1. 1.
  başkenti munih olan, almanyanın eyaletlerinden biridir.
  3 -1 ... devedikeni
 2. 2.
  almancasi bayern'dir. bayrisch konusulur, almanca degil.
  5 ... aftermath
 3. 3.
  bayern ya da bavyera halki hakkinda kendilerini cok begenirler diger eyaletleri hor görürler tu kaka adamlardir gibi ön yargilar vardir.ama bu onlarin bayern münchen e,bmw e ye ev sahibi olduklari ve zengin olduklari gercegini degistirmez.
  1 ... kaiserstuhl
 4. 4.
  almanya nin en zengin eyaletidir.zira bmw(bayerische motoren werke) ve adındanda anlaşılacağı gibi bayern munchen takımı da bu eyalete aittir.genelde yaslilar yoresel kıyafetlerle dolaştır ve kendilerine özgü şapka takarlar.
  http://hausofbavaria.com/...FINAL-Schleiersee-350.jpg
  eyalet başbakanının yeri geldiğinde almanya başbakanına posta koydugu görülmüştür.
  turkleri fazla sevmezler.eyalet bayrağı mavi+beyazdir.
  2 ... sokaktakiadam
 5. 5.
  Almanya'nın en muhafazakar eyaleti olmasının yanısıra insanları önce almanım yerine önce bavyeralıyım der. Zamanında başlı başına bir krallık olup sonradan Almanya'ya bağlanmıştır. insanlarının konuştuğu aksan neredeyse farklı bir dil gibidir. Normal Almanca da "aufgehts" haydi gidelim demek iken buna karşılık olarak Bavyeralılar "Gema" demektedirler.
  1 ... njord
 6. 6.
  bmw nin logosundaki mavi ve beyaz renklerin esinlendiği kent.
  ... notrinova
 7. 7.
  almanya'nın en bi tutucu, en bi sevimsiz yeri. münih* gibi saldım çayıra mevlam kayıra tadında gepgeniş bir başkenti vardır.
  1 ... vakanuvis
 8. 8.
  12 milyon nufuslu, Almanya'nın en zengin, sanayinin yoğun olduğu bir bolgedir.

  merkezi bu bolgede olan başlıca şirketler:

  (bkz: BMW)
  (bkz: Audi)
  (bkz: Siemens)
  (bkz: Allianz)
  (bkz: Infineon)
  (bkz: Puma)
  (bkz: Adidas)
  (bkz: Bsh Group)
  (bkz: Man Group)
  1 ... malcolmriver
 9. 9.
  batıda baden württemberg, kuzeybatıda hesse, kuzeyde thüringen, kuzeydoğuda saksonya eyaletlerine komşu olan, ayrıca kuzeydoğuda çek cumhuriyetine, güneydoğuda avusturya'ya ve güneyde isviçre'yle sınırı bulunan eyalet. avusturya, bağımsız bir devlet olmadan önce buraya bağlıydı.
  ... cemali
 10. 10.
  yabacılar bürosunda * insanı illallah ettiren memurları mevcuttur. hamburg ve bremen gibi kendi başına eyalet olan liman şehirlerinin aksine, yabancıya yaban gözüyle bakarlar. dillerindeki fark burada işe yarar, nitekim hakaret ederler, anlamazsınız.
  ... a nick