bugün

acaip sistem gerektiren,mükemmel grafikli,takım bazlı action oyunu.multiplayer oynanması orgazmdan daha zevkli anlar başlığına entry olabilecek kadar harikadır.kullanabileceğiniz bir çok çeşit araç ve taktik var.
nedense turkiyeden online oynayan pek azdir. ucretsiz serverlarda baz alındığında call of duty 2 daha cok ragbet gormektedir.
evde demosu olan sürekli gulf of oman haritasında oynadığım ancak acaip taktikler geliştirdiğim, ama commander radio sunu bir türlü kullanamadığım hoş oyun.
bazı kuralları vardır.
1. orijinal oyuna sahip olmak
2. etrafınızda sizin gibi pc oyun meraklısı olması
3. http://www.bf2tracker.com a üye olmanız-ki clan yaratıp arkadaşlarınızla terör estirebilesiniz.
3. teamspeak programını yüklemeniz ki oyun esnasında canlı olarak birbirinizi duyar konuşursunuz.
4. aynı saatte aynı server da buluşmak. dua etmek aynı tarafta savaşmak için. yoksa zort diye düşman olabilirsiniz birbirinize.
5. koordine olmanız, görev dağılımı yapmanız.
6. ölümüne savaşmanız

bunlardan biri yoksa bi bok olmaz, girer ölürsünüz.
battlefield serilerinde, "rütbe" olayını ilk ortaya koyan oyundur, battlefield 2142'de de var sanırım.
rütbe sistemi öyle muhteşem dizayn edilmiştir ki aynı clan' de oynadığınız daha yüksek rütbeli kankanızı gördüğünüzde emret komtanım !!! dedirtir adama.
arkadasımın internetten oynadıgı, adam oldurmek amacıyla haritada ilerlerken devamlı öldügü oyundur.
elimdeki oyun korsan olduğu için sadece single player versiyonunu oynayabildiğim,middle east coalition soldier olup usmclerden kan çektiğim aşmış oyun.
nette multiplayer oynamak için orjinal cd gerektirmeyen, tüm arkadaşlarla beraber oynandığında mükkemmel bir haz veren süper oyun.
battlefield serisinin her oyununda olduğu gibi anti-tank seçen kişinin haritanın bariz kralı olduğu oyundur.
Tam anlamıyla savaşta yapabilceklerinizi birebir yapabildiğiniz mükemmel bir frp oyunu..işin zevki toplu oynayıp görev paylaşımı yapmaktır esasında..
2004 yılında millet öss'ye hazırlanırken ben okuldan çıkıp arkadaşlarımla direk internet kafeye giderdim ve her gün bu oyunu oynardık, işin ilginç yanı neredeyse 500 kez oynadık ve 5 kez yenildik. desert combat'tan adayı seçerdik ve orda ırak-abd kapısırdık. uçak kullanmaya bayılırdım. hey gidi günler.

edit:öss'yi ilk girdiğim yıl olan 2004'te yinede kazandım ve uludağ üniv. günleri başladı, dahası 2008'de mezun oldum, her liseliye duyurulur, oynayın bu oyunu.
Benim için hala gelmiş geçmiş en iyi fps oyunudur. Oyun demek istemiyorum çünkü silahlar ve nişangah tertibatları, araçlar o kadar gerçekçi ki ben bunun sayesinde askerde askerlerime doğru nişan almayı öğrettim. Özellikle komando okullarında ders olarak silah kullanma ve pusu faaliyetleri bu oyun marifetiyle öğretilmelidir.
savaş ortamını güzel yansıtan oyun.
şöyle ki , karkand veya mashtuur gibi şehir haritalarında oynarsanız, en güzel şey, tüfeğinizle bir çatıya tünmek ve avlanmaktır.
eğer fushe pass, gulf of oman gibi büyük haritalarda oynuyorsanız, şansınız da varsa, kapın bir j-10, f-15, f-35 veya mig-29, süzülün semalarda, uçak gemilerini bombalayın, it dalaşına girin.
oyunun tek kötü yanı, çok rahat hack kullanılabiliyor olması. yani şöyle ki, adama bir metre mesafeden saydırsanız bile kimi zaman hiçbir şey olmuyor. en sinir bozucu hack ise, genelde pilotların kullandığı lag programı. uçağa yakınlaşınca, program en yakın ip'ye lag yaptırıyor, yani sizin internetiniz kasılıyor, ne kitleyebiliyorsunuz, ne manevra yapabiliyorsunuz.
*
heyecan verici oyun. yalnız bir helikopter ya da f-15 kullanmak bu kadar mı zor olur be. tam kalkıyorum anam o da ne uçak yamuluyor doğrulta bilene aşk olsun. kimi zaman sniper olmak da zevkli. binanın tepesine çıkıp gizlenin başlayın avlanmaya. bunun da dezavantajları var tabi düşman havan topları bir çalıştımı kaçacak şansınız yok.
amerikalıların sniperlarının ultra-sikko olduğu oyun. oğlum o nasıl sniper lan ? çinlilere özeneydiniz ya ! bu oyunun en çok tat veren noktası şudur ki dar sokaklarda geçen bölümlerde her tarafa bomba yerleştirip insanları havaya uçurmaktır. bunun zevki başka hiçbirşeyde yoktur.
ea games'in çıkarttığı, multiplayer oynamanın tadına doyum olmayan süper ötesi savaş oyunu.

Oyunun en zevkli kısmı,64* kişilik serverlar da takımlar halinde savaşabilmeniz, şöyle ki;
ranked serverlar da aldığınız başarılara göre rütbe alıyorsunuz ve bu rütbeler savaş sırasın da adınızın yanın da görünüyor.**
bir takım da max 6 kişi olabiliyor, bulunduğunuz takımın liderinin verdiği talimatlar doğrultusunda hareket ediyorsunuz, takım içindekiler birbirleriyle telsiz bağlantısı* kurup konuşabiliyorlar*. bu arada takım lideri hem takımla hem de diğer takım liderleriyle telsiz de konuşabiliyor. Tabi ben takım falan dinlemem, tek çalışırım derseniz hiçbir takıma girmeyebilirsiniz,

Öte yandan oyun da bir de commander var, 32 kişilik birliğin yani bütün takımların komutanı ve ona özel bir komuta haritası var,
O harita üzerinden emirler vererek takımları yönetebiliyor, istediği bir yere ya da takım liderlerinin taleplerine göre herhangi bir yere top atışı, mühimmat desteği* ya da casus uçak gönderebiliyor. isterse oyunda olan biteni uydu görüntüsü şeklinde takip edebiliyor,
Ayrıca commander tüm birimlerle telsizden irtibat kurabildiği gibi, takım liderleriyle de özel bir hat üzerinden görüşebiliyor.
oyun sırasın da ben de commander olmak istiyorum derseniz, tüm birimler içinde bir oylama yapılıyor ve ona göre yeni commander seçiliyor.

Haritaya göre jeep, helikopterler*, hücum bot, avcı uçakları, karadan atılan ısı güdümlü füze, tank yada amfibik taşıyıcı kullanabiliyorsunuz.
Oyunda 3 farklı devlet var Amerika, Ortadoğu askerleri*, çin halk cumhuriyeti**,her devletin birliklerinin kendilerine özel tipleri ve silahları var, kullanabileceğiniz birlikleri saymak gerekirse,
assault,
special ops,
sniper,
combat engineer,
Heavy Weapons,
anti tank units,
medic.

son olarak gerçekten çok zevkli bir oyun diyebilirim, özellikle birbirini tanıyan kişiler tarafından oluşturulmuş bir takım için de mikrofon destekli oynamak gerçekten mükemmel.*
multiplayer modunda saatlerin nasıl geçtiğini anlayamadığınız, enfes oyun.
oyun 2006 da çıkmıştı yanılmıyorsam,yıllardır sıkılmadan oynarım.hala da bana multiplayeri çok büyük bir zevk verir.oynanış olarak gerçekten savaşa girmişsiniz gibi kaptırtan bir yapıya sahiptir.

evet bayrağın yanındayız. MEC lerin diğer taraftan bizim hedefimizin olan bayrağa doğru ilerlemeye başladıklarını biliyoruz. sanırım buraya karkand veya benzeri bir şey diyorlar,terkedilmiş eski bir şehir.

herneyse g3 ümü elime alıyorum ve mangamın beni izlemesini istiyorum radyodan,bu sırada uzaktan gelen makineli tüfek sesleri temasın gerçekleştiğini gösteriyor, bayrağı ele geçiriyoruz, ilerlemeye devam etmek istiyorum fakat çatışmanın olduğu bölgeye gidersek birer birer harcanmamız işten bile olmadığı için etraflarından dolaşmak daha uygun geliyor,görüş alanım büyüdüğü için g3 ümü seri den tek atışa alıyorum.

mec kuvvetlerinin arkasına geçmeyi beceriyorum, bir tank bir adet de jipleri var hemen o bölgeye commander'imizden top desteği istiyorum çok geçmeden üstlerine top mermisi yağmaya başlıyor, oldukça fazla zaiyat verdiler,yavaşça kum tepelerinden sürünerek piyadelere yaklaşıyorum, beni farketmiyorlar g3 ümü seriye alıp birkaç darbede şarjörü karşıya boşaltıyor ve 2 kişiyi vurduğumu görüyorum,hemen şarjörümü değiştirip atışa devam ediyorum,1 kişiyi daha harcadım,makineli tüfekler bana yöneliyor,burda daha fazla kalırsam harcanacağımı bilerek geri çekiliyorken bir nişancı beni vurmayı beceriyor yere düşüyür,medicc diye bağırıyorum beni duyan bir medic hemen yanıma gelip defibilitör ile beni geri döndürüyor ve iyisin diyor...kalkıp koşmaya devam ediyorum.

böyle bir oyun battlefield 2,orjinali de oldukça ucuz,edinmenizi tavsiye ederim ...
ranking sistemiyle daha zevkli olan 2006 yılında çıkmış multiplayer oynanıp edinilmesi ucuz bir oyundur. grafikler çok iyi ve araçların sayısı oldukça fazla , silah çeşitliliğide gayet fazla. oynanması tavsiye edilir.
1.50 update patch i 1.9 gb (cigabayt) * olan aşmış oyun.
call of duty 4 modern warfare' den daha güzel, süpersonik oyundur.

özellikle spawn pointlerden biri ele geçirilirken bayrağın göndere çekilişi ve bayrağın dalgalanma sesi oynayana müthiş anlar yaşatır.
online oynamak ayrı zevklidir. elin amerikalılarına, ortadoğuyu seçip dalmak paha biçilemez.
1000 lik ticket ve 40-50 botla oynandığında gerçek savaş hissi verir ve meskun mahal çatışmalarıyla insanı alıp götürür. oyunun tek kötü yanı pompalı tüfekli askerler pompalı tüfeğin hasarı 8x30 yani 8 tane m16a2 mermisine bedel.
multiplayer modunu hala oynadığım oyundur.
güncel Önemli Başlıklar