile herşeyden önce gelir ne yapın edin bayramı ailenizle geçirin derim, tatildeyken koymaz ama çalışıyorsanız işin rengi değişir. hergün tavuk ekmek yediğin büfeye gelip büfeciye ufak bir tebessümle bayramın kutlu olsun demeninde zevki çok başka olur çünkü onunda bekleyeni vardır onunda içi buruktur.ve en önemlisi oda bir insandır sayın okuyucular.
hizmet sektörü çalışanlarının yaşadığı durum. lanet gelmiştir.
son 4 yıldır her bayram çalışınca, bir süre sonra bünyenin yadırgamadığı durum. tüm özel günleri ailenizle değil, iş arkadaşlarınızla geçirirsiniz. yoğun olmazsanız, film falan izlersiniz şirketde, sözlüğe yazarsınız, böyle geçer gider adı bayram olur...

(bkz: bayram gelmiş neyime)
eş, dost, akraba büyükleri görmeye giderken uzun zamandır görüşmedikleri insanlarla hasret giderirken sıfır moralle iş görmeye çabalamak.
dikkat edilirse, bayram günü aranan müşteri hizmetleri telefonlarındaki ilgililer, sizi dövecek gibi konuşur bir de. belli ki içerliyorlar.
(bkz: bana hergün bayram)
yurtdışında yaşayan bir insanın yaşaması pek muhtemel olan durum.
(bkz: ben)
(bkz: şu an ağlıyorum ve entry giriyorum biliyor musun)
bu benim efendim , istesem calismazdim , ama is gunu diye gidiyorum , oruc mu tuttuk ki bayram yapalim.
biraz sinir bozsa bile yaptığınız işle orantılı olarak sinirlerinizin ne kadar gergin olacağı işinize bağlı. sevenleri sevdiklerine kavuşturmak için onlara yol boyunca eşlik ediyor olmak evde sakin bir bayram geçirmekten daha keyifli geliyor. ya da züğürt tesellisi bu fikir.*
bayramda çalışan bir arkadaşım facebook'a yazmış olduğu ileti ile şu şekilde veryasın etmiştir.

--spoiler--
bu ülkede 9 gün bayram tatili yapıp, resmi bayramlarda yan gelip yatıp yılda 5 defa sokağa dökülüp miting yapan memurların , dini bayramlarda mübarek bayramımız diye fırınları kapatıp millete bayat ekmek yediren fırıncının, 500 bin nüfuslu ilde devlet hastanelerinde 1 doktor bulunduran, sanki millet cıplakmıs gibi bayram seyran dinlemeyip alışveriş merkezlerini 365 gün açık tutan sisteme denecek çok sey varda neyse siz anladınız.
--spoiler--

(bkz: adam haklı beyler)
Kotu bir seydir.
iyi bi şeydir.
şuanda içinde bulunduğum durumdur efendim.zordur.
arkadaşlarınız ve aileniz bayram gününün,tatil gününün en azından güneşli bir günün tadını çıkarırken siz tek başınıza ülkeyi kurtaracakmışınız gibi çalışırsınız.
Adama harbiden koyan durum.
(bkz: amını yolunu sikmek)
zor iştir. allah kolaylık versin vatandaşa hizmet için çalışanı.
kamuda doktor falan olursun mecbur kalırsın anlarım da özel sektörde sırf patron denilen herifin egosu yüzünden bayram günü çalışmak adama koyar.

not: ben çalışmıyorum sadece yorum yaptım.
Biraz hüzün vericidir.

Lakin aylık 7 bin lira kazanmak kolay değildir. Olsundur.