bugün

dragons den türkiyenin yatırımcılarından 1970 doğumlu boğaziçi ingilizce öğretmenliği mezunu evli 2 çocuk babası.*
dragons den izleme sebebi. yanaklarını sıkmak istediğim şahsiyet.
girişimcilik ruhu olan kişilik.

kitabına göre daha veletken taşı cilalayıp satarmış. sonrası gelmiş işte. yalnız şöyle bir durum var. tamam adam girişimci hatta girişimcilik alanında aşmış diyebiliriz. peki bu vatandaş tam olarak ne iş yapar?

yani ben şimdi tanımayan birine onu anlatsam, karşımdaki bana ''ne iş yapar bu baybars?'' diye sorsa, ne diyeceğim?

ingilizcenin önemine kesin bir örnektir bu arada. *
giresunlu (hemşehrim), ''obama pozu'' adında bir poz türü geliştirmiş olan başarılı bir girişimci.
her yerde çıkıp hayat hikayesini aynı cümle ve kelimelerle anlatan girişimci, eğer semineri falan olursa internetten videolarını izleyin önce dediğimi anlayacaksınız. Ama sağlam iş yapmış gerçekten birazda şansı bol. Amk ben almanya dan birilerini çağıracağımda buraya, istanbul da panel düzenleyeceğim yok artık.
yazdığı vasat girişimcilik kitaplarını kendini kabul eden her medya kuruluşunda aynı sunumla tanıtmaya çalışan, son derece kendini beğenmiş zevzek insanoğlu. otobüsten indim bmwye bindim adlı kitabını okuyayım dedim fakat yuğtuptaki videolarını görünce vazgeçtim. robert kiyosakinin tırnağı olamaz.

http://www.youtube.com/user/BaybarsAltuntas

kendi upload ettiği videolara bi göz atın, "aynı sunum"dan kastımı anlayacaksınız.
Para Dergisi’ndeki girişimcilik köşesinde aynı lafları bir öyle bir böyle evirip çevirip, ısıtıp önümüze süren girişimci.
marketingini en iyi yaptığı şey kendisidir.

onun dışında yine de otoritedir, bilen adamdır. aynı lafları etse dahi kulak verilir.
franchising'i türkiyeye getiren adam olarak bir proje dersi için kendisiyle röportaj yapacaktık bikaç sene evvel ama arkadaşın attığı maile dönüş yapmadığı için başka bi konu seçmiştik. şuan tv 8de en zayıf halka adlı yarışmayı sunuyor ve format gereği milleti aşağılıyor.
Birgun biri bu adami dovecek.
ahmet çakar ile batuhan piatti karışımı bir tiptir.
Tam tipi sikilmeye müsaitgillerden.
Sevimsiz samiyetsiz tipsiz sinir bozucu her türlü auraya sahip kişilik. Sırf bu adam yüzünden izlemiyorum sunmaya çalıştığı programı.
Değişik bir abimiz. Evet.
Baybars altuntaş ile en zayıf halka yarışma programını sunmakta olan kişi.
Ahmet Çakar a benzeyen bir abimiz. Abi güzel yarışma yapıyor. Mesele mühim. Evet.
yarışmacılarını ezmeye çalışan kibirli keltoş.
not: beni bu şekilde küçümsemeye kalksaydı götüne o yarışma platformlarından birini sokardım.
Sunmuş olduğu yarışmada, soruyu bilemeyen yarışmacılara ''sen bu soruyu nasıl bilemezsin gerizekalı! bakışı'' atıp, sonrasında katılımcı yarışmacıları bilemedikleri sorular üzerinden yüklenerek Egosunu tatmin etmeye çalışan ağzına kürekle vurulası şahsiyettir.