bugün

ea digital illusions ce tarafından hazırlanan; ps3, xbox 360 ve pc ye 2009 sonunda çıkacak fps oyunu.
yapılan açıklamaya göre 2 mart ta çıkacak oyun.
an itibariyle torrent sitelerine düşmüş oyun.

(bkz: reloaded)
(bkz: zamunda)
indirdim, kurdum, oynadım ve bitirdim. Oyun güzel. Grafikleri yüksek seviyede bile pek fazla zorlamıyor bilgisayarları. Sesleri, grafikleri iyi. Lakin yapay zeka kötü. Diyelim bir asker sizi vurdu canlandığınızda tekrar aynı yerde oluyor. Atmosfer iyi. Çevre birimleri yıkılabiliyor. Ve kısa sürüyor. ( Belkide oynanışa ve zorluk seviyesine göre değişir )
klasik ea sorunlarını barındıran oyun. Optimizasyon kötü, Patlamalarda onda bundan yüksek sistemlerde bile rahatsız edici derecede fps düşüşü yaşanıyor. Single playerını zaten hesaba katmayın bu oyunda laf olsun diye yapılmış bir single player var. işte korsancılar oynasın gaza gelsin de orjinal alıp multi yapsın hesabı. Multisini de daha oynamadım lakin Silahlar modelleme açısından çok beter, bu da oyuna konsantre olmayı zorlaştırıcı bir etken. Bununla berber Aiming olayı da kötü, belki alışınca zevk bile verebilir bilemem, çevredeki insanların hareketleri de modern warfare e göre çok gerçekçi değil, Modern warfare e göre artısı araçlar, harita büyüklüğü ve gümleyen patlayan duvarlar olacaktır. Ama işte aiming olayına alışınılırsa, ben şahsen su tabancasına benzeyen silah modellemeleriyle, vurdumu kütük gibi ölen insanlarla, Sırtta RPG taşıyan ama kütük gibi koşan düşmanlara, takım arkadaşlarıma pek alışabileceğimi sanmıyorum.. MW2 den bu aralar taktiksel oynamayı bilmeyen bebeler sağolsun sıkılmak üzereyim, vatanbilgisayar'a gelirse elimdeki hediye çekini kullanıp ancak alırım.

yani uzun lafın kısası battlefield Fanboyu değilseniz Multisi hakkında gaza gelmeyin pek. Ha inşallah beni yanıltır.
modern warfare 2 ile kıyaslanan oyun. Dün aldım oynadım azıcık. Ancak i7 işlemcim 1gb ekran kartm ve 4 gb ram'lik sistemimle adam gibi oynayamadım. Kastı ibne. makine de laptop anasını satıyım parça değiştiremiyoz ki. assassin'i prototype'ı mass effect2'yi en yüksek ayarlarda oynadıktan sonra bunun detaylarını low seviyesine getirip 2800 liralık laptopumun da yetersiz kaldığını görmek fena koydu bana. üzüldüm.
bilgisayarınızın gücüne bakmaksızın çok pis kasan oyun. özellikleri düşürünce oyun daha rahat çalışıyor. sanırım özellikleri en yüksek seviyeye getirebilsem oyunu gerçekten beğenirdim.
yarın babamın genel müdürü olduğu nasa'nın bilgisayarlarında deneyeceğim oyun.

bugün 7 bin 800 lira'lık laptopumda deneyeyim dedim. o da ne?! laptop kasmaz mı?! tuttuğum gibi fırlattım laptopu. o yüzden kendim için i 777 işlemci sipariş ettim, iki katı para verdiğim için ben varmadan yaparlar. peki bu bana koyar mı? tabi ki hayır. oyuncuyum ama para bende. zaten şu anda özel jetimle intel genel merkezine gidiyorum.

(bkz: uuu beybi)
call of duty 7 'den daha fazla süren oyun en azından bu da bir gelişmedir kıyaslamada.

--spoiler--
anladık ki sonunda 3. seriside yolda alaskadan devam
--spoiler--
tam gaza gelmişken tadı damakda bırakan bir sona sahip oyun. ateş etme hissi oyuna güzel aktarılmış fakat düzgün silah seçeneği yok.
torrent çalışmadığı için enlish russian versiyonunu indirip bitirdiğim oyun
güzel oyun yapımcılara teşekkürlerimi iletmeyi bir borç bilirim.
6 saatte biten büyük ihtimalle call of duty modern warfare 1-2 motoru kullanan oyundur, yani her şey iyi güzelde o karlı sahneler falan gerçekçilik adına insanı kör ediyor resmen, tabii bok atmak olmasın kristal laptop ekranında öyle oldu da o bakımdan, yönettiğimiz elemanın hareketleri daha dinamik olabilirdi pes06'daki kalas topçular gibi koşuyor shift'e abanınca eleman, counter strike'daki gibi duck yapayım diyorum koşarken sağa sola gitmiyor eleman, senaryo çok iyiydi ancak diyaloglar çok basit 80 kuşağı türk sineması gibi - aga o kıza tecavüz ederler diyorsun belli bir aradan sonra, herşeye rağmen 6 saatliğine beni kodumun galaksisinden kurtardığı için helal olsundur...

edit: kodumun yarasa kafalısı eksi veriyorsan özelden yaz da yanlışımı bileyim...
bu yazıda tamamiyle oyunun single player yani tek kişilik modu değerlendirilmiştir.

Öncelikle asla modern warfare 2 ile yarışamayacak oyun. keyif veriyor ama fazlası yok. saçmalıklarla dolu. örneğin dürbünle uzaktan bir yerleşim yerine bakıyorsunuz ve kimseyi göremiyorsunuz ama biraz yaklaşınca çatılarda falan adamlar beliriyor. hatta bazı yerlerde adamların bir anda ışınlanır gibi geldiğini görüyorsunuz. fizik olayı iyi değil. binaların duvarları deliniyor falan ama ağır makineliyle elektrik direğini tarayın hiç bir şey olmuyor. binalar yıkılıyor ama yıkılırken grafikleri değişiyor ve saçma bir görüntü oluşuyor. patlamalar gerçekçi değil. yıllar öncesinin ghost recon: advanced warfigter oyununda kat kat güzel patlamalar vardı.

her nasılsa kendini oynatan ve zamanı eğlenceli geçirmenizi sağlayan bir oyun olsa da call of duty 4: modern warfare ve son çıkan modern warfare 2 kat kat daha üstün.
klasik ea oyunu. Hani dedik mw2 kaç milyon sattı bu adamlar da onu görmüştür fıstık gibi oyun yapmıştır. Yok anacım yine mal gibi. Senaryo menaryo yok. kolof tan aşırma büssürü eklentiyle yürümez bu iş. Bilgisayar ağladı be o nası optimizasyon öyle. Hayır benim makine çok iyi değil zaten de forumlarda okudum her makinede kasıyormuş. Adamın 3 milyarlık aletinde bile takılmış. Yazık günah. Çölde oynatıyor iyi güzel. Kum fırtınasının ortasındayım. Hiç bi yeri göremiyorum, ama ölüyorum.* Ulan optikte tam simetri yok mu? Beni göreni ben de görürüm nşa da. Burda öyle olmuyor işte. Sizin vurmanız için burnuna girmeniz lazım ama vurulmak için önşart yok. Yapay zeka da mal gibi. Cümlede de anlatım bozukluğu oldu. Neyse mermi harcayacağına adama doğru yürü pıçak at daha iyi.
Sevdiğim yanı yok değil. Böyle hiç bişiyi beğenmeyen amcalar gibi oldum. Sesler müthiş olmuş. Bayıldım. Ortama müthiş uyumlu olmuş. Bi kaç kere dışarda köpek mi havlıyo diye camdan baktım meğer oyundan geliyormuş.
Çıtır çerez niyetine oynayabilirsiniz. Zaten maksimum 2 günde bitiyor. Sp nin içi boş. Mp denemedim. Oynanırsa onun için oynanır zaten. Mw2 dedicated server açmayınca el buna mahkum. Ya da emektar mw.
ALDIM, KISA BiR mP DENEYiMiMDEN SONRA DiYEBiLiRiM Ki TAKIM TOPLAYIP OYNANIRSA GÜZEL Mi GÜZEL OYUN OLUR. aMA TAKIMSIZ HADi Bi PUBLiC SERVERA GiREYiM OYNAYAYIM DERSENiZ DUCK HUNTTAN PEK BiR FARKI KALMIYOR. mw2YLE KARŞILAŞTIRMAK iSTEMiYORUM AMA mw2DEKi HiLECiLERDEN CANIMA TAK ETTi EN BÜYÜK ARTISI HALiYLE HiLESiZ OLMASIDIR. diĞER ŞEKiLDE KARŞILAŞTIRMAYA GEREK YOK ZATEN FARKLI MANTIKTA OYUNLAR BiRi SAVAŞ ATMOSFERi DiĞERi ÇATIŞMA ATMOSFERi. hA BiR DE KODUMUN OYUNUNDA YERE YATMA YOK, NASIL ASKERiZ LAN BiZ! BiR DE SNiPER BUNDAN 10 YIL ÖNCE COUNTER SNiPERI NASILSA AYNI MANTIKTA ULAN Bi NEFES SARSILMASI BiR ŞEY OLUR OYUNDA HALiYLE PEK ZEVK VERMiYOR AYRICA COUNTER SNiPERINDA ADAM VURUNCA DAHA FAZLA ZEVK ALIYORDUM.

ALIŞMAK ZAMAN ALSA DA FENA OYUN DEĞiLDiR. aMA YiNE DE BiR ŞEYLER EKSiK GiBi BE YEĞEN. eaiN OYUNUNDAN FAZLASINI BEKLEMEMEK LAZIM. hATTA EAYE GÖRE BAYA BAŞARILI iŞ.
call of duty'nin itibarını zedelemiş devrim niteliğinde oyundur.
single player'da inatla save etmeyen oyundur. 1 oturuşta bitirmeyi denedim ama bayaa bir ilerledikten sonra o da oyundan atılmakla son bulmuş başarısız bir denemeye dönüşmüştür.
an itibariyle indirip kurmaya çalıştığım oyundur. bir saattir yüklenmedi eşşoğlusu.

not: aslında oyun yüklendi fakat file adında bir sistemle çalışıyor ve yeni dosyalar iniyor.*
singleplayer'ı acayip sıkıcı olan, multiplayer'ını oynamadığım, modern warfare 2'den daha iyi diyenlere 's*ktir lan' dediğim oyundur.

oyunu aylarca oynadıktan sonraki edit: oyunu sırf single oynayarak yaptığım eleştiri için çok pişmanım. multiplayer konusunda kendini aşmış* bir oyundur. yeni gelen vietnam ek paketiyle ve vip map pack7 ile kalbimize taht kurmuş oyundur.
çok büyük haritaları, geniş silah yelpazesi ve tank, helikopter, hafif zırlı araçları deniz motorları kullanabilme seçenekleri ile multiplayerı müthiş keyif veren oyun. uzaktan kumandalı helikopter kullanmak büyük keyif veriyor. haritalar gerçekten çok büyük olduğu için nişan alma yeteneği kadar taktik kabiliyette büyük önem taşıyor. özellikle düşman cephenin arkasına sızmak ve sniperları teker teker indirmek çok keyifli. multiplayer ve fps sevenlere tavsiye ediyorum.
1gb ekran kartı olan bilgisayarımda oynamaya " çalıştığım " oyundur. bu ne arkadaş her saniye fps yerlere düşüyor. bomba falan patlayınca bi 10 saniye yaslan arkana.
Activision firmasının "Modern Warfare" adı altında çıkardığı iki oyuna rakip olabileceğini zanneden electronic arts firması tarafından piyasaya sürülmüş çakmamsı oyun. CoD Modernwarfare oynamamış bir oyuncu çok beğenebilir ama adam akıllı cod4 veya cod:mw2 oynamış bir insanın bu oyunu beğenmesi çok zor gibi görünüyor. beğenen varsa rica ediyorum fps yi bıraksın.
iyi oyun vesselam takıla takıla ilerlensede. mwf2'nin grafikleri yeterlinin üstündeydi. neme gerek abartıyorsunuz? tabi anlıyorum bunların hepsinin bir satış politikası olduğunu ama bu yapılmaz be kardeşim. herkes şikayetçi. işte ben buna acımasız emperyalizm diyorum.
(bkz: kahrolsun emperyalizm)
(bkz: her şeyi emperyalizme bağlayan insan)
yükleyip gta4'ten dolayı bir türlü oynayamadığım oyun. tüm bf serileri gibi buda eminim çok güzeldir.
Arkadaş, deli gibi tartışıldı edildi, millet yine de aynı teraneyi yazmış.

Hemşerim, cod serisine; run and shoot derler. run and fun derler, derler de derler. kafa yormazsın, dert etmezsin. allah ne verdiyse kopar, vurur yahut vurulur tekrar başlarsın. bu oyunda ise, stratejik oynarsın. ebesinin dibi gibi haritada, sap gibi ortada gezip vurulursan, daha çook ağlarsın.

grafiklere gelince, oyunun kullandığı frostbite motoru sebebiyle grafikleri kasmaktadır. Cod gibi, sabit kaplamalardan oluşsaydı; haklısınız derdim. ancak tankın ateş ettiği yerde delik açılan - ki burayı siper olarak kullanabilirsiniz- bir oyun ile, mariomsu arkaplanı olan bir oyunu karşılaştırmak abesliktir.

kimse gelip de fanboyluk filan demesin, mw2 de var elimde. o da orjinal, arada kardeşim girip oynar o kadar.