bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Bas gitar, çoğunlukla dört teli olan ve kalın ses veren telli bir çalgı. Günümüz müziğinin vazgeçilmez enstrümanlarından biridir. Bas gitar yoğun olarak Rock, Metal, Caz, Pop, Blues, Funk ve R&B gibi müzik türlerinde kullanılır. ilk olarak Fender tarafından 1950'li yılların başlarında üretilmiştir.
  *
  ... alayina sokayim
 2. 2.
  (bkz: bas gitar)
  1 -1 ... cliffburton
 3. 3.
  Şimdi ne desem ki hoş sesi var ama işte cıkartamadıgım hoş ses.
  ... sseeaa
 4. 4.
  orkestranın şefidir. derinden gider bir elektrocu kadar göz önünde olamayacağı kesindir
  1 ... crew
 5. 5.
  dinleyiciler için önemsiz bir alettir, duyamazlar, dinleyemezler.

  ne demiş üstadlar ;

  Bass Gitar Duvarın Tuğlalarıdır, Bateri Onları Bir Arada Tutan Sıvadır, Elektro Onların Üzerinde Duran Bir Boyadır, Solo Duvarın Üzerinde Bir Kaç Resimdir, Ve Vokal ise O resimin içindeki güzel kadındır. Anlamayan insan Kıza Kilitlenir Ve Resim'lere Bakar, Biraz Anlayan Boyayı inceler, Ama Sadece Ustası Tuğlayı Ve Sıvayı Kontrol Edecek Kadar iyi Bilir.
  14 ... dornenreich
 6. 6.
  jason newsted'in çocuğuymuş gibi sahiplenerek çaldığı muhteşem enstrüman.
  ... psikopat piyanist
 7. 7.
  varlığı kolay anlaşılmayan yokluğu kolay farkedilen enstürmandır.
  ... bakkalinkedisi
 8. 8.
  genelde rock, metal gibi müzik türlerinde kullanılır. diğer enstürmanlara göre biraz arka planda kalır fakat sesi muhteşemdir. slap, synth, pick gibi farklı çalma teknikleri vardır. zor bir enstürmandır kanımca.
  ... bitenight
 9. 9.
  Kuvvet isteyen enstürmandır. Gelenellikle pena ile değilde parmaklar ile çalınır. 4 telli, 5 telli, 6 telli gibi çeşitleri bulunmaktadır. En yaygını ise 4 telli standart bass gitarlardır. Tek başına pek tat vermesede arka planda mükemmel bir eşlik enstürmanıdır, ayrıca bir orkestranın olmazsa olmazıdır diyebiliriz.
  ... tum entryleri mobil olan yazar
 10. 10.
  bilgisi olmayan birisiyle muhabbet arasında, normal gitar diye bir kavramdan bahseder. sen ne çalıyorsun diye sorduğunda
  inadına tüm detayına kadar söylemek isteği; yamaha prestige beş telli perdesiz aktif manyetikli yekpare kasa bas gitar çalıyorum, gibi.
  2 -1 ... tripana