bugün

Her davulcunun hayali olan deli dehşet davul markası. Mükemmel tonlara sahiptir.
dünyanın en güzel davullarını üreten,lars ulrich,paul bostaph gibi davulcuların kullandığı,hayvani pahalı modelleri olan,süper kere süper davul markası...her daim hayallerimi süsler kendisi..
Eşşekler gibi pağlı olduğu için alamadığım hayallerimi süsleyen davul markasıdır kendisi. Ancak alındıktan sonra evladiyeliktir.
ayrıca bir yemek şirketidir

(bkz: tama mutfak)
joey jordisonın da kullandığı davul markası.
mike portnoy icin hazirlanan modelini 2.5 yilda uretmi$ markadir bu.
ayni zamanda tama, bold ve italik yazilir.
lars ulrich ile adını duyuran her rockerın ruyası davul markası.
dunyanin en iyi twin pedallarina sahip, rockstar modeli ile ne kadar cam cerceve varsa indirebileceginiz super davul seti markasi.
Starclassic Bubinga Omni-Tune
Starclassic Bubinga
Starclassic Maple
Starclassic Mirage
Starclassic Performer
Starclassic Performer EFX
Superstar Custom
Superstar EFX
Superstar
Swingstar
Imperialstar
Stagestar

http://www.tama.com
burak gürpınar'a sponsor olmak üzere olan davul üreticisi.
çok yüksek ücretlidir. ancak bu verceğiniz maddi bedel karşısında hem yüksek derece manevi haz alırsınız. hem de maddi açıdan elinizde gerçekten ''müzik yapıyorum'' diyebileceğiniz kayıtların oluşmasına neden olan markadır.
fiyat için bir crashı, bir hi-hati, bir drumbassı, bir trampeti,bir pedalı, iki tomu, bir flor tomu baz alarak bir mukaese yaparsak, normal bir bateri fiyatı ortalama 400-600 ytl arasında iken; tama marka baterinin 1000-2000+ civarı fiyatlarda olduğunu göreceğiz.
davul üreten firmadir. pedal, stand, baget vs vs de üretir. bircok ünlü davulcu tama kullanir. ürettigi en üst pedal modeli tama iron cobra dir. piyasada tamanin rakibi olarak basta pearl vardir. ayrica dw ve yamaha da tamayla ayni pazarda yarismaktadir. son zamanlarda almanlarin gururu olan sonor da bu piyasaya iyiden iyiye girmistir. tama nin iron cobra sina karsilik pearl ün cikardigi eliminator serisi pedallar cok büyük basari yakalamistir cobraya karsi. tama sahnede cok agir bir durusa sahiptir ve büyük bir tama setup her zaman icin sahne durusunu birkac puan daha arttirir. grubun yada davulcunun karizmasini yükseltir.
Milenyum'dan ve starclassic'den sonra üretimde abartmış eski kalitesini yitirdiğini düşündüğüm davul markası.Aksamlarına lafımız yok tabiki.*
anteplicede bir bağlaç.

(bkz: taman)
(bkz: tama iron cobra)
(bkz: tama rockstar)
(bkz: tama starclassic maple)
(bkz: tama starclassic mirage)
(bkz: tama superstar)
(bkz: tama swingstar)
(bkz: tama warlord spartan kit)
bagetleri de sağlam olan davul firması.

ya da benim aldığım çakma tama'ydı. 15 liraya aldım, memnun kaldım; tavsiye ederim.*
alternatifleri için;
(bkz: dw)
(bkz: pearl)
(bkz: yamaha)
(bkz: sonor)

Kalitesini değil birazda markasını sattığını düşündüğüm davul üreticisi marka.Bu işe adımı atan adam ilk anda tama görüyor.Haydi ya allah donuna kadar tama alcam.Olmaz böyle.
(bkz: Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)
lars ulrich zamanında kullandı diye herkesin bir bok sandığı davul markası. aynı metallica gibi bir markadır bu da. iyidir hoştur ama gereğinden fazla abartılmıştır.

(bkz: pearl)
(bkz: premier)
(bkz: mapex)
hardware konusunda (özellikle pedallar) pearl***, mapex, dw, yamaha, sonor gibi rakipleri olsa da davulları dünyanın bir numarasıdır.

özellikle rock/metal çalıyorsanız tek geçerim.
Büyütülmüş davul markasıdır. Dünyanın en iyisi olması kişiye özel olmakla beraber, böyle geçerli bir yargı yoktur. Herkesin "en iyi"'si kişiye göre değişir. Kim hangi markayla ne deneyim yaşıyor, onla ne paylaşıyor, kendine özel ihtiyaçları ve sound'u hangi markayla gideriyor, hangisini çalarken evinde gibi hissediyorsa, o kişi için özel davul odur. Tama'da olur bu Sonor'da, Yamaha'da Pearl'de. Ayriyetten, bu davul Rock davuludur, yahut bu davul caz davuludur gibi bir yargıda da bulunmak doğru olmaz. Hiç bir davul model veya serisi, tek bir türe hitap etmez çünkü.Tama'ya gelecek olursak, üst modellerinin, özellikle StarClassic ve Bubinga'nın, "kişisel deneyimlerime dayanarak söylüyorum", "iyi" olduğunu söyleyebilirim. Lakin o kadar parayı bayıldıktan sonra iyi olmalarını da bekleyebilirim sanıyorum? Hatırı sayılır ucuz fiyat farkıyla StarClassic yerine Pearl Masters alınabilir, ki yine kişisel deneyimlerime dayanarak söylüyorum, hardware, ses ve işçilik bakımından Masters, StarClassic'ten 2 gömlek üstün. Orta Seviye davulları karşılaştırmaya gerek bile duymuyorum, zira Pearl Vision (vbx-vmx), Tama Superstar Hyper-drive'dan, gerçekten de çok yönden üstün. iki davulu da kullanmış biri olarak bunu bizzat gördüm, ve öyle olduğunu da düşünen çok "Tama"'cı arkadaşlarım var. Mike Portnoy, Lars Ulrich gibi yılda 250-500 bin $ para verdiği endorserleri, ve reklam politikasıyla Tama her zaman genç rocker'lerin gözdesi olacaktır tabi. Daha çok yönlü düşünenlere ise benim tavsiyem;

(bkz: Pearl) (bkz: Yamaha)
kalite bakımından bence "en iyi" sıfatı kişiye göre değişir, lakin dünyanın en büyük isme dahip davul markası olduğu aşikar.
Tommy lee, steven adler, mike portnoy gibi bir cok bateristin kullandigi, davul ve davul ekipmanlari ureten sirkettir, her davul calan gencin hayalidir akustik bir tama davul seti.
metallicanın her klip ve konserinde sponsoru olduğunu aleni olarak belirten davul markası.
Bateri markası olarak müzisyenlerin hayallerini süslemenin yanı sıra, forklift, reachtruck gibi istifleme aletleri ile lojistikçilerin hayalini süslemesede bie marka olmuş isimdir.
lars ulrich tarafından kullanılan japon daul markası.